Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha nem marad...

Mit lehet tenni ha nem marad el az 5 hetes kisbabám ha ébren van és leteszem? Mindig sír, és felkéreckedik.

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 5 hetesen még nagyon pici, papírforma szerint az első 6 hét arról szól, hogy egyáltalán megbarátkozzon vele, hogy már nem az anyja hasában van. Még minden új, idegen, ijesztő számára. Szerintem 5 hetesen még természetes, hogy csak a karodban nyugszik meg.


Sok mindent még nem tud csinálni, max. hanyatt fekszik, így nem könnyű lekötnie magát. Lehet, hogy hasfájós, éhes, fáradt stb., még nem könnyű kitalálni, mikor miért sír.


Az én kisbabám kb. 8 hetes korától volt el úgy, hogy nem kellett állandóan kézbe venni. 3 hónaposan már nagyon élvezte a nézelődést, most 8 hónapos, és szépen eljátszik egyedül is. Még nem vagy lekésve semmiről, adj neki egy kis időt, hogy szokja a környezetet, ahogy fejlődik, egyre jobban lekötik majd más dolgok, nem akar állandóan kézben lenni.


Próbáld ki, hogy lefekteted a szőnyegre/járókába/nagy ágyra (semmiképp ne a kiságyában "játsszon", legyen, ha nem alszik), és cipőfűzőre kötve mozgatsz fölötte játékokat. Ha figyeli és tetszik neki, valahogy rögzítsd fölé, és kb. 10 percet is elnézelődik egyedül. 10 percnél többet szerintem sokáig ne várj tőle. Utána 10 percig játsszál vele te, és utána megint ellesz egy kicsit. Ez így ismétlődik, csak a 10 perc egyre hosszabb lesz :)

2011. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok és hasznos infót!
2011. okt. 12. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy mégfolyton testközelben szeretne lenni a kisbabád.

Hogy mikor marad el ez teljesen gyerekfüggő. A nagyobbik fiam attól is megnyugodott, ha betettük a bébihordozóba és mindig vittem magammal, ha főztem akkor ki a konyhába, ha fürödtem akkor be a fürdőbe, így ő is szemmel tartott és tudtam hozzá beszélni.

A kicsi teljesen test és cicifüggő volt, őt aztán le sem tudtam tenni, sírni hagyni, egyedül hagyni nem akartam így vele a hordozókendő vált be.


Tudom nem könnyű, de én egyetlen pillanatra sem bántam meg. A kis lurkók mára már megnőttek, már nem csüngenek rajtam.

2011. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!