Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha egy napig...

Nagy gond, ha egy napig kimarad a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Vidékre megyünk holnap 1 napra és nem főznék krumplipépet ebédre, mert elég macerás megetetni a picikémet és nem akarom a vendéglátóinkat ezzel terhelni. A gyümi talán megoldható, de az sem biztos. Lehet ebből gondunk?
2009. ápr. 30. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

főzd meg ma vagy reggel és holnap vidd magaddal. melegitéssel csak nem lesz gond.

de amugy nem gond szerintem (attól függ miota van hozzátáplálva)

2009. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond szerintem, bár nem tudjuk mekkora a baba, de nálunk is volt ilyen és nem panaszkodott a manó.
2009. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira egyszerű: üveges bébiétel.Azt meg meg kell érteniük, hogy a picinek enni kell-főleg ha már ez fő kaja lenne.Melegíteni csak lehet!
2009. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyeltek a válaszolók...

Nem a főzéssel, az etetéssel van problémád.

Semmi baj nem lesz, a kicsi ebből nem sokat fog észrevenni, csak örülni fog a cicinek (tápinak).

Ne izgulj:-)

2009. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Mi az, hogy macerás megetetni?
2009. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fél éves a manóm és 3 hete kezdtük gyümölcsöt, a krumplit pedig ezen a héten. Maga az etetés a macerás, mert ahhoz kell az etetőszéke, egyéb felszerelései + úszik utána a konyha. Sokszor kiszedi a saját kanalával a kaját a szájából és kilövi valamerre, vagy a kezemből üti ki a kanalat, egyébként is kész küzdelem, harcol a kis neonszínű kanalával mint valami törpe jedilovag, bizony van hogy a falon landol a kajcsi - hát ettől kímélném meg a rokonokat, hogy máskor is szívesen vendégül lássanak minket...
2009. ápr. 30. 22:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Aha!Értem.Én ennyi idősen nem adtam a kezébe semmilyen kanalat-ráér később is.Ölben is lehet etetni-ahogy anyáink csinálták:oldalt ül,a felőled levő keze el van "dugva"a derekad mellett-így nem kalimpál-és nem is kínzás-mielőtt megrémül valaki.A kislányom 10 hós, de simán megetetem ölben,és nem úszik semmi.Az evés nem szórakozás-ahhoz kap mást.
2009. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Húú, ez érdekes amit írtál, mert őszintén szólva már nekem is megfordult a fejemben, hogy kell-e ez a nagy felhajtás. Első gyerek és a védőnő okított hogyan etessem: legyen szertartás, mindig ugyanott, saját székben, kapjon saját kanalat - ez még hagyján, de neki folyton a tányér kell, uh most már műanyag tányért is kap a kezébe, azzal is kalimpál - hozzá előre mondom hogy ÁÁÁÁ meg NYAM-NYAM, az egész tényleg egy nagy cirkuszra hasonlít, bár tény hogy egészen jól eszik mindemellett.
2009. ápr. 30. 23:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mi elmegyünk valahova, és nem érünk haza etetésidőre, akkor megetetem út közben a babakocsiban. Amíg nagyon éhes, eszik szépen, ha már elkezd kalimpálni meg játszani a kajával, akkor nem erőltetem tovább.

Itthon persze nekünk is más, mert akkor én is próbálom lekötni, meg mindenfélét adok a kezébe, hogy addig meg tudjam etetni. Így megeszik egy egész üveggel, de kb. a fele után már elterelő hadművelet kell.

Nekem meg épp azt mondta a védőnő, hogyha már hadakozik, vagy játszik, akkor hagyjam abba az etetést. Lehet, hogy éhes marad, de szokja meg, hogyha eszünk, akkor eszünk, és nem játszunk. Majd a következő etetésnél bepótolja. Különben később is gond lesz az etetéssel.

2009. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
22:49-es vagyok megint.Ha már most mindent megengedsz neki, gond lesz néhány hónap múlva!!Nem is kicsi.Az evés nem játék,szokni kell a fegyelmet-persze nem túlzóan, csak ahogy elvárható.Nekem is első gyerek, de én próbálom nevelni e téren is.Nincs is gond.Most már kis falatokat egyedül betesz a szájába-néha ad nekem is.Így is szoktunk hülyülni, de nem a kajával.
2009. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!