Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ajándékot veszel...

Mennyi ajándékot veszel Karácsonyra a gyerek (ek) nek?

Figyelt kérdés
1 nagyot v. 1 nagyot és pár apróságot vagy több apróságot? Vannak köztük hasznos dolgok is, pl. ruhanemű vagy csak játék?
2011. okt. 13. 18:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Na jó egy 15 hónaposnak a ruha tényleg nem ajándék :) Na de egy 4 éves kislánynak (vagy kisfiúnak) egy hello kittys, hercegnős, Dóra babás stb (vagy pókemberes, verdás) ruha az már igen.


Egyébként azzal sincs semmi baj akinek ajándéknak számít (akár egy 15 hónaposnak is) a ruha. Mindenki más és ez benne a szép.


Egyébként a kicsi nekem is 15 hónapos :) (a nagy 4 éves) én is remélem, hogy a karácsony azért kicsit megérinti, emlékszem a nagyobbik lányom ennyi idősen kicsit meg volt szeppenve, de azért nagyon tetszett neki a fa. Az igazi karácsonyi láz azonban 3 évesen kezdődött...és olyan jó, amióta gyerekeim vannak újra van karácsonyi hangulatom :)


(bocs kicsit elkanyarodtam a témától)

2011. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve a sok ajándéknak, mert a gyerek csak kapkod jobbra-balra, azt sem tudja, mihez nyúljon, s végül egyik ajándékát sem élvezi ki rendesen. Mi igyekszünk olyasmit tenni a fa alá, amire nagyon vágynak, ha nagyobb dolog, akkor összeadja a család az árát. Már kezdem figyelgetni, vajon mire vágynak a gyerekeim, de ha nincs nagyobb, drágább kívánságuk, akkor se fognak sok dolgot kapni.

Az is előfordul, hogy családilag pénzt ad mindenki, a fa alá veszünk valami klassz játékot, a többi pénzt pedig belerakjuk valami családi kirándulásba, welness hétvégébe, stb. Esélyes, hogy idén karácsony után is elmegyünk pár napra valami kellemes helyre együtt, számomra ennek több értelme van, mint az ötvenhatodik legókészletnek vagy a tízezredik puzzle-nak, stb.

2011. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk a most nem lesz olyan karácsony, amilyet szeretnék. A gyerkőc kap egy ajándékot, aminek tudom, hogy örülni fog, és a szíve vágya (5 éves, és nagyon szeretne egy kiskutyát, most úgy áll, hogy sikerül hozzá oltás árában hozzájutnunk barátoktól, egy kis spánielhez), karácsonykor egy kis dobozban betesszük neki a fa alá. Meg veszek neki néhány apróságot, kifestőt, filctollat. A nagyszülőktől is kap ezt-azt, de náluk is szűkös a pénztárca.

Tulajdonképpen nem nagy ajándékok, de a kiskutyáért a gyerek meg fog bolondulni, az biztos.

2011. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Én még nem tudom mi lesz mert akkor lesz 13 hónapos a lányom. :)

Novemberben meg a szülinapja. :D

De majd meglátjuk mi lesz majd neki. :)

Olyan játékban gondolkodok amit majd később is fog tudni használni. :)

Mi hinta lovat majd a névnapjára szeretnénk venni. :)

2011. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom mit veszek, de az biztos h a CTFtől rendelek, imádom amik ott vannak. 1 nagyobbra gondolok, kicsiket gyakran kap. ruhanemű szerintem sem ajándék.
2011. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Off


Igaz,az enyémek már két évesek,a múltkor vettem nekik egy őszi cipőt,el voltam ájulva,mert úgy örültek neki,hogy le sem akarták a lábukról venni,abban császkáltak bent a szobában(még úgy használatlanul).Pedig ők sem örültek eddig még semmiféle ruhaneműnek.A mai napig teljesen odavannak,mikor vesszük a cipőt,és megyünk,még arra is figyelnek,hogy ne menjenek a sárba bele,mert akkor koszos lesz.A nyáron egy dínós pólóért voltak ugyanígy oda.

Szerintem gyereke válogatja,hogy örül e az ilyesminek,vagy sem,ill. kortól is függ.

Amúgy én sajnos játékbolond vagyok,jóformán én jobban rajongok értük,mint ők,a férjem is ilyen,második gyerekkorunkat éljük velük:)Annyi klassz játék van,a mi időnkben még nem voltak ilyenek,és szeretem látni ahogy örülnek neki.2 hét múlva lesz a szülinapjuk(két gyerekről van szó),eddig 10 játékot vettem,a java Fp,ehhez jön még a mama ajándékai is,amit szintén én szoktam megvenni.Karácsonyra vszínű már nem lesz ilyen dömping.

2011. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 lány van, két nagy, egy kicsi.

A nagyok amit kérnek, azt kapnak, ruhát, stb, de valami meglepi is biztos lesz:). A kicsi megkapja a nagyok szánkóját, csak veszünk mé hozzá babakarfát, ő most 19 hónapos. Ezen kívül szintén a megörökölt hatalmas duplo készletet, vonattal, állatkerttel. 1-2 mesekönyv is biztos lesz a fa alatt, imádja őket:)

2011. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves, több kisebbet kap. Egy pancsi játék állatos készletet kap, könyvet, tologatható olcsóbb babakocsit vagy gyurma készletet. Talán még szóba jöhet egy pakolós kislányos táska, esetleg egy kislányos saját tányér, pohár, kanál készlet. Mindet nem veszem meg, ezek közül kap kettőt vagy hármat.
2011. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

off: nem tudom miért kellett a fenti illetőnek így leszólni azt, aki 15 hónapos gyerekének a ruhát nem tekinti ajándéknak, én sem tekintem, mert én is a teszveszről-vateráról veszem neki hol újan, hol használtan. Egy 15 hónapos gyerek még nem nagyon érti, hogy a ruha rajta új. A cipő-csizma persze más, mert az kézzelfoghatóbb még nekik, és érdekesebb is. De a ruha egy 15 hónaposnak...! Persze, hogy az ő nagyobb gyereke jobban értékeli, mert már ismeri a mesehősöket, színeket, stb és persze azért csak van divat az óvodában.


Egyébként én is játékot veszek főleg a kisfiamnak, aki akkor lesz 17 hónapos, és egy új overállt, mert most kaptunk egyet, de pont jó rá, úgyhogy azt hiszem karácsonyra a bababónuszos -50% c&a kuponnal azt veszek majd neki.

A játékokat is a teszveszről-vateráról nézem főleg, mert ott sokkal olcsóbb még újonnan is, mint a netes játékboltokban.


Előre is boldog karácsonyt a kisgyermekednek!

2011. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Off: az utolsó kommentre reagálva, szerintem nem azért pontozták le azt a válaszolót aki azt írta, hogy a ruha nem ajándék,mert játékot vesz a gyereknek, hanem azért, mert balga módon beleírta, hogy 20 ezer Ft értékben vásárolnak majd.

Ez minden egyes válasznál így van, ha megnézitek. Ha valaki kissé "tehetősebb", már fújolnak is rá.

Én írtam azt, hogy megkapja a régi szánkót és duplót.

Igen, a duplót annak idején 35 ezerért vettük, a szánkót pedig 12 ezerért. Ha összeadom, elég húzós, igaz, már egyszer kiadtunk rá ennyi pénzt, most újrahasznosítjuk.:) A kicsi még nem látta ezeket, fent van a padláson, tehát számára új.

Amúgy szinte minden játékát a teszveszen veszem, a jó minőségűek féláron vannak, és tökéletesen megfelelnek, hibátlanok. Mindent ugyanannyiért el is adtam eddig, mint amennyiért vásároltam.

Nem vagyok sznob, nem vagyok gazdag, de én mellé állok a 20 ezres válaszolónak, mert gyakran mi is ennyit adunk ki, de valahol visszajön az ára. Hozzáteszem, a duplo pont 10 éve van meg, olyan mintha új lenne, megérte az árát.

2011. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!