Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én készülök ki idegileg...

Csak én készülök ki idegileg a kisfiam miatt? (18 hónapos)

Figyelt kérdés
Imádom,szeretem a kisfiam félreértés ne essék de nagyon idegtépő dolgai vannak...emellett úgy látom h minden anyuka boldog,kiegyensúlyozott,kialudt,nyugodt.Most akkor ez hogy van?
2011. okt. 14. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
De mitől készülsz ki?
2011. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En az elso evben ereztem igy. Nekem az elso ev nagyon nehez volt. Most, hogy mar jatszik, meset nez, leulunk konyvet lapozni, tudunk kozosen csinalni dolgokat nem annyira nehez.

Mondjuk az en kisfiam jar bolcsibe napi 6 orat mert dolgozom. Lehet ez is sokat szamit mert kipihenem magam a munkahelyen es feltoltodom energiaval.

Ettol fuggetlenul vannak nekunk is nehezbb napjaink es konnyebbek.

2011. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokan vannak igy kismamák. Szedhetnél vitamint és ha nem szoptatsz akkor ihatnál orbáncfű nyugtató teát, de jó még a valériána is az is gyógynövény. A gyerek nem fog megváltozni, neked kell teherbíróbbnak lenni, amúgy megértelek és sajnállak. Egyre több embertől hallom, hogy a munkahelyükön kibírják, rendes receptes nyugtatót szednek, csak hogy ne veszítsék el az állásukat. Neked elég egy gyógynövényes is, az nem árt.
2011. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Tudom,hogy kegyetlenül hangzik,de a babát,a babucit,a picike pocilakót,meg az arany csíramagot Te akartad.

Most hogy sárkányfióka lett belőle, Neked kell megnevelni, és nem hinnémm hogy ehhez gyógyszerek kellenének.

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Ha tini lesz, akkor rászoksz a drogra??:-))

Különben ez legalább az ezredik kérdés, amit olvasok, tehát nem vagy egyedül. Csak nagyon nehéz elfogadni, hogy babuci nem is annyira babuci.

2011. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Imádom szeretem,és tudom hogy ez valamilyen szinten normális hogy ilyen a kisfiam,mert ebben a korban van...DE azt nem értem hogy más anyák miért látszanak számomra tökéletesnek?!Pedig én is mindent megteszek!
2011. okt. 14. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is leírom, mástól is olvastam már: Magne b6!

Nem reklám, nem vicc, nagyon segít, türelmesebbé tesz.

Az én kisfiam 2,5 éves és ugyancsak időtépő dolgai vannak. A legújabb, hogy nem akar felöltözködni fürdés után. De tudatosan visszafogom a kiabálást, és nagy türelemmel, de vhogy felöltöztetem. Akkor kell pihenni egyébként, amikor alszik. 1-2-3 éves gyerekek még eleget alszanak napközben.legalább 1x. Akkor nem háztartás, nem főzés, nem vasalás-hanem pihenés. Elég 2-3 naponta is főzni, a takarítást meg elintézem reggel és napközben mindig elpakolok. Pedig a tesót várjuk nagy szeretettel, és elég nagy már a pocim.

Minden anya ösztönösen tudja hol a határ, mikor léphetik át a gyerkőcök, mi az a "varázsmondat", az az 1 mesefilm, ami leköti a gyereket. És ez nem vicc! Csak magadban kellene jobban bízni, hogy igen 9 hónap, születés, te éltél vele szimbiózisban neked is kell tudnod "kezelni"!

2011. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak te. A szomszádasszonyom szerintem egy idegroncs, egész nap ordít ő is meg a gyereke is. Mondjuk neki a férje se százas. Amúgy konkrétumot nem írtál, mi idegesít.
2011. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában azok az anyukák készülnek ki idegileg, akik maximalisták, így nehezebben birkóznak meg azzal, ha valami nem tökéletes. Ők azok, akik tökéletes háziasszonyok, tökéletes anyák akarnak lenni, és ha nem sikerül, úgy érzik, kudarcot vallottak. Te is ilyen vagy? Mert én ilyen voltam az első babámmal. Aztán rájöttem, hogy ez csak külsőség. A boldognak, kiegyensúlyozottnak tűnő anyukák otthon lehet, hogy ugyanúgy kiabálnak a gyerekükkel. Csak a reklámban van az, hogy az anyuka mosolyog, ha a gyerek nyakig koszos/foltos. Az igazi anyák nem igazán találják ezt murisnak... Mint anyukának, igenis jogod van néha kiakadni, ha a gyerek kiborít. Csak egy tanácsom van az idegtépő dolgok kezelésére: gondold végig, hogy majd ha felnőtt lesz a gyereked, nem azokat a napokat fogod majd felemlegetni, amikor jó volt, és csendben eljátszott, hanem azt a sztorit, amikor zsírkrétával rajzolt a frissen meszelt falra, vagy a cserépkályhából kikotort korommal kikente magát. Szóval, minden jó valamire, az igazi jó sztorik a rosszalkodásokból lesznek! Kitartást!
2011. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akármennyire imádom én is a fiamat, kikészülök néha tőle. Elég nehéz, mert másfél év alatt, mióta megszületett, soha senki egy délutánra el nem vitte a közelemből. Épp most ordítoztam párommal, hogy értem, hogy sokat dolgozik és kell neki a pihenés, de most már minden héten szükségem van nekem is 2-3 óra egyedül töltött időre, mert kikészülök! És egyre nehezebb lesz, másfél hónap múlva jön a kistesó, aminek örülök természetesen, csak bazi fáradt és ingerült vagyok...
2011. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!