Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt valaki azt írta hogy a 3...

Itt valaki azt írta hogy a 3 hetes babája hasról hátra fordul, akkor az én 9 hetesem nem fejlődik rendesen mert ő még nem csinál ilyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 21:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem néztem a videót, de nem biztos hogy "igazi" átfordulás, mert az én babám is pár hetesen hasról hátra fordult, de akkor amikor mérges volt, nagyon sírt, emiatt úgy megfeszítette magát, hogy ahogy homorított, átlendült a hátára. A másik oka lehet a korai átfordulásnak valamilyen izomprobléma, még itt olvastam, nem emlékszem sajnos pontosan, de valaki írta, hogy ez inkább probléma, nem pedig szupergyerekről van szó, és nem is igazi fordulás. Hanem akaratlan mozdulat. Szóval sajnos nem jegyeztem meg miről volt pontosan szó :(
2009. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem volt még teljesen két hónapos mikor már hasról hátra fordult nem egyszer hanem nagyon sokszor!A kezein támaszkodva is tartotta magát hosszú ideig és ugy nézelődött.Nincs le maradva a Te babád szerintem az enyém sem csinálná ha nem hason altattam volna mindig (has fájós volt)
2009. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én kicsim is fordult néhányszor 2 hós kora körül de aztán nagy szünet következett és csak később folytatta.
2009. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen normális, hogy 9 hetesen még nem csinál ilyet a babád! Ne nézd, hogy a többieké mit csinál. Neten találsz csomó olyan oldalt, ahol elolvashatod, miket milyen időszakban szoktak csinálni a babák. illetve a baba kiskönyvében vannak a leglényegesebbek. amit ott írnak, azt kell tudnia adott korban a gyerkőcnek! Szerintem egyáltalán nem jó, ha túl hamar kezd a gyerek bármilyen mozgást is, mert a csontozata és a gerince nem érett rá egyszerűen! Pl. a múltkori kérdésnél amit belinkeltél, írták, hogy 2 hós baba felhúzza magát ülésbe. Ez biztos, hogy nagyon rosszat tesz a babának. Ekkora korban mint a tied, minél többet tedd kemény terepre, talajra, minél többet hason. Az teljesen elég,ha hason megtartja kis ideig a fejét, és próbálja a kis kezeivel tartani magát. Ez a felfedezés ideje. nézegeti a kezeit, örül, hogy kezd látni dolgokat egyáltalán. Figyel a hangokra, és próbál egyre ügyesebben megfogni egy-egy játékot, csörgőt. Elengedni még nem tudja tudatosan, így nagyon kemény, vagy nehezebb csörgőt ne adj a kezébe. Énekelj neki sokat, nézelődjetek, akár az ablakból a forgalmat, ilyesmiket! Futhatsz eleget utána később, nem kell siettetni semmilyen mozgást nála!:-)
2009. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

én néztem a videót, és tényleg szépen átfordult. nincs ezzel semmi gond. nem úgy nézett ki mint akinek baja lenne az izmaival. szépen lassan, komótosan, megfontolva. szerintem őszinte kor és mozdulat.

de ettől még nem minden baba fordul át ennyi idősen. a lányom 4 hós kora előtt csinálta, aztán kb 2 hétig semmi, aztán újra :) minden baba más. ne bántsuk már egymást :)

2009. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!