Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérnék, egyik kicsi...

Tanácsot kérnék, egyik kicsi másik pici, ágyakkal kapcsolatban, érdemes még egy kiságyat venni?

Figyelt kérdés

A fiam 2éves lesz mikor a tesó megszületik.A fiam még a rácsoságyában alszik, más vele egykorúak már tudom, hogy kapnak nagyobb ágyat, de az én gyermekem mindenre később érik meg, mint az átlag.

Félnék,hogy kiesik-kimászik a rendes ágyból.

A kicsinek vegyek külön egy másik rácsosat?

Tapasztalatotok mi?


2009. máj. 2. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél a nagyobbnak egy másik ágyat ami biztonságos, és a rácsos ágyat meg hagyd meg a picinek. Két rácsosnak nem sok értelme van mert nagyon hamar kinövik. Inkább vegyél a nagyobbnak olyat ami pl. elég alacsony és széles és akkor nem esik le róla. Lassan neki is meg kell szoknia a rendes ágyat is. Lehet kapni ilyen jópofa szivacságyakat is, ilyen figurás formájúak.
2009. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gyerek ágyak aminek van oldala és csak annyi hely van kihagyva, hogy a gyerkőc fel-le tudjon mászni. Van amiről később le is lehet szerelni. Ismerősömék az Ikeában vettek olyat. Szerintem egy olyat szerezz be!!! Az még sokáig jó lesz a kicsinek, a picinek pedig akkor ott lesz a rácsos ágy.
2009. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!! Az a bajom, hogy olyan babás még a fiam szóval a kis rácsoságyikóban nyugodtan alszik, de sehol máshol nem alszik el. És ha olyan nagy ágyra teszem, akkor lefordul róla, meg azt hiszi h vmi játék és nem az alvás jön..

Ha meg egy kis leesésgátlót tennénk rá, azon is átmászna, ő még egyáltalán nem érti meg hogy maradjon a kiságyban mert alvás van:)

de köszi azért!!

2009. máj. 2. 16:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Na épp ez az hogy akkor ő fel le mászna:)mintha játék lenne, és nem az alvás felé tendálna...az a gondom, hogy mire ez kiderül, hogy mennyit változik még pár hónap alatt addig meg be kéne szerezni a dolgokat, hiszen nem lenne túl jó még 36-38 hetesen szaladgálni kiságyért a kisebbnek vagy nagyágyért a nagynak...na jó bonyolult voltam:)
2009. máj. 2. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából nekem az a véleményem hogy meg lehet tanítani egy 2évesnek már hogy ez az új ágya és milyen jó lesz benne szundizni, esetleg vmi új elelvássegitő játékkal vagy plüssel is hozzá lehet segíteni,

DE

van egy másik véglet is, (ez inkább lelki)hogy 2 évesen lehet hogy rossz szemmel nézné hogy az ő kiságyában más alszik. És többé már nem az ő kiságya. Ehhez viszont lehet hogy még pici és nem értené meg.

2009. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát igen, akkor meg pláne időben kellene cselekedni hiszen ha még csak pár napja van új helye és aztán jön egy új baba az ő ágyába (amit amúgy nagyon szeret, sose sír benne, ott nyugszik meg mindig) akkor az tuti h problémákkal kezdjük ezt a tesó ügyet...

2009. máj. 2. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtok valakitől kölcsönkérni pár hónapra egy másik rácsos ágyat? Mert akkor nem kellene megvenni, és még egy darabig "megtarthatja" a kiságyat. De szerintem, ha megveszitek az új ágyat és mégsem válik be, el tudjátok tenni későbbre is (ha van hová tenni). Előbb-utóbb úgyis kelleni fog majd!
2009. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!