Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart el a friss...

Mennyi ideig tart el a friss házi tehéntej?

Figyelt kérdés
Esti fejés után vettem a tejet és másnap délelőtt 10 óra körül főztem fel, hogy ne savanyodjon meg hamar és összement!Lehetséges ez? Hütőben volt addig.
2009. ápr. 3. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az edénytől, ahűtőszekrénytől is függ. A friss tejet azonnal fel kell forralni, mert akár az edényben, akár a hűtőben lehetnek olyan bacilusok, amelyek hatására melegítéskor megsavanyodik. (A melegítés gyorsítja a folyamatot, csak hűtve 1-2 napig hűtőben eltartható.)

Csinálj belőle sajtot, túrót.

2009. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fent leír nagyjából jó, de annyi kiigazítást hagy tegyek, hogy a melegítés nem gyorsítja a savanyodást. A baktériumok savat termelnek, és ez kicsapja a fehérjéket (összemegy a tej) A kicsapódáshoz szükséges sav mennyisége függ a hőmérséklettől, így melegítéskor kisebb savtartalomnál is összemegy a tej.

A forralással, hűtőbacival kapcsolatban teljesen igaza van.

2009. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amikor én veszek 2 l házi tejet, azonnal felforralom. teszek hozzá 1 dl tejet. (nem tom mért kell, de így tanultam). ha felforrt, hideg vízbe teszem, teljesen lehűtve tárolom. ha a tej tetején vastag bőrréteg képződik, azt eltávolítom. 3 nap után, ami maradt leszűröm, és újra felforralom, majd lehűtöm. 1 hetet biztosan kibír.
2009. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megint okosabb lettem.:) De ha felforralom az úgymond friss tejet és összemegy, abból is jó a túró? Én csak savanyú tejből szoktam túrót készíteni.
2009. ápr. 3. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha mi tejszínt akarunk csinálni a frissen hozott fejt tejből, akár négy-öt napig is elvan a hűtőben, és még felforr utána. Csak felszáll a tejszín és le tudjuk szedni.

Vagy felmelegedett közben, (vagy nem lett hamar lehűtve)

vagy valami más baj volt. Esetleg össze lett keverve tegnapival?

4 napot ki kell bírnia!

A zacskós tej se kerül azonnal a pasztőrözőbe.


Mostmár akkor készíts túrót, vagy hamis túrógombócot belőle, s mondd el majd ahol vásároltad, hogy hogy jártál.

2009. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, amit 11:53 írt! Kipróbáljuk. De mi az hogy teszek hozzá 1dl-t? Nyerset?

Csak nem dobod el a tejpillét? Az a legértékesebb része!

Felverheted habnak.

2009. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!