Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogy csináljam?...

Hozzátáplálást hogy csináljam? 4 hónapos, vettem neki mindenféle bébikaját amiket már ehet.

Figyelt kérdés
Próbáltam kanalazni (elegelőször almát), de elég bénán sikerült, így hagytam. De azt tanácsolták, hogy adjam neki cumisüvegből a bébikaját kicsi vízzel felhígítva. Adtam. Be is nyomta sznte az egész üveggel. Az nem baj így elsőre? Tegnap vacsorára meg adtam neki ezt a jóéjszaka bébikaját, azt is megette. És mindennap adhatok neki más bébikajcsit? Cagy sokáig csak 1 fajtát? Pl. tök-alma kombinációt ma, holnap répa-alma, vagy napokig csak tök-alma kombót? Tudtok segíteni?
2011. okt. 19. 16:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Türelem , majd belejöttök..ha van még kérdés írj privit
2011. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Jajj dehogynem adom a tápszert! Persze, hogy adom. Tudom, hogy fontos, csak gondoltam ha már ki tudnék váltani 1 kajcsit az már jó lenne, mert mint írtam zöldet kakil szegénykém. Ez sem hiszem, hogy normális. Pár napja zöldet kakil, és nagyon büdöset. Nem vagyok nagyon járatos tápszer téren, mert szoptattam, aztán szinte egyik napról a másikra elment a tejem, és ezért kap tápszert, de előtte is kellett neki pótolni, de zömmel anyateje evett. Addig szép sárgás volt a kakija, most meg zöld pár napja.
2011. okt. 19. 17:03
 13/22 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm 17:03-as, meglehet, hogy zavarlak priviben:-)Köszönöm:-)
2011. okt. 19. 17:04
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A zöld kaki a tápszertől van ne aggódj, szinte az összes tápszertől olyan..nekem a nagyobbik tápszeres volt neki is olyan volt
2011. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Most a kislányomnak is zöld pár napja de azt mondta a doki hogy nem baj.Meg most 2 héten belül kb. 5 fajta tápszert kipróbáltunk mert nem akarta elfogadni.


Ja igy akkor már értem mi most már tízóraira csak gyümölcsöt eszünk.Jövő héten kezdjük a zöldségeket meg a husikat.

2011. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács a banánnal vigyázz mert nagyon nagy székrekedést tud okozni.

Én amikor hozzátáplálást elkezdtem akkor úgy csináltam, hogy egyik nap széklet lágyító ételt kapott utána széklet fogót és így váltogatom neki mind a mai napig, hogy széklettel is minden rendben legyen.

Az én véleményem szerintem ne zavard össze. Ha szilárd ételt adsz neki akkor add kanálból mert ez még mindig sokkal kevesebb macera mint, hogy megszokja. Mert rövid időn belül meg tudják szokni sajnos a rossz szokásokat.


De még szerintem tényleg csak kóstoltasd az ételt majd ráérsz szerintem még ezzel a hozzátáplálással, de te ismered babádat.

2011. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Gondoltam,hogy a tápszertől zöld. Csak ilyenkor nem kell váltani? Milumil start optimát eszik, eddig nem volt vele baj.

Én még azt gondoltam, hogy túl sokat eszik, és attól zöld. Mondjuk a neten annyi mindent lehet olvasni, hogy néha már utánna sem merek nézni a dolgoknak, mert csak belebonyolódom a véleményekbe aztán ülök a gép előtt mint egy sügér.

2011. okt. 19. 17:09
 18/22 A kérdező kommentje:

Banán székletfogó, nagyszerű!Köszi szépen, ezt sem tudtam. Le tudnád írni nekem mi a székletfogó és mi a székletlazító táp?

Most el kell mennem gyerekezni, de olvasni fogom!

Mégegyszer mindenkinek nagyon nagyon szépen köszönöm az eddigi hozzászólásokat!:)

2011. okt. 19. 17:12
 19/22 anonim ***** válasza:

Akkor írom tovább, bár ezt én sem tudtam de az alma is széklet fogó.

Ami az még és tuti a rizs, a krumpli, banán alma.

Ami lágyítja az a szilva, ami nálunk lazábbá teszi a székletét a tök, uborka, sütőtök, barack és a meggy én ezekből főziket szoktam csinálni és azt hiszem talán ezekkel lehet is kezdeni.

Én amikor ilyen picike volt akkor kicsit hígabbra csináltam, de ha a te babád is olyan lesz mint az enyém akkor a nagyon híg főzit nem fogja megenni csak a krémes állagút.

Sárgarépával és sütőtökkel vigyázz mert a sok karotin tartalma miatt besárgulhat a baba. Ne sokat adj neki.

Bár én nem nagyon tudom, hogy az ilyen pici babáknál mit lehet adni mert én csak 6 hónapos kortól kezdtem csak el hozzátáplálni. Bár ezt lehet, hogy a gyerekorvossal meg a védőnőddel is érdemes lenne konzultálnod.

2011. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg a zöld széklettől..szinte mindig olyan a babámé is..tápszeres 6hós és már én is elkezdtem a hozzátáplálást.

Először csak tényleg egy max két féle ízzel próbálkozz pár napig..vannak az alapkaják..alma,burgonya,s.répa,sütőtök,barack...először a gyümi..majd utána lehet alap a burgonya és azt kombinálni gyümikkel...jó ötleteket meríthetsz a bébiételekből..egyébként nyugodtan adhatod a babádnak a korának megfelelőt..mert ezek nagyon gondosan összeállított ételek...persze nagyon jó a hazai is..nekem van 1-2 kaja amit fel kell forralt vízzel hígítani mert túl sűrű..jah..én szilikon kanállal etetem a kislányomat,nem kemény az első pillanattól szereti..

Délelőtt kapja az údonságokat...délután uzsira a már bevállt kajcsikat..vagy tejpépet.

Sok sikert

Szilikon kanalat próbáld ki:)

2011. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!