Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a babával, ha...

Mit csináljak a babával, ha sír, üvölt a kocsiban?

Figyelt kérdés

7 hónapos baba, sajnos ő azok közé tartozik, akiket az autózás nem andalít, nem ráz el, nagyon nehezen tud a hordozóban elaludni. Ha autózunk, általában 3 órát utazunk egyvégtében (sajnos messze élnek a nagyszülők), kisebb pihenőkkel. Kb. alszik 3/4 órát, játszik fél órát, és van, hogy a fennmaradó időben csak nyűglődik, hangosan sír, sokszor ordításig elmenve.


Amiket már próbáltam: ott ülök mellette, tárgyakat mutogatok, beszélek hozzá, bohóckodok, próbálom elterelni a figyelmét énekkel, mondókával. Baba CD-t is tettünk már be neki. 1-2 játék is van körülötte, cserélgetem őket. Nem éhes, nem szomjas (próbáltam, nem az volt a gond).


Ha igazán ordít, akkor minden hatástalan, nem hagyja abba. Attól nyugszik csak meg, ha átültetem az ölembe és kinézhet az ablakon (az ő hordozója az a fajta kagylóülés, ami menetiránynak háttal van és ki nem lát az ablakon), de ez meg ugye szabálytalan. Amint visszakerül a hordozóba, ordít tovább. A múltkor 35 percig megállás nélkül üvöltött (meg is álltunk közben, hogy mozoghasson egy kicsit, hátha akkor huzamosabb időre megnyugszik, de nem, csak amíg kint volt, volt csendben), és csak azért hagyta abba, mert végre megérkeztünk.


A férjemet nagyon zavarja, ilyenkor nehezen tud a vezetésre figyelni, én meg tanácstalan vagyok, mit tehetnék még.


Ezt leszámítva "átlagos" baba, kellően önálló, együttműködő, érdeklődő. Nagy a mozgásigénye. Az ágyában gond nélkül elalszik önállóan nappal és este is. (Tehát nem azzal van a gond, hogy aludni nem akar normál körülmények közt sem.)


Akinél volt már hasonló, mi vált be?

Várható, hogy ez változik a közeljövőben?

Előre is köszi, ha tudtok valami tanácsot adni, mit próbálhatnék még meg!


2011. okt. 20. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ordít, mivel neki már nem kényelmes a hordozó. A válasz egyszerű: cseréljétek le a hordozót gyerekülésre, ha még nem tud ülni, akkor a dönthető fajtára. 10e körül már lehet kapni. Meg fog oldódni a probléma.
2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
rakd át olyan gyerek ülésbe ami előre néz. Sok gyerek nem bírja a babkocsit sem,ha nem előre néz
2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyik unokámnál az jött be, hogy MP4 lejátszót kapott a kezébe, azon gyerekdalos klipek voltak. Azt elnézegette, és hallgatta.
2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
lehet olyan hordozót kapni ahol kilát az ablakon, nekem olyan volt kiskoromban (20 éve)
2011. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, most a homlokomra csaptam, milyen hülye vagyok, hogy eddig nem ruháztunk még be egy ilyenre!


Valamiért azt hittem, rendes -nem hordozós- ülést csak 1 éves kor vagy 9 kg után lehet csak használni. Az összes hasonló korú babás ismerősünknek hordozós van még, talán ezért is nem kapcsoltam :-) Most megnéztem a neten, és tényleg ez a megoldás!


Hú, akkora megkönnyebbülés lenne, ha ő is ellenne és esetleg még élvezné is ezeket az utakat.


Nagyon köszi a válaszokat!

2011. okt. 20. 10:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már több ilyrn kérdésre leírtam, nálam ugyanez volt a szitu nagy mozgásigényű baba ordított autóban , babakocsiban.ugyanezt csináltam mint te szórakoztattam néha kivettem ha már az én férjem se tudott koncentrálni, hozzáteszem ő rendőr:) egyszer csak rövidtávra mentünk mondta a férjem üljek előre----azóta csend van hátul ennek már egy éve nézelődik játszogat ezzel-azzal, egyszerűen már nem volt kinek nyavalyogni, tudja hogy ott ülök elöl mert hátra szoktam fordulni, ugye taát adok stb. stb. De már nem nyafog, persze ki lett utána cserélve dönthető Touragoo-rs az ülése abból kilát de a hordozóban is csendben volt mikor előre ültem tehát nem az volt a baja, hogy nem lát ki. De azóta még jobb a helyzet mióta ülése van. Próbáld ki max, félrehúzódtok és visszaülsz mellé ha úgy is sír.
2011. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi, amíg nem veszünk másik ülést, mindenképp kipróbálom, hogy előre ülök! Eddig nem mertem, de van abban logika, amit írsz, mert ha nem lesz kinek ordítani, hátha nem is lesz olyan érdekes a dolog!

(én is a rendőrségen dolgozok:)

2011. okt. 20. 11:29
 8/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:) Majd írd meg bevált-e, hogy előre ülsz. Ilyenkor már okos az ember hogy nálunk ez sokkal hamarabb bevált volna, mentünk Szegedre ez 2 óra távolság nekünk már 20 perc után elfogyott a csendbemaradó kekszadag, eldobáltuk az összes játékot, mocorgott össze-vissza gondolhatod és még volt 1:45 perc:) Kiszálltam Szegeden bementem vizsgázni apa vitte barátokhoz a gyereket mikor visszajöttek értem is ült a gyerek mint a kisangyal hátul mondja az apja, hogy nem volt egy hangja se hát később esett le mikor már az előre ülést kipróbáltuk, hogy akkor sem volt kinek nyafogni, hogy vegye ki stb. Egyszerűen fogta a kis eszével, hogy anya onnan előlről nem tud kiszedni az ülésből se szórakoztatni:) Sok sírástól megkíméltem volna magam ha erre hamarabb rájövök, persze mert pölö a férjem kollegái is mikor megszületett a lányunk azzal kezdték "mostmár a bal hátsón a helyed:)" és én azt hittem az anyáknak ott a helyük és kész:)
2011. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze, megírom majd mindenképp! Most egy darabig biztos nem utazunk, vszínű hosszú heteket kell várni, amíg újra aktuális lesz az országjárás, de ha esetleg városon belül megyünk, ott is kipróbálom. (Lehet, arra is várni kell kicsit, mert nem autózunk minden nap, inkább kendőzni-buszozni szoktam vele.)Egyébként én is azt hittem, ott az anyák helye, ismerősöknél is csak ezt látom, kivéve, ahol több gyerek van.
2011. okt. 20. 21:36
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Kicsi gyereket nem mernék egyedül hagyni a hátsó ülésen. Bármi adódhat útközben, hogy fogsz hátramászni? A legtriviálisabb, hogy hányni kezd.
2011. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!