Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eteti a vegetáriánus...

Miért eteti a vegetáriánus szülő is húsmentesen a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, és most 8 hónapos a babája, kérdeztem tőle hogy mióta vegetáriánus a feleségével együtt? 6-7 éve és hozzátette, hogy alig várják, hogy a gyerek kaphasson tojást és tejet, mert akkor majd kiváltják a húst az étkezéséből.


Miért dönthet így a szülő? Miért nem ehet egy gyerek húst,aki még nem döntésképes?


Én mindkét étkezési módot megértem és nem ítélem el egyiket sem, de egy gyerektől megvonni a húst azért mert a szülő nem eszi??? Ez nálam abszurd!


2011. okt. 21. 17:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem minden gyerek eszi meg a húst, akár vegák a szülők akár nem. De ha olyan gyerek aki csak húst hússal enne, a szülő meg megvonja tőle mert csak. Hát az már azért szemétség. Főleg hogy tojást mértékkel lehet adni. Szóját és társait meg még évekig nem. Szóval elég nehéz lehet így teljes értékű étrendet kialakítani.

Én is kevés húst eszek, de a fiam... ő minden nap, van hogy többször. Nekem sincs kedvem mindig hússal bajlódni, de ez a dolgom, anya vagyok.

2011. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én is azt mondom, hogy egyen húst a gyerek, aztán majd ő eldönti később, felnőtt korában, hogy vega lesz-e vagy sem?! Talán tévedek, de nem biztos, hogy egy kisgyereknek nem lehet állandóan csak zöldségeket+tojást ennie. És ha ovis lesz? Ott látja majd a többitől, hogy miket esznek? Ha megkívánja vagy kér belőle el lesz tiltva????


Hát én ezt akkor sem értem... sajnos. Főleg gyerek korban..

2011. okt. 22. 17:55
 13/13 anonim ***** válasza:
én már három évesen is azt mondtam, hogy nem kell a hús. pedig senki nem volt körülöttem vegetáriánus, ez a hetvenes évek végén volt, úgyhogy nem is hallhattam nagyon ilyet. mégis. nem sok húst ettem életemben, mégse voltam sose beteges. annyi, hogy kiskoromban ettem némi szalámit, sonkát, kolbászt, heti egyszer rántott húst. 15 éves korom óta ennyit se. mégse voltam soha beteg.
2012. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!