Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit találjak ki anyóséknak...

Mit találjak ki anyóséknak hogy ne kelljen együtt menni?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom a férjemmel aki 7 hónapos lesz nyáron mikor nyaralni mennénk. A férjemnek nyíltan megmondtam hogy nem szeretnék az anyával meg az apjával együtt eltölteni egy hetet. Ő nem nagyon nyilatkozik erről és ez azt jelenti hogy együtt megyünk a szüleivel. :(

Minek mennjünk együtt nyaralni, hiszen egy lakásban lakunk! Most fizessünk ki 50-80 ezret és még az se lehet amit szeretnék, mert a szüleivel kell menni?

Ha külön lakásban élnénk akkor benne lennék! De így?

Mit találjak ki ha nem akkarok anyóssal, meg apóssal együtt nyaralni.

Szívesebben töltenék el egy hetet a kislányommal meg a páromal hármasban.


A baj az hogy ők már szervezkednek, oda ahova ők mondják ...... !

Nem elég hogy egy háztartásban vagyunk velük, de még nyaralni is velük kell! oooooooo teljesen kivagyok :(


2009. máj. 4. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kerek perec megmondtam, hogy nem megyek az anyósommal. Mond meg Neki, hogy szükségetek van arra, hogy hárman legyetek. Az enyém lenyelte, de volt sértődés, majd megnyugszik:)

2009. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondd meg az igazat, lehet fájni fog de legalább őszinte és tisztázzátok már most előre a dolgokat, hogy ne legyen így mindig
2009. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mondd meg, állj a sarkadra! Tökre megértelek, én biztos begolyóznék, ha anyóssal kéne mennem, mert amúgy is elég fárasztó tud lenni, persze mi nem lakunk velük, de még így se mennék vele nyaralni. A legjobb, ha őszinte vagy és elmondod, hogy hármasban szeretnétek menni és párodat is kérd meg, hogy támogasson ebben, ne csak hallgasson.
2009. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

teljesen egyet értek az előttem szólókkal! Mond meg az igazat.

Ha most nem állsz a sarkadra, akkor később teljesen a fejedre nőnek.

A mi családunkban volt egy ilyen példa (anyukám és anyósa), így én azt tudtam, hogy én ezt nem akarom. Náluk odáig fajult, hogy gyakorlatilag anyu az esküvője után soha többet egy karácsonyt sem töltött a szüleivel, pl. Persze mi, unokák se, pedig nagyon aranyos nagyszüleink voltak. Már sajnos nem élnek...

Én nagyon udvariasan, de egyértelműen közlöm a legelejétől az anyósommal, ha valami nem tetszik. Nem mindig egyszerű, van, hogy nem is érti meg (nem akarja megérteni), de ez van.

Annak ellenére, hogy egy fedél alatt laktok, külön család vagytok. És az igényed arra, hogy külön nyaraljatok, teljesen jogos. Kár, hogy a férjed nem áll melléd (az enyém is van, hogy visszavonulót fúj az anyukájával szemben, ezért vagyok én kicsit keményebb, és én mondom ki a nemet, de mindig udvariasan, hogy ne legyen sértődés!)

2009. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg a férjednek kedvesen, hogy szeretnéd, ha hármasban mennétek, és biztosan milyen jó lesz. Merthogy anyósékkal még sokszor lehettek együtt egyébként is.
2009. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! Teljesen iogazatok van, csak a helyzett bonyolult sajna, :(

Én már teljesen elvagyok keseredve emiatt.

2009. máj. 5. 09:10
 7/7 A kérdező kommentje:
mondtam is neki, de ő azt mondta hogy nem fog sokba kerülni,,,
2009. máj. 5. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!