Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik az 1 éves babátok?

Mennyit alszik az 1 éves babátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, h kinek mennyit alszik, napközben és éjszaka az 1 év körüli babája? Napközben kétszer alszik vagy csak egyszer? És mikor? Illetve, h éjszaka felébred-e szopizni, vagy tápizni, vagy végigalussza az éjszakát?

köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 26. 12:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Épp a napokban akartam egy ilyen kérdést feltenni :).

2 hét múlva lesz 1 éves a kisasszony, és az utóbbi hetekben elég sokat "háborúzunk". Pár hetes kora óta végigaludta az éjszakákat, utóbbi időben volt, hogy 3x is felkelt, enni-inni, nézelődni (bár ez a nyugtalanság lehet az épp kibújó fogacskák miatt is talán). Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy kell-e ragaszkodnom a 2 alváshoz. Igazából a délelőtti kezd kitolódni, ezáltal ha alszik du az is később van, akkor este nem lehet lelőni. Ha a délutáni kimarad, akkor elég nyűgös.

Nálatok mi a helyzet ?

2011. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy a nappali alvás egyszerre kb másfél óra szokott lenni.
2011. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Este 13 órát alszik egyhuzamban a kislányom - este 8-tól, reggel 9-ig.

Napközben egyszer alszik, délben kb. másfél órát.

1 éves múlt 2 hete.

2011. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

este fél 9-től reggel fél 8-ig, nem ébred éjjel.

NAppal mindig fél 12-től alszik 1-2 órát max., általában pont másfelet.

2011. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Nálunk az a helyzet, h szeretném, h már csak egyszer aludna a gyerkőc, de akkor viszonylag többet, másfél-2 órát! Nálunk eddig délelőtt is aludt fél órát kb. , meg délután is 1, másfelet! csak most az utóbbi időben már amikor elalszik délelőtt, nem tudom letenni délután! Szóval, én inkább délután szeretném altatni, ebéd után, mert ugye később is (bölcsi, ovi) ez lesz a rendszer! csak nem tudom, h így 1 évesen mi a jobb a napi 1 vagy napi 2 alvás!

Várok még válaszokat!

2011. okt. 26. 12:26
 6/17 anonim ***** válasza:
Este fél 8-tól reggel 8-ig alszik, de egyszer felkel enni úgy hajnal 5 körül, és utána visszaalszik.13 hónapos a lányom, és 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, de előtte is csak egyszer kelt fel szopizni.Már nem szopik, tápszert kap hajnalban.Ez alól csak az kivétel, ha beteg ( szerencsére eddig csak kétszer volt ), vagy ha a foga áttöri az ínyét.Napközben ő még kétszer alszik, egyszer délelőtt, egyszer délután, másfél órát.De kezd már leszokni a délutáni alvásról is.Viszont ha nem teszem le délután, akkor estig nagyon nyűgös tud lenni, szóval Ő még igényli a 2 alvást.
2011. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam pontosan az 1 éves szülinapja óta 1X alszik napközben kb 12-től.Ez nagyon változó mert ha rossz az éjszaka akkor képes akár 3.5 órára is de volt mát 1/2óra is.Este kb.1/2 10-tól alszik kb.1/2 7-ig.Ébredés is változatos van hogy csak 1X van hogy másfél 2 óránként felsír(simi,víz)és alszik.Sajnos pici kora óta rossz alvó.
2011. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Nem kötekedés egyáltalán, csak érdekelne! Azok akik olyan fél 12 körül teszik le a gyereket, mikor ebédeltetik? előtte vagy utána? Nem lenne jobb kicsit kitolni az alvást (fél, 1 órával) és előtte megebédeltetni a kicsit?

2011. okt. 26. 12:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez majd alakul! Lányom folyamatosan alakul.

nem az ebédhez illesztem az alvását, hanem az alváshoz az ebédet! Ha ő délben álmos, akkor leteszem és kész, és majd utána eszik. Főleg ha előtte nem éhes.

Az igényeit figyelem, és nem az órát.

Amúgy folyamatosan alakul a rend, és folyamatosan kitolódik az alvása is. Szerintem mire bölcsis/ovis lesz, ő is 1 óra körül fog aludni, és délben enni. De nem erőltetem, hanem figyelem az igényeit és akkor alakítok én is ezen, ha szükséges.


Lányomnál a délelőtti alvás folyamatosan eltolódott - 10, 11 óra, majd délre és a délutáni alvás kimarad. Szerintem ez az állapot fog folytatódni, és a déli alvás nem sokára fél 1 lesz, majd 1 óra. Nem erőltetem, látom rajta, hogy ő így halad, a saját tempójában.

2011. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nalunk kb 3 hetbe telt az 1 alvashoz szoktatas, mert mar sok volt a ketto.

Mindig kicsit kitoltam az elalvasat addig mig lattam hogy birja, igy mostmar elotte ebedelunk altalaban levest.

Kb fel2 2 korul alszik el fel4 4 ig. Este olyan 10 korul van az elalvas es alszunk reggel 9 ig.


Ejszaka sokszor kel, nem tudom az okat, lehet fogak lehet megszokas, bar az ejjel 2 szer ivott tejet s nyugodtabban aludt, csak 3 szor kelt :), maskor 5 6szor ha csak vizet iszik, de azt sokat.


Fogzas ota rossz alvo sajna.


Azert jobb alvas elott ebedelni mert tele pocival jobban es hosszabbat alszik, sajat eszrevetel:)

2011. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!