Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason alvás mennyire és miért...

Hason alvás mennyire és miért veszélyes? Ki hogyan altatja a babáját?

Figyelt kérdés
A baj az,hogy a babám nagyon bukós, és nem marad meg másként,csak hason,éjjel nem merem úgy altatni,ezért az éjjelek nyügösek.Nem tudom mit tegyek?
2011. okt. 30. 19:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Az Én babám extra bukós,reflux is lehet,majd kiderül a hasi ultrahangon,bár Én egyre inkább úgy gondolom,hogy ritkulnak a bukások.

Nem szeret oldalt aludni,ha úgy rakom le,felkel és sír.De a fejét 3 naposan már megfordította hason fekve.Nappal gond nélkül alszik,éjjel nyüglődünk,mert nem merem hasra rakni.

Mindenki mást mond,az 50 éves védőnőm, 27 éves védőnő barátnőm, gyerekorvos ...

Pont ma 4 hetes a babusom, nem tudom, kockáztassak-e!

Lehet,hogy beinvesztálok egy légzés figyelőre!

Annak mi a lényege?

2011. okt. 31. 10:31
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem háton altatni veszélyesebb, ha bukós, mert a cucc nem tud hova folyni, és megfulladhat. Míg hason fekve kifolyik és kész. Nekünk a gyerekorvos és a védőnő is ezt mondta.
2011. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Bukósság szempontjából a a hason fekvés tényleg jobb! De csak párna és pelus meg minden nélkül, lepedőn a'la nature.

A légzésfigyelőt a matrac alá kell tenni és riaszt ha a baba nem lélegzik. (továbbá ha merül az elem. az elég gáz.....)

2011. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hetes, a fiam 3 napos korától aludt hason. Részben azért is, mert mind a kettő nagyon bukós volt és így nem kellett attól tartanom, hogy visszafolyik tejcsi és megfullad. Légzésfigyekő mind a kettőnél volt/van, kaptunk kölcsön.

Esetleg bérelj egyet, kipróbálhatod, hogy jó-e, meg lehet olcsóbban is jönnél ki. Nekünk Angelcare (asszam 401) van, ami hálózatról működik, így nem kell frászt kapnom, hogy merül az elem.

2011. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk most másfélhónapos,csal hason alszik el. Ha háton teszem le vagy átfordítm felsír, kapálozik.Nem szereti. Vettünk légzésfigyelőt, kókuszmatracot és nem használunk párnát. Nem pakoltam tele a kiságyát és 2 hete alszik 10től reggel 4ig, fél 5ig. Amíg forgattam és háton akartam altatni, hosszúak voltak az éjszakák. Így a hasa sem fáj annyit.
2011. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!