Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynátok, esetleg hagytok...

Hagynátok, esetleg hagytok sirni 6-7 hónapos körüli babát, aki mellett amúgy SEMMIT nem lehet csinálni, mert az egész napos kézbenlétet igényli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt a leszúrásokat kapnám, elhihetitek, hogy én sem igy terveztem ...

Várva - várt baba, nehezen és sok küzdelem után jött össze, aki a születése után egyszerűen kikövetelte magának a foglalkozást. Most, hogy különköltöztünk a szüleimtől, egyszerűen kész vagyok, 2 perc szabadidőm nincs, mert a babám nap közben szinte nem alszik, max. 2x 20 percet. Amikor pedig ébren van, nem marad meg sehol, adhatok én neki bármilyen játékot ...

Nem arra gondolok, hogy le szeretnék feküdni aludni, viszont főzni, takaritani, zuhanyozni nekem is kell. Mindent pedig képtelen vagyok abban a pár percben megcsinálni, amikor alszik.

Tapasztalt anyukák, tudtok nekem tanácsot adni, le lehet egy ilyen ölbebabát szoktatni az egész napos kézbenlétről?

Köszönöm előre is!


2011. okt. 31. 11:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Négykézlábra áll, kutyázik, nagyon jó!!!

Akkor próbálgasd azt, hogy ami épp érdekli, leteszed elé, ő hason, és a talpát támasztod, hogy szinte ellökje magát a kezedtől. Ez reflex-szerű, ezzel tudod a kúszásra ösztönözni.

Egyébként tényleg nagyon keveset alszik napközben. Nem tudom, előtte is ilyen volt-e, mert akkor talán tényleg el lett kicsit kapatva. De ilyen korban bármi baja lehet, lehet a fogzástól, tényleg lehet egy kis feszes izomzat, ami zavarja, bármi.

2011. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, az elsővel egyet értek, nyöszörgésre én sem veszem fel, ha rájön, hogy nem megyek, keres valami elfoglaltságot.
2011. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsodat, ezt is megpróbálom, bár most ki vagyok bukva ezen a hiperaktiv - dolgon ... Bennem is felmerült már, hogy az lehet a baj, annyit mocorog, rúgkapál, csapkod a kis kezeivel, lábaival, már a hasamban is jóval mozgékonyabb volt, mint más babák. Kezdettől fogva ilyen keveseket alszik, nem is értem, hogy birja, és ez igy volt már 1-2 hónapos korában is.

A feszes izomzaton tudok valahogy én magam segiteni? Mert azt már megállapitotta a gyerekorvos, hogy a lábizmai eléggé feszesek, a lábfejét valahogy kifelé tudja "spiccelni".

2011. okt. 31. 12:55
 14/32 A kérdező kommentje:
Ja, és persze fogzik is erősen ...
2011. okt. 31. 12:56
 15/32 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról írnál...Nekem ennyi idősen 2-3szor 20-25 perceket aludt, ordítva ébredt. MINDIG! Éjszaka cicizett, nappal is csak engem fogadott el, így még másra sem bízhattam. Nekem egy valami vált be, az ADAMO hinta. Csak azt bánom, hogy hamarabb nem vettük meg. Ha fáradt volt és beletettem a hintába, nem tudott ellenállni, elaludt. De olyan ismerősöm is van, akiknél ez nem vált be.
2011. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
55%

Ha már megállapította a gyerekorvos, akkor szerintem kérj időpontot dévényeshez, szinte biztos, hogy ezért is van szüksége mindig anya megnyugtatására. Húzódik, feszes, ez neki így nem jó.

Nekünk otthoni tornát mondtak, de nem írom le, mit, hogyan kellett, mert minden baba más, ráadásul meg is kellett mutatnia, hogyan csináljam.

remélem, dévényes vagy gyógytornász segít a problémátokon, lehet, hogy aludni is azért nem tud annyit, mert felébred, hogy feszülnek az izmai. Én fiam 1-2 hónap alatt kimozogta (kimozogtattam).

Minden jót nektek.

A hiperaktivitás miatt meg ne aggódj!

2011. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
44%
Csak megerősíteni tudom a többieket, nekünk is jót tett a gyógytorna, a 7 és fél hónapos fiam egyedül játszik, forog, mászik, fekvésből felül... Rettenetesen büszke vagyok rám élvezem, hogy elvan mellettem úgy, hogy nem kell ölbe venni minden percben. persze ennek megvan az előzménye, 3 hónapos kora óta naponta 4-5 alkalommal fél órát tornáztattam, fejjel lefelé hintáztattam, énekeltem neki, lefoglaltam, fejlesztgettem. Mocsok kemény munka az is, de van eredménye. Ne keseredj el, menjetek tornázni :). Hajrá!
2011. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Nagyon - nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, a tanácsokat! Már ettől jobban érzem egy fokkal magam, és látom, nem az én fiam egy csodabogár. Most épp alszik, gondolom, még 5 percig ... Ő is MINDIG orditva ébred, és cicizik éjjel - nappal, nem is tudom, hányszor :-)

Ez persze nem baj, sőt, imádom szoptatni, örülök, hogy ez megnyugtatja, de jó lenne, ha legalább egy kicsit, kis időkre ellenne nappal egyedül.

Mindenképpen lépek gyógytorna ügyben, szivesen tornáztatnám, az időnkbe pedig belefér, úgyis Vele foglalkozom egész nap :-))

Még egyszer köszönöm szépen! Aranyosak vagytok!

2011. okt. 31. 13:35
 19/32 anonim ***** válasza:
50%

Mintha csakaz én fiamról írtál volna, komolyan mondom! Ő koraszülött volt, és eddig azt hittem, ez azzal lehet összefüggésben, de úgy látom, nem feltétlenül így van.

Nem tudlak sok jóval biztatni, mert a kisfiam 9 hónapos, kúszik ezerrel, és bár azt hittem, majd ez változást hoz, csak rosszabb lett a helyzet.:( Ugyanis folyton menne, és még a mosdóig sem mehetek el nélküle, mert tutira magára borít valamit, ha nem vagyok ott. Bababiztossá tettünk már mindent, amit lehetett, de ő megtalálja a gyenge pontokat, átgázol bármin, nincs akadály! Egyébként boldog vagyok, hogy ilyen, mert életrevaló, kíváncsi és mozgékony, ez nagyon jó!! De ha bármit is csinálni szeretnék, és beteszem a járókába, max 2 perc és kezdődik a méltatlankodás, 5 perc múlva pedig már a fuldokolva sírásnál tart. Én már annyira kész vagyok, hogy azt várom, mikor megy már oviba!:) Akkor talán évek óta először nyugodtan elmehetek zuhanyozni, és nem kell rohannom! (amúgy már rekordokat döntök, gondolom, te is!:))

Második baba, de így is meglepetés a természete...

2011. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
66%

Az én babám is ilyen volt. Mei tai-ban volt, így tudtam házimunkát csinálni, ő meg elnézelődött a hátamon.

Aztán kb. 10 hónapos korára "megváltozott", egyre többet eljátszott egyedül. Most már 2 éves, és bárkivel elvan, egyedül is eljátszik akár 1 órán keresztül is.

És sosem hagytam sírni.

2011. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!