Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a lányom, egyfolytáb...

8 hónapos a lányom, egyfolytában állna, ha leakarom ültetni befeszít és szó szerint ordít. Más baba is csinálja?

Figyelt kérdés

Eddig eljátszott egyedül is ülve, ha nyűgi volt vittem magammal a pihiszékbe. De most egyedül semmit nem hajlandó, ülni kell mellette de akkor is csak mászik fel rajtam, hogy vegyem fel. Mászni nem mászik, ülni ül, és kapaszkodva próbálja magát felhúzni, hogy álljon. De még csak 8 hónapos.

Mit lehetne tenni, hogy ne akarjon állni, hanem inkább mászon? Hiába próbálom hasra tenni, és segíteni neki. Oldalra felemeli a két kezét mintha repülni akarna és ordit.


2009. máj. 6. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem szintén 8 hós a fiam, detto csak az állás ment eddig. Egyik nap az ágyon valahogy előrement 1 mászásnyit és visszaült a popsijára.Másnap reggel elkezdett kotorni és azóta mászik mindennél feláll és oldalra lépeget. Hozzáteszem ő soha nem játszott el egyedül és most meg pláne nem hagyhatom magára mert mindig a rosszaság érdekli...Töri össze a virágokat sorra.MARHÁRA NEM volt le nekem sem hason, nem is értem hogyan jött neki ez a mászás, hidd el szépen egyszer csak neked is megindul és ne izgasd magad azon, hogy állni akar. Ő tudja mi a jó neki.
2009. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Óóóó, persze, ez természetes náluk. A mászást viszont taníthatod neki úgy, hogy amikor hason fekve kinyomja magát (fekvőtámaszba), akkor a két térdhajlatába teszed a hüvejkujjadat, és betolod szépen a feneke alá a két térdét. Nekünk az orvos mondta, hogy ezt nyugodtan gyakorolhatjuk, semmi megerőltető nincs benne a baba számára. És hozzáteszem: imádni fogja a rütyőzést! :)
2009. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az én fiam is ezt csinálta kb. 1 hétig, és két napja felhúzta magát önállóan állásba bútorba kapaszkodva. Azóta állandóan gyakorol.

Ő mondjuk 7.5 hós kora óta kúszik úgy, hogy a lábaival rúgja előre magát, de még négykézláb nem mászik, csak néha megáll négykézláb.

Én is hasonlót hallottam a mászás fejlesztéséről, mint az előző válaszoló, plusz még azt, hogy lehet vele megpróbálni 'talicskázni', bár ehhez már sok erő kell a kis karjába.

2009. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!