Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvegyem vagy ne vegyem fel?...

Felvegyem vagy ne vegyem fel? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, kinek mi a véleménye... Sokan mondják, hogy ha nem veszem fel amikor sír, akkor csak azt érem el hogy lesz egy elkeseredett sírós babám. A védőnő és sok más ember meg azt mondja, ne vegyem fel mindig amikor sír, mert megszokja hogy kiveszem, és csak ringatva lesz hajlandó elaludni. Amit amúgy látok is, a babám ugyanis már most csak akkor hajlandó megnyugodni ha kiveszem és ringatom... a karom és a hátam viszont már iszonyatosan fáj. Szóval, szerintetek?

4 hetes babó anyukája


2009. máj. 6. 09:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én felveszem:-) Első kettővel is így tettem. Ő még nagyon pici, később, amikor már le tudja foglalni magát nézelődéssel, akkor már próbáld ne felkapni minden apró sírásra, de most még nagyon szüksége van Rád.
2009. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon picike még,szüksége van rád,melletted nyugodt.Én kb.5 hetes koráig sokszor felvettem,(most is,3 hós),mégsem szokott fel.Ha megnyugodott tedd le,és beszélj hozzá a kiságyban.A cumit próbáltad már? Kisfiam csak alváshoz használja,aztán kiköpi.
2009. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is felvettem és ha nagyon sír most is felveszem, pedig már fél éves és biz majdnem 8 kiló..Ha alvás előtt hisztis csak próbáld meg, sok párnával a hátad alatt a mellkasodra fekteted a babát betakarod és simogatod a hátát:-) Pik pak elalszik és meg se kell szakadnod:-) Utána már vissza is teheted a kiságyba..:-)
2009. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a természeti népek bölcsebbek a védőnőktől... Akik közül sokan már nem a spártai szigor hívei.

Egy babának az anyjára van szüksége. Azok a nők, akiknek a kulturájában a hordkendőben van a baba fél éves koráig sem nevelnek elkényeztetett felnőttet belőlük.

Egy kisbaba sokkal védtelenebbül, kevésbé fejletten jön a világra, mint az állatvilág újszülöttjei. Kell számára abiztonságtudat, amama melege. Nem azértsír, hogy bosszantson, ezért nem is kell hagyni nevelési célzattal az ágyában ordítani.

Azért sír, mert a belőled áradó szeretetet, nyugalmat, az egyetlen biztonságforrását keresi. Ahogyan nyílik az értelme pár hónap alatt a világra, úgy fog rájönni ő is, hogy az nem csak a mama mennyei karjaiban lehet békés.

Hagyd őt a saját tempójában fejlődni még, kérlek.

Ha fáj a hátad, fektesd magad mellé, vagy ülj le kicsit vele. :)

4 hetes baba még nem olyan nehéz, és főleg nem olyan idős, hogy hagyni kelljen sírni.

2009. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Mindig ez lesz, amíg látják, hogy bizonytalan vagy. Mindenki segíteni akar.De ők csak általában tudnak beszélni a babákról, és általában a teendőkről De Te vag yott és a te Gyereked. Ti egészen speciálisok vagyxtok egymásnak. Ráadásul minden helyzet más.

Te vagy az anyja MINDIG te tudod legjobban eldönteni, hogy mit kell tenned, mert te vagy ott, és te ismered.

Ha meg épp a nagyanyja vigyáz rá, akkor ott ő fogja tudni csak.(persze ha mindenki ugyan arra figyelmeztet majd egyszer, akkor azért el kell gondolkodnod rajta)

Kompromisszumot kelll kötnötök kettőtöknek. Úgy csináld, hogy neked is a babának is jó legyen. A többi csak jó tanács. Ha fáj a hátad, ne rinasd, vagy a bölcsőben/kocsiban ringasd,esetleg hordókendőben.

Gondolkodj józanul! Szükséges-e örökké ringatni, vagy nem? És néha? Mennyi a jó? Ne másra hallgass, magadra!

És ne feledd, te vagy a felnőtt, az anya, te irányítassz.

A gyermek érdekét figyelembe véve,és a sajátodat is.

Ő még ehhez túl kicsi, ő em tudja belátni még mi a jó. De ki tudja fejezni, mit szeretne, mi jó neki. Nem kell mindn igényét kielégíteni, neked kell felülbírálni, szükséges-e helyes-e.Deneki meg legyen joga véleményt nyílvánítani. Vagyis, ha elvonod, amit követel, legyen joga sírni! És ne akard sírás nélkül felnevelni, az nem szül jó vért. De ne is csesztesd meg fusztráld fölöslegesen.Állj meg egy percre, csendesedj el, és hallgass a szivedre! És tudni fogod, mi ajó. Mit jó tenned. Jó legyen neked, a babának, és a férjednek. Lesz egy kis sírás, hiszen kisbaba van a házban :)


Én is adok tanácsot: próbálj új módszert bevezetni a megnyugtatásra! Hajolj fölé, és dúdolj, vagy feküdjetek egymás mellé, adj puha rongyocskátvagy cumit! Sok baba sír elalvás előtt, mert fáradt, és úgy tudja álomba sírni magát. Adj esélyt hogy kidolgozza önálló elalvási stratégiáit.

2009. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én felvettem a gyerekeimet,volt,hogy hónapokig ringatva aludtak el de ezt a szokást el is hagyták maguktól4Egyáltalán nem hisztisek és sírósak.Fiam másfél évig babakocsiban aludt el és akkor mi van!?A lényeg,hogy aludjon egy jó nagyot.Én imádtam minden pillanatot amit az ölemben töltöttek.Olyan gyorsan megy az idő néha úgy kell könyörögnöm,hogy picit üljenek az ölembe!Újra babánk lesz így megint lehet dajkálózni,ringatni,kiszolgálni Őt!:)))
2009. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is felvettem 6 hetes koráig csináltuk, aztán már aludt magától, ha letettem és nem kellett ringatni. 6 hetes koráig csak a vállamon vagy a karomban volt hajlandó elaludni éjszaka és mikor letettem kipattant a szeme és kezdtük előlről. Végül második próbálkozásnál már nem ébredt fel újra. Vedd fel nyugodtan, még ő nagyon picike. Napközben azért nem kapkodtam fel minden sírásnál, hogy azért ne szokja meg, hogy egyből fel van kapva. Nincs is baj most sem. Ha leteszem napközben először hiszti aztán beletörődik 1 perc múlva és el kezd játszani. 5,5 hónapos most. Kitartást. Tudom milyen.

2009. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj mellé,és úgy próbáld altatni,simogasd,énekelj neki,nekünk bejött,most 10hhós és gyönyörűen elalszik.én soha nem hagytam sírni,max1-2percig.
2009. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az elején vedd fel később meg olyan 3-4 hónaposan meg már eltudja foglalni magát. Én is folyton felvettem nekem is nagyon fájt már a hátam. Elvileg azokat a babákat akiket felvesznek sokkal nyugodtabbak. Én babám is nagyon nyugodt nem síros pedi folyton kézbe volt. Most már 5 hónapos, de egy tündér.
2009. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én se nagyon tudtam.Sok rokon nyaggatot hogy minek veszem fel mindig,haggyam sírni nem lesz baja,de úgy se tudja ezt egy anya se megfogadni,mivel 1-megsajnálod a babád,ha már vörös a feje a sírástól,2-te se bírod sokáig az üvöltést hallgatni,3-akinek hisztis a babája az úghy se fog elhallgatni csak ha felveszed. Az enyim nagyon hisztis baba,és hiába próbáltam hogy hagyom sírni,és csak beszélek hozzá,meg simogatom az ágyába,vagy cumit adok neki,nem hallgatott el addig amíg fel nem vettem.Mindig ő győz :) Biztos 2 óra sírás után elhallgatna,de ki az aki hagyja addig sírni a babáját.Szóval nincs más választás ki kell venni.Aki meg azt mondja hogy hagyd sírni,annak mond meg hogy hallgassa ő órákon keresztül hogy sír a kis babája,utánna már biztos nem mondaná hogy hagyjad sírni. Majd ahogy idősödik ez enyhülni ffog.Főképp amikor már tud beszélni,és el tudja mondani mi a baja.
2009. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!