Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig cumizott a babátok?

Meddig cumizott a babátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos és éjjel nappal szájában a cumi. Lehet ennek később valamilyen káros hatása a fogsor küllemére nézve?
2011. nov. 1. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet biztosra tudni, de előfordulhat.

A lányom két és fél éves koráig cumizott, mégis gyönyörű fogsora van (15 éves).

2011. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3és fél éves korig,beszédfejlődésben igencsak le van maradva! :(
2011. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17 hónapos korában a fiam magától dobta el, mert nagyon beteg volt, nem bírta szívni, pedig nagy cumis volt. Azután nem is kellett neki többször.
2011. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még cumizik.3,5 éves és még szerintem jó darabig fog is. Nincs a fogának baja,szépen beszél.
2011. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom 1 hónapos korában átszokott az ujjára, akkor megijedtem, de 4 hónapos korára azt is elhagyta.

A fiam 1 évesen köpte ki a cumit.

Hát, azért én nem hagynám, hogy éjjel-nappal a szájában legyen. Miért kell neki annyit? Az enyémek csak alváshoz használták.

2011. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves koráig cumizott. Egy kicsit előrébb áll a felső fogsora. Nem tudom, hogy a cuminak köszönhető e.
2011. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszédfejlődésben szerintem nincs lemaradva, elég sok szót mond már. Mostanában meg felvette azt a szokást, hogy cumival a szájában "beszél", mondja azt a néhány szót amit tud, meg úgy gagyog, ilyenkor kihúzom a cumit és mondom neki beszéd közben nem cumizunk. Erre ő kikapja a kezemből gyorsan bedugja a szájába , vigyorog egyet és elszalad vagy még rá is mondja, hogy de. :)

Hogy miért kell neki annyira? Jó kérdés. Most pl, hogy elaludt kihúztam a szájából és alszik tovább, de van, hogy éjjel felébred és keresi.

2011. nov. 1. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!