Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiamnak pisilésnél...

Egy éves kisfiamnak pisilésnél ballonszerűen felfúvódik a kukija (egyébként rendes sugárban jön a pisi, begyulladva nincs). Gond ez?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés: mindenhol azt hallottam eddig, hogy ne húzogassam neki, de akkor hogyan tartsam tisztán/mossam neki?
2011. nov. 2. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pont a mostani anyák lapjában olvastam erről a témáról. Az baj sajna ha felfúvódik, mert tényleg erős fiymaszűkületre utal. Ott az anyuka írta, hogy megműtötték a kisfiát. Nekem is nagy talány ez az egész téma, mert nem talán 2 embert aki egyformán nyilatkozna ez ügyben. Én a mondó vagyok, hogy óvatosan, ameddig nem fáj már egész korán el kell kezdeni húzogatni a bőrt. Persze azt mondják azért nem jó ha korán feljön a bőr, mert így van védve a fütyi a pelusban. De sztem ha már feljön, 1 nap 1x esti fürdésnél, akkor jobban tisztán tartható, és nem lesz gond belőle. Nekem még csak 2 hós a pici fiam, de szeretném ha 1 éves kora körül már hátra húzható lenne. Bár őszintén szólva erre nem látok esélyt:-DDDD annyira meg se mozdul még... persze nem is reszkírozom még igazán. De azt is eldöntöttem , hogy nem fogok várni 2,5-3-4 éves koráig. Az sztem már sok.
2011. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk mér 4,5 éves a fiam. sosem tudtam neki visszahúzni. Kb 3 éves volt, mikor már aggódtunk nagyon, a dokinő mindig leintett. Aztán mikor már nagyon mondtuk hogy nem lehet visszahúzni, a dokinő olyan szépen visszahúzta neki, hogy csak na. Szóval lehetett, csak tapasztalt kézzel.

Nálunk is van lufi. :)

Másrészt viszont, már másodszorra fordult elő, mióta minden este ő felhúzza magának, hogy berepedezik a bőr, és az nyilván fáj is neki, illetve egész nap a pisitől begyullad, olyankor kezelni kel :( Fáj neki, nem akar pisilni, mert tudja utána kenni kell :(

Tök hosszú neki a bőr rajta elől, és szűk is, de a dokink még mindig azt mondja, nem kell elvinni...

2011. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. Én is olvastam azóta a baba magazint, és az ott leírtak egybevágnak azzal, amit eddig az összes szakembertől (több gyerekorvos, gyermeksebész) hallottam: 3 éves korig semmiképpen nem szabad húzogatni. A felfúvódást egy héten belül, az egyéves kontroll vizsgálaton pedig jelzem a gyermekorvosnak. Mindenkinek szép napot.
2011. nov. 8. 15:18
 14/17 anonim ***** válasza:
Írd már meg, mi volt a dokinál? Köszi
2011. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre azt mondta, hogy figyeljük neki, és ha többször felfúvódik, akkor meg kell mutatni gyereksebészeten. Sajnos többször is felfúvódik (bár a pisi rendes sugárban jön neki), de mivel a dokinő sem tudta hátrahúzni, hamarosan megyünk a sebészetre.
2011. nov. 18. 20:47
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, megírnád mi lett végül a vége?
2014. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, fitymaszűkülete volt, egy úgynevezett z-plasztikával oldották meg a dolgot, azóta minden rendben.
2014. okt. 12. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!