Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány pelenka kell kb egy...

Hány pelenka kell kb egy napra egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Ma megvettük a pöttömkének az első csomag pelusokat, és nagy dilemmában voltam, hogy hány darabot vegyek a legkisebből.

Meddig lesz elég két 40db-os csomag a 2-5 kilósból? Szeretnék feltankolni itthonra, hogy aztán ne kelljen folyamatosan pelusért küldözgetnem a párom :)

Az is a dilemmám, hogy vegyek-e a legkisebb méretből több márkát, hátha nem jó a babámnak az egyik? Jaj, annyi mindenre kell gondolni, nagyon izgulok...

Köszönöm a segítséget!


2009. máj. 6. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió, nekünk a legkisebb pelusból 3db maxi csomag (60db-os) kellett. Általában 7-8 pelus kell egy nap egy újszülött kisbabának.

Sok sikert, drukkolok!

2009. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 8 tuti elfogy az elején, hisz minden evés előtt vagy után tisztábateszed:) én pampers newborn baby-t használtam bepanten popikrémmel, sosem volt piros a feneke, és talán egyszer folyt ki belőle a tartalom:) mivel nyakig kakis volt:) szerintem ha megteheted, vegyél jó minőségű pelust, egyfélét, ha mégis rossznak tartod a használat során, vesz a párod másikat, ugyis fog kelleni rohangálni a boltokba, mert tuti, hogy hiányozni fog valami, ez elkerülhetetlen! Boldog bébivárást!
2009. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi volt,hogy 8-9-et is elhasználtunk.Átlag 7 volt.Nekünk a Pampers vált be,de csak újszülöttként,aztán már nem.Mivel az én kincsem 3570-el született,és 1 kg-at hízott,hízik havonta,így kb.1,5 hós koráig bírtuk használni.A végén már szorította a combiját is,úgyhogy sűrűn cseréltem,hogy gyorsan elfoggyon.Sok sikert a szüléshez.
2009. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! :)

Mondtam én a férjemnek, hogy naponta 8 kell kb, mert olvastam már, de nem hitt nekem. Mindenbe beleokoskodik, és nem hagy kibontakozni :)

Pl túl sok a ruha, minek ennyi pelenka stb. Sebaj, majd rádöbben ő is, ha minden nap arra jön haza, hogy ez nincs, az nincs :)

2009. máj. 6. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk napi 8-9 fogyott. Mi próbálgattuk a márkákat, amikor valamelyik akciós volt, vettünk belőle 1-1 csomaggal.

Sok sikert!

2009. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én használtam az elején Pampers és Liberot is, aztán most utoljára Huggies-ból véletlenül 2est vettem, de a Huggies kettese kb akkora mint a Libero és Pampers 1es. Úgyhogy szerintem átmenetnek tökéletes. Most 3750 a babó, de már teljesen jó rá a Libero és Pampers 2es is, úgyhogy én már nem veszem a legkisebbet, mert kihízná mire elfogy.

1 hós baba anyukája

2009. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi rögtön 2-essel kezdtük, mert az 1-es nagyon kicsi volt. Nálunk minden pelusban volt kaki, úgyhogy nagyon sűrűn kellett tisztába tennem. Persze a sógornőm is így járt, de őt nem érdekelte, azt mondta kibírja a gyerek a kakit, ő nem teszi tisztába minden fél órában. Egy 50-es csomag 1 hétig volt elég. De szerintem ne vegyél túl sokat, mert nem biztos, hogy egy márka bejön a gyereknek. Pl. van amelyik baba allergiás a latexre. Állítólag csak a Liberóban nincs.
2009. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is 7-8 volt az átlag, de előfordult a napi 10 is, ha mondjuk pelusozás után megint kakilt egyet.

Mi Huggies 1-est vettünk először.

2009. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!