Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai felsirás miért lehet?

Éjszakai felsirás miért lehet?

Figyelt kérdés
Hasonló a kérdésem mint az előzőnek.Annyi különbséggel, hogy az én lányom 8 hónapos és ő úgy kel fel éjszaka többször is hogy sir ha bemegyek akkor abbahagyja, de mikor már majdnem elaludna újra felsir ha simizem és látja vagy érzi hogy ott vagyok akkor is abbahagyja.Jön a foga azt tudom de ez erre vezethető vissza?És ilyenkor mit lehet csinálni?normális dolog ez?másnál is van ez?
2009. máj. 7. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy az a szeparációs szorongás tünete, és beletelik pár hétbe, míg elmúlik. Kitartás!
2009. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez akkor van ha jön a foga vagy túl sok inger éri a nap folyamán. De mivel fogzik ezért én ilyenkor éjjelre Viburcol kúpot adok neki lefekvés előtt és így nyugodtan alszik éjszaka. 1 éves kislány anyukája
2009. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Én is ezekre gondoltam de mivel ő az első baba nemtudom hogy ez konkrétan minek tudható be:(

Nagyon régóta átaludta már az éjszakát de 1 hónapja kb ez megy.

De ha ez normális akkor nem aggódom.

2009. máj. 7. 08:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet az ok a szeparációs félelem, szerintem emiatt van az, hogy ha téged lát, érzi, hogy vele vagy nem sír. Nappal nem sír, ha nem lát téged?
2009. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát de észrevettem ha nappal nem lát akkor is sir, bár nem mindig.

De ez a szeparációs félelem akkor tök normális?Vagy én "rontottam" el vmit?

2009. máj. 7. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, normális, minden normálisan fejlődő babánál előjön előbb vagy utóbb. Ki fogja nőni. Semmit sem rontottál el, azt jelenti, hogy a babád szépen fejlődik. Ők még nem fogják fel, ha valakit vagy valamit nem látnak, az akkor is van. Emiatt sírdogál, ha nem lát. Nem sokára már rájön, hogy ha nem lát, te akkor is ott vagy. Ha sír, menj oda hozzá, nyugtasd meg, mert ez fontos neki. Ha éppen olyan dolgod van, hogy nem tudsz azonnal menni hozzá, akkor is szólj hozzá, néha az is elég, ha csak a hangodat hallja. Kitartás, ki fogja nőni! 4 gyerekes, óvónő anyuka
2009. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2009. máj. 7. 08:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Szepa és fogzás kombinálva. A foga miatt kell fel és téged keres. Egyedül alszik el? Mert ha igen, az segít abban, hogy az éjszaka közepén is magától vissza tudjon aludni, ha megébred. Persze, ha fáj vmilye akkor így is sírni fog. Amúgy játszatok kukucsos játékot, azzal tanulják azt, hogy ha nem lát vkit az attól még ott van. Illetve játékokkal is játszatok vele ilyesmit (eldugod, előveszed). Nem 2 nap amíg kialakul nála a tárgyállandóság (tudja ha vmit nem lát, attól még az ott van) és ez az alapja annak, hogy azt is tudja, hogy Te is a közelben vagy, ha kimész a konyhába pl.
2009. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!