Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? Miért nem...

Rossz anya lennék? Miért nem szeretem úgy?

Figyelt kérdés
2gyermekem van egy fiú 30hónapos és egy lány 3 hónapos,a fiammal mikor terhes lettem,nagyon kislányt szerettünk volna,fiú lett ő az életem értelme ha már 1 éjszakát nélküle vagyok nem tudok aludni,férjem szerint betegesen imádom a fiam,a lányunkat is nagyon vártuk,bár mikor megszületet alig vártam hogy haza érjünk a fiamhoz,és olyan de olyan bűntudatom van,hogy nemérzem azt az erős szeretet a lányom iránt,gondoltam majd ha otthon leszünk jobb lesz,nem arról van szó mert szeretem de nem úgy mint a fiam,nem olyan erős szeretet.Rossz anya vagyok ezért?vagy még kialakulhat erősebb szeretet a lányom iránt?
2011. nov. 8. 13:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A lányommal több időt töltök mint a fiammal mert agyon bukós kisbaba igy szinte alig lehet letenni hiába van megemelve a feje alatt azt mondta a doki majd fél éves korára elmúlik,nem NEM szeretem mint azt sokan hiszitek,csak mintha kevésbé szeretném,ugyanúgy mindent megkap szeretek hozzábújni,puszilgatni beszélni hozzá foglalkozni vele szeretem minden porcikáját,de a fiam felé máshogy érzek el tudnék olvadni tőle annyira szeretem,minden mozzanatát,imádom amikor átölel és meg puszil,Köszönöm mindenkinek a válaszokat még azoknak is akik pálcát törnek a másik feje felett ők biztos minden területen megállják a helyüket,és ők az ős anyák a legtökéletesebb nők a földön.De azért hálás vagyok a válaszokért mindenkinek!SZép estét!
2011. nov. 8. 16:44
 12/18 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó válaszoló!

Nekem is egy lányom és egy fiam van. A fiút én is máshogy szeretem, ő igazi szerelem, ennek ellenére a lányomat imádom, ő született elsőnek, most is itt ül az ölemben és játszunk, zenét hallgatunk.

Ha megkérdezel olyan anyukákat akiek lánya és fia is van, meglátod nagyon sokan fognak hasonló érzésekről beszámolni. Az anya-fiú kapcsolat különleges, mint ahogy az apa-lánya kapcsolat is. Nálunk a férjem első számú szerelme a lányunk, utána jövök én. :))


Szóval ne csüggedj! Nincs semmi baj Veled!

2011. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm kedves utolsó,ilyen érzés van bennem szeretem a lányomat szeretek foglalkozni vele,de a fiam az a fiam:)ráadásul az első gyermekem:)
2011. nov. 8. 17:28
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmi, de semmi baj nincs veled, ne félj! Az első gyermekedet már régóta ismered, és ahogy én szoktam mondani a kislányomról (nálunk a lány az elsőszülött): ő tett édesanyává!:) Igen, ő volt az, aki először mondta neked, hogy anyukám, ő volt az, akire meghatóan néztél az első anyák napján, amikor már rólad is szólt az a nap! Ezen nem lehet változtatni. De nem is kell, mert ahogy jönnek majd az élmények a kislányoddal, ő is ugyanolyan erős érzelmeket varázsol a szívedbe!:) Higyj nekem, tapasztalatból beszélek! Aki pedig ítélkezik, az az élet más területén érzi úgy, hogy csődöt mondott, és ezzel kompenzál, nyugi! Ne ijedj meg tőlük!:)
2011. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én még csak az első babámat várom, de én pont emiatt nem akarok még egy gyereket vállalni, vagy ha igen, akkor csak nagy korkülönbséggel.

Én ugyanezt megtapasztaltam, amiről te beszélsz, csak a másik oldalról. Anyukám nem úgy szeretett, ahogy a tesómat. Nyilván nem direkt csinálta, de sokszor megszenvedtem ennek a hatását.

Mostanában valamiért nagy "divat" lett kis korkülönbséggel gyerekeket vállalni, én úgy látom, hogy ennek főleg csak hátrányai vannak. Testvérféltékenység, az anyuka túl elfoglalt, leterhelt a sok kisgyerekkel, és nehéz egyformán szeretni a már most különböző egyéniségű kisgyerekeket. Én nem akarom elkövetni ezt a hibát.

2011. nov. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó attól, hogy neked rossz élményeid voltak, nem kell pálcát törni más felett! Nálunk 2,5 év van a két gyerkőc között, teljesen jól működik a dolog, azóta mióta a kezdeti nehézségeken túljutottunk. Bár a kicsi még csak 10 hónapos, teljesen jól eljátszanak együtt, akár 1 órán keresztül is, és nekem is van időm mindenre, magamra páromra munkára, bevásárlásra, úgy hogy nincs segítségem semmi az ég világon, még a párom sem, aki reggeltől estig házon kívül van!. A testvérféltékenység meg nagy korkülönbség esetén is elő jöhet, sőt sokkal nehezebben dolgozza fel a nagyobb gyerek, mint egy kisebb.
2011. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tanusíthatom, hogy nem jobb semmivel a nagy korkülönbség! 11 év van a lányom és a fiam közt. A nagylány olyan féltékeny, hogy az már durva, pedig évekig sírt, hogy neki nincs testvére! Most meg azt hallgatom, hogy mindig a kicsi van a középpontban, pedig annyira figyelek, hogy ő is ugyanannyi figyelmet kapjon, hogy ennél jobban nem lehet! Na de értelemszerűen egy magatehetetlen pár hónapossal muszáj fizikailag több időt tölteni, mert ő nem fog magának szendvicset csinálni, ha éhes, és nem is megy el este zuhanyozni.:)

A másik, hogy a 12 éves lányomnak az agyára megy, hogy míg eddig bármikor megnézhetett egy filmet pl, most öcsike éppen akkor ordít, vagy kúszik be a szobájába. Ugye együtt játszani már nem tudnak, majd csak akkor, ha esetleg a kicsi tud már építőzni vagy ilyesmi, de addig marad a "vigyázni kellene rá egy kicsit", vagy követni a lakásban, hogy merre mászik éppen, mert anyának el kellene mosogatni...

Szóval gyereke válogatja, de szerintem a nálunk kialakult 11 év korkülönbség pl már sok!

Arról nem beszélve, hogy nekem is elölről kellett megtanulni mindent, és nem vagyok már 20 éves...

2011. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagyok anyatípus, egy éves is lett a gyerekem, mire tényleg azt mondtam, hogy szeretem. Aztán jött a másik, vele is ugyanúgy volt. Meg kell ismerni őket. Ráadásul a sok nemalvás, kimerültség is hozzátesz az érzésekhez szerintem és az egész éjjel-nappal tartó készenlét is.
2011. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!