Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Kisfiam nem...

Mit csináljak? Kisfiam nem akar aludni, se délután, se este, ha elalszik is fél óra múlva fel kel?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos kisfiam kb 3-4 hete nem hajlandó aludni,egyszerűen utál,addig is csak babkocsiba volt hajlandó nagy ritkán kézben,okos,erős kisfiú, már kúszik,mászik,ül,áll,forog,nem tudom mi lehet a baj, eleget eszik,jön a foga is azt is bekenegetem.Már az orvos utasítására kap homeopátiás bogyót is,hátha az a baj,hogy annyira fel van dobva a mozgástól a fejlődéstől,hogy attól nem alszik, 1 hete adom neki,de eddig semmi javulás,az ágyában altatom el meg kézben,ritkán elalszik a hintájában is. Külön szobája van így kipróbáltuk az-e a baj,hogy fél egyedül,de velünk egy szobában is ugyanúgy felsír.Már nagyon fáradt ő is a kevés alvástól,bár energiája még mindig rengeteg van, nekünk már kevésbé.Próbáltuk az aromás fürdető, testápolós masszázst,próbáltuk többször etetni,de egyik sem vált be. Egyszerűen vagy felriad éjjel és ha beteszem a cumit visszaalszik, vagy fel kell eszik és utána játszana. Nappal is nagyon keveset alszik van hogy fél-1 órát.Már nem tudom mit tegyek,tudnátok tanácsot adni?
2011. nov. 12. 12:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
épp az a baj hogy sehogy sem lehetett elaltatni és alig aludt,napközben és éjjel is,de most aludt éjjel 11 órát,délelőtt 1et és most délután eddig 1,5nál tart hála a kedves válaszolónak aki tanácsot adott nekem, én tudom hogy nagyon fáradt volt,de nem akart,nem tudott aludni
2011. nov. 13. 14:36
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon-nagyon örülök, hogy máris ilyen jól alszik a Kicsi. Ma még jobb eredményt fogtok kapni a 40 percnél. Jó pihenést nektek is. Aludjatok jól és álmodjatok szépeket. ;)
2011. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A tanácsot is és viszont kívánok minden jót! :D
2011. nov. 13. 16:55
 14/22 A kérdező kommentje:
Kedves segítőkész válaszoló! Most aludt el a picikém,mindössze 6 perc alatt.Holnap már délután is megpróbálom ezt a módszert,ma délután hintázás közben aludt el.Remélem ma is nyugodt éjszakánk lesz és jól fog aludni a kisfiam.Köszönöm még egyszer!Minden jót kívánok Neked és családodnak!Majd megírom hogy alakul a következő napokban az alvása.
2011. nov. 13. 19:29
 15/22 A kérdező kommentje:
egyszer felsírt éjjel de vissza aludt majd aludt fél 5ig
2011. nov. 14. 08:34
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát ez elég jól hangzik. Remélem ti is kipihentétek magatokat.
2011. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
szia! Tegnap beraktam az ágyba betakargattam,megpuszilgattam,elköszöntem tőle,és mikro mentem vissza mi az a csönd,már aludt és fél 6kor kelt fel :D Hihetetlen! Köszönöm
2011. nov. 15. 08:21
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

:)

Örülök, hogy megoldódott. Most már tud aludni szegényem. Ügyesen megtanítottad neki. Gratulálok.

2011. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm,most az ebéd utáni alváson dolgozunk :D
2011. nov. 15. 12:12
 20/22 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves Kommentelő! Nálunk is bevált a dolog! Meg neked is köszönöm kedves Kérdező, h feltetted a kérdést, különben talán sose olvasok erről.

Igaz, h nálunk kicsit másabb a helyzet, mint a kérdezőnél, de a módszer így is működik. 21hós fiam már egy hete délben és este is ordítva sírta magát álomba. Altatni nem hagyja magát, mert csak bohóckodik. Ezelőtt soha semmi problémánk nem volt, csak elköszöntem tőle, rázártam az ajtót és már aludt is. Aztán villámcsapásszerűen kifordult önmagából, és nem akart aludni menni. Már mindent bevetettem, mikor tanácstalanságom miatt itt kezdtem keresgélni. Úgy látszik nálunk a kulcs az elköszönésben az "anya is fáradt, anya is megy aludni" volt. Mondtam én, h "jó éjt" meg stb. ahogy ezelőtt is, de esze ágában se volt maradni az ágyban. Tegnap délben még sírva aludt el. Akkor olvastam itt a módszert. Este hozzá is fűztem az elköszönéshez, és láss csodát!, egy nyekkenés nélkül befeküdt az ágyába. Az tény, h még egy óra múlva is hallatszott néha, h ébren van, de nem sírt, és ez a lényeg. Tényleg hihetetlen, h mekkora erejük van egyes szavaknak!

Nemrég tettem le, most is hallom, h még nem alszik, de megint nem sírt, pedig hangot is adott neki, h nem akar aludni menni. Egész nap ébren bírna lenni ha rajta múlna, viszont 5után már akkor kezelhetetlen.

Még egyszer köszönöm!

2011. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!