Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 5 hónapos kislányom,...

Van egy 5 hónapos kislányom, de nem tudok vele játszani. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kellene vele játszanom, bohóckodnom neki, de nem megy. Rettentő fárasztónak találom amikor vele kell foglalkoznom. Nem szórakoztat, untat.
2011. nov. 16. 17:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
szia! nekem 6,5 hónapos a fiam, annyira én sem tudok vele játszani beszélgetek vele,megnevettetem,de úgy igazán játszani még nem lehet vele,de én gügyögni sem gügyögök,hanem normálisan beszélek hozzá,zavar is ha gügyögnek neki,már feláll,mászik ül,elgurítom az autót labdát,kezébe adoma játékot,rohanok nehogy essen,rossz helyre nyúljon.Attól se Te se én enm avgyunk rossz anyukák,hidd el 1 éves kortól már fogsz vele tudni jobban játszani,nálam a kisöcsémnél is így volt,(18 voltam mikor született)
2011. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
hozzáteszem,szeretem szórakoztatni,megcsikizni,megnevettetni,az untat amikor szinte egész nap nyafog hogy szórakoztassam,mert egyedül is meg kell tanulni játszani
2011. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%

szia

ez a kérdés nagyon rosszul esett ...

neked teher foglalkoznod a gyermekeddel?

akkor miért szülted?????????????


úristen ..inkább most ki is lépek..

2011. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Lépj is ki.
2011. nov. 17. 08:23
 15/34 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező,ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel,azért mert vagy egy tudatlan,nagypofájú tini válaszol akinek fingja sincs erről,vagy pedig egy olyan nő akinek a gyereke az egész élete,senki sem fontos csak a gyerek tudod a tipikus "ősanya" aki mindent,jobban tud,legalábbis ezt gondolja, aki máshogy érez,máshogy csinálja az már rossz szülő és gonosz,szóval ilyen megszállott szerűek,mindenbe beleszólnak ám,de hidd el ők még fésűt sem látták mióta meg van a gyerek,az apukát gyerekgyártásra használják.Egy 5 hónapossal játszani hosszabb távon 1-2 órán keresztül még elmegy de lefárasztja ám az embert,egy 1 évessel már már,és lehet valaki imádja,de ez ritka,valaki meg hazudik,hogy ő nem fárad el,és vagyunk mi akik bevalljuk.Ne törődj a rosszindulatúakkal,biztos baromira unatkoznak.
2011. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
érdekes amit írsz..ez inkább a férfiaknál szokott kialakulni,hogy amíg nem beszél,szalad nem tudnak vele mit kezdeni:)pl az én férjem is ilyen ami engem nagyon bosszant az a játék a gyerekkel ,hogy megy 2 kört a lakásban elmondja mi micsoda és leül a vállán a gyerekkel a számítógéphez....ez a játék neki!!!én ezt nagyon furcsállom....lehet neki beszélni,mondókázni,nevettetni!javaslom neked a fisher price tanuló kutyust ami énekel,tanít és ha nem tudsz neki te énekelgetni ezt elvégzi helyetted te csak nyomkodod neki!:)férjem ezt teszi és így sokáig eljátszanak!a fiam 6 hónapos egyébként!
2011. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

19-11 vagyok. Aki azt írta, inkább kilép, annak írnám, hogy be se kellett volna lépni, hozzá se kellett volna szólni. Gyereket valószínűleg mindenki ugyan azért szül, és ha ő olyan tökéletes anya, nem tudom, mit keres ebben a témában, kérdése nem lehet, hisz ő tökéletes, tanácsot adni meg nem tud, inkább földbe döngöli azt, aki segítséget kér. Ilyen ember se lennék.....


Szóval a lányom 10 éves, a kisfiam 6 hónapos. A nagylánnyal sem tudtam annak idején ekkora korban játszani, nem azt mondom, hogy nem játszottam vele, mielőtt leszívetelen-könyörtelen-anyáznak-akinek-nem-lett-volna-szabad-gyereket-szülni.Persze, az ember beszél hozzá, mutogat ezt azt, leül mellé, de nem igazán vagyok ez a típus. Ahogy nagyobb lett, -próbálok visszaemlékezni- 1 éves talán, akkor már elég értelmes volt, kezébe adtam dolgokat, már tudott velük mit kezdeni. Olyankor már én is "szívesebben" játszottam vele, akkor már érdemben reagált a dolgokra. Aztán amikor elkezdett beszélni, és belejött, onnantól kezdve már élveztem is, ha velem volt. (bocs, előtte is szerettem vele lenni, azon kívül, hogy nem kötött le, de ez már annyira más volt). Ahogy nagyobb lett, jó volt elvinni vásárolni, sétálni, olyan aranyos volt, amikor mondta véleményét, kérdezte, kommentálta, amit látott. (még mielőtt a tökéletes anyák lecsesznek, hogy csak vásárolni megyek a gyerekkel, és igen. plázákba, mondanám, hogy nemcsak oda, hanem oda IS). Most már 10 éves, de az a szokás, hogy esténként együtt megyünk fürödni, megvárjuk egymást, és közben bveszélgetünk. Jó ez a 20 perc nyugi, más, mint napközben a mi volt a suliban kéréds.


A kicsi 6 hónapos. Mellé is leülök, mutogatok játékokat neki, bábozunk (lányomnak nagyon szeret a picivel lenni, magyaráz neki, játékokat mutogat), de ezt a dolgot sokszor átveszi a nagylány. Nem igazán vagyok lelkes. Persze, szeretem nézni, ahogy új dolgokra reagál, szívesen beviszem a városba, új dolgokat mutatok neki, de itthon sokszor nehezemre esik játszani vele.


Bocs, aha túl hosszú lettem. Kitartás!

2011. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm köszönöm köszönöm:-)
2011. nov. 17. 10:08
 19/34 anonim ***** válasza:

Nyugi, semmi baj veled! Én is ilyen voltam az elsővel, és a másodikkal is most. De erőt veszek magamon, és tényleg játszom vele, csak hát erőt kell venni magamon...Ez eleinte bántott, de rájöttem, hogy ez nem szándékos, ilyen a természetem. Viszont akarok vele lenni, és igyekszem is, ez nagyobb érték, mintha csak úgy jönne a dolog magától. Ez olyan, hogy pl a női kollégákkal nem sokáig tudok beszélgetni, mert untat a divat, műköröm, shoppingolás téma. Ellenben a férfi kollégákkal órákig el tudok beszélgetni a legújabb mobilokról, a fociról pl. Röhejes, tudom, de a kedvenc csatornám a Discovery és falra mászok a Barátok közttől.:D A párom meg attól akad ki, ha meccset akarok nézni.:) Anno a fősulin nagy szurkoló voltam, sokat jártunk ki meccsekre. Ilyen vagyok, és kész.

De elkanyarodtam a témától.:D Szóval amikor már kezdett beszélni a kislányom, amikor jött a mi ez? és miért? korszak, én akkor nagyon élveztem vele minden pillanatot, nagyokat dumcsiztunk.:) S alig vártam, hogy lehessen vele társasozni, az volt az én időm!:D

Nem vagyunk egyformák, így kerek a világ!:)

2011. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
És még mennyi izgalmas dolog vár rátok a jövőben: gesztenye gyűjtés, falevél gyűjtés, nagy közös séták, rácsodálkozni a madarakra, állatokra! Van akit meg ez untat majd, ne aggódj! Mindenkinek van kedvenc korszaka a gyereknevelésben, ez tuti!:) Előző voltam
2011. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!