Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 5 hónapos kislányom,...

Van egy 5 hónapos kislányom, de nem tudok vele játszani. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kellene vele játszanom, bohóckodnom neki, de nem megy. Rettentő fárasztónak találom amikor vele kell foglalkoznom. Nem szórakoztat, untat.
2011. nov. 16. 17:54
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Hihetelen, én Te vagyok! (utolsó) Amiket leírtál akár én is írhattam volna.

Fentebb valaki írta, hogy furcsálja ezt a hozzá állást, mert inkább a férfiakra jellemző. Na akkor én kiekeredett szemmel néztem, hogy hátőőigen, elég "pasis" csaj vagyok, voltam, gondolom leszek is. Meccset nézek, barkácsolok, eddig utáltam a barátok köztöt, de mostanában rájöttem, hogy remek kis altató, mert olyan unalmas, engem sem érdekel a vásárlás, a párom több időt tölt el egy boltban mint én...sorolhatnám. Szóval vannak ilyen "tipusok". Megnyugodtam:-)

2011. nov. 17. 10:55
 22/34 anonim ***** válasza:
Na,akkor megnyugodtam!Én is azt várom már mikor nagyobb lesz és tudunk labdázni,kirándulni,beszélgetni meg ilyesmi.Most 3és fél hónapos a kislányom,imádom,de nem tudok vele sokáig játszani,mert kifogyok az ötletekből.Nagyobb korára már ezernyi ötletem van,hogy miket fogunk csinálni együtt.Én is fiús beállítottságú vagyok amúgy.
2011. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 betta55 ***** válasza:

Szia!

Elolvastam a kommenteket!Az én babám még nincs teljesen 3 hónapos, de imádok vele foglalkozni és játszani.A babával az apuka sem játszik? Az én fiam igényli a játékot velem és az apukával is! Hozzátartozik a napi játék a megfelelő fejlődéséhez. Egy nap kb. 5 órát foglalkozok a babával intenzíven és nagyon szereti, pedig ő sokkal kisebb, mint a te babád! Ja és ne azt nézd, hogy téged nem szórakoztat, hanem, hogy a babádat igen és nevetéssel jutalmaz!Persze ez az én véleményem és nekem ő az első gyermekem! Hozzáteszem soha nem voltam valami nagy gyerek bolond, de vele más!

2011. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Hát ha nekem 2 gyerek és a házimunka mellett lenne 5 szabad órám, nagyon örülnék...(
2011. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondasz valamit!:D
2011. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Le a kalappal, hogy napi 5 órát tudsz vele foglalkozni. Biztos sokkal fejlettebb lesz mint az enyém akivel napi másfél óra van foglalkozva, az is ásítozva. Most 9 óra 19 perc van, reggel 6-kor ébredtem, de még fogat mosni sem volt időm, enyhén lehányt pizsamában futkosok mint egy marha, hogy mindenki kapjon reggelit, hogy apa el tudjon indulni...és ez így fog menni nagyjából egészen addig ameddig este le nem fektetem. Apa dolgozik, nem ő a játék felelős.
2011. nov. 18. 09:25
 27/34 A kérdező kommentje:
Kedves 18:24-es, tudnál nekem néhány jó játékot mondani, amivel tudom szórakoztatni a kislányt?
2011. nov. 18. 18:10
 28/34 A kérdező kommentje:
De ne írd azt, hogy mondókázol neki 5 órán keresztül.
2011. nov. 19. 09:58
 29/34 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének az ötletek (én voltam az első válaszoló).

5 hónapos a kisfiam, nálunk a foglalkozás eddig abból áll:

etetések :), előtte pelusozás közben mindig végigpuszilgatom, ezt imádja :)

evés után büfiztetés, de utána még a pihiszékben tölt kb. 20-30 percet, mert nagyon bukós, és így nincs vízszintes helyzetben.

Én addig rendet rakok, eszek, megiszom a kávémat, de villámgyorsan :D

Aztán leteszem a földre (pléd, egyebek....) nézelődni, kezébe adok vmi játékot.

Még ekkor is van kis idő, körülötte pakolászok, felporszívózok, ilyenek. Ezután tornázunk, maradok vele kicsit eztán.

Utána főzés--> jön ki velem a pihiszékben. Beszélek hozzá, folyamatosan mondom mit miért csinálok. (megmosom a zöldséget, hogy szép tiszta legyen, mert csak úgy szabad megenni mindent, tisztán, aztén megpucolom, bla-bla-bla.............)

Itt be szokott aludni, a páraelszívó monodton zúgására. vagy kiveszem a pihiszékből, vagy abban szundít 20-30 percet.

Végzek a főzéssel.....jó esetben. :)

Ha nem vhogy megoldom, takarékra kapcs. minden, mert jöna köv. evés.

Eszünk.

És kezdődik minden elölről (büfiztetés, pihiszék, torna, játék, alvás)

Ez akkor változik, amikor sétálni megyünk. Akkor játék helyett az van.


Mondókákat nem igazán tudok a hőc-hőc katonán kívül :D, de pl. a zsip-zsup kenderzsupot is nagyon szereti, amikor himbálom a karomban, majd kiviccsan.


Este fürcsi előtt szoktunk zenát hallgatni, táncolni (nem, nem klasszikus zenáre :D, a vivát hallgatjuk)


Aztán fürcsi, kaja, alvás.

Reggel kezdődik minden elölről........

2011. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 betta55 ***** válasza:

Sziasztok!

Leírom nálunk, hogyan telik egy nap.5-6 óra körül kel fel, akkor pelus csere, etetés, böfi, ez kb. 1 órát tesz ki, akkor a kiságyába visszateszem lustizni, felhúzom a kiságy zenőléjét (forog felette),ezt imádja.Addig én begyújtok és elmosogatok.Ezt megúnja 30 perc alatt,utána felöltöztetem és kiviszem a konyhába a pihenő hintájában, felrakom a kaját,közben énekelek és beszélek hozzá.Itt bealszik kb.1órát,így összetudok pakolni,vasalni stb.Ha ébred kap enni, pelus csere,böfi és utána játszunk egy hosszabb időt kb.2 órát: Hintáztatom a térdeimen és éneklek neki,utána tornázgatunk,de azt is mondókázva,vagy gagyorászva(kislábát az álához,nozijához érintem, a csipőjével körzök körbe-körbe)imádja!Utána lemegyünk a játszószönyegre és ott a logó macikákkal elbeszélget,míg én mozgatom őket és beszélek hozzá.Utána a csörgöt és a rágókákat himbálom a szeme előtt cuppogva.A plüssökkel bohockodóm neki.A mondókákba bevonom és viccesen adom neki elől.A játszócumijával lehet bökdösni finoman az arcocskáját, a szája környékét az enyém imádja.Ilyenkor elfárad és alszik kb.2 2,5 órát.felkell etetés stb.. utána séta kb.1 óra. Hazaérünk akkor újra pihenőszék, vagy játszószönyeg közben beszélek hozzá és tárgyakat mutogatok neki.Hazaér apa akkor ő bohockódik tovább.Szereti,ha hintáztatom kézben.este 19-kor fürcsi,evés,alvás éjjel 2-ig.

2011. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!