Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is volt, aki "leadta" a...

Más is volt, aki "leadta" a nagyot 3-4 napra a nagyszülőkhöz, amikor a kicsi megszületett?

Figyelt kérdés

A nagy másfél nálunk. Az első 2 nap nehéz volt úgy, hogy a nagy rajtam csüngene. Ráadásul császár után. Pedig örül nagyon a kicsinek. Most mégis pár napra "leadtuk" Papáékhoz. Lelkiismeretfurdalásom is van. Ugyanakkor a kicsinek szüksége van a figyelmemre.


Más csinált hasonlót? Normális, amit mi csinálunk?


2011. febr. 27. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi babánk 13 hónapos, eddig is odaadtuk egy-egy éjszakára Nagyinak, de ő pontosan tudja, hogy mi a napirendje mert minden hétvégén ott alszunk. Április végén elutazunk 3 napra férjemmel a házassági évfordulónkon, akkor is Ő vigyáz majd rá. Tervezzük a második babát, ha akkor is szükség lesz rá, mi is odaadjuk egy pár napra, ha szükség lesz rá. Ha szeret a nagyszülőknél, hozzájuk van szokva, semmi gond nem lesz belőle, de nem szabad éreznie, hogy a kistesó miatt ő teher számotokra.
2011. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem teher. Nem erről van szó. És remélem, ilyet nem is fog érezni. Nagyon szereti a nagyszülőket.

Csak olyan nem is tudom milyen érzés. Igen. Mintha lepasszolnám. Csak az a rossz, hogy tényleg nem emelgethetem. Egy kicsit sem.

2011. febr. 27. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, pedig ajánlotta a nagymama, hogy egy hétre "átveszi" a "nagyot" (18 hónapos volt). Azért nem, mert nem akartuk, hogy azt higgye, hogy lepasszoljuk, hogy a kicsi fontosabb, pedig volt már egy-egy éjszakát a mamánál. Apa otthon volt velünk egy hétig, az idő alatt belejöttünk a dolgokba. Hozzáteszem nekem nem császáros szülésem volt, de ha az is lett volna, így tettük volna.
2011. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, az emelgetésről: a nagy már a terhesség alatt megtanulta, hogy anyának nem lehet őt emelgetnie. Persze nem azt mondom, hogy néha-néha nem emeltem fel pocakosan, de nem az volt a jellemző, mint pl. egyik ismerősünknél, hogy anya nagy pocakkal cipeli a 10 kilós gyerekét, mert az non-stop anya nyakán csüng.
2011. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én ha kellett, felemeltem, nagy pocakkal is. Még szülés előtt pár nappal is. 12 kiló.

Ezek szerint - talán néhányak szerint - nem vagyok valami jó anya, mert "lepasszoltam" a nagyot... :( Rosszul is érzem magam tőle... De az biztos, hogy sokkal erősebb vagyok már csak 2 nap után is így fizikálisan.

2011. febr. 28. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki nem írt ilyet, hogy nem lennél jó anya, ezt ne magyarázd bele! A véleményünket kérdezted, meg azt, hogy mi hogyan csináltuk. Én akkor nem passzoltam le a nagyot, mert nem láttam értelmét.

De ha ez megnyugtat, akkor leírom, hogy szoktunk apával saját hétvégét kapni, amikor mindkét gyerek a mamánál van (1,5 és 3 évesek már) péntek délutántól vasárnap estig, tavaly volt az első külön szilveszterünk, de akkor két napra léptünk le... Anno anyósom két hétre passzolta le a nagyot, amikor a kicsi született.

Nincs ezzel semmi baj, ha nektek így jó, akkor így csináljátok.

Egyébként meg nagy a pofim, mert soha nem volt császárom :)

Sajnálom, ha a válaszom miatt érezted magad szörnyen, nem ez volt a szándékom...

2011. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy így írtam... Valószínűleg a hormonok is most közrejátszanak.

Holnap már jön haza a nagy, és iszonyatosan hiányzik már. De az is tény, hogy sokkal erősebb vagyok.

2011. márc. 2. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!