Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett moziba...

3 hónapos baba mellett moziba menni, tényleg nem "helyes"?

Figyelt kérdés
Kislányom 1-én lesz 3 hónapos, nagyon jó baba, vidám, nem hasfájós, szinte soha sem sír, eszik-alszik. Kb. a várandósságom 8. hónapja óta nem mozdultam ki társasággal, nem is akartam, hiszen pici babám van, most viszont moziba szeretnék menni úgy, hogy lefejek tejcsit cumisüvegbe és a férjem vigyáz a babánkra. Nem lakunk messze a mozitól, oda ill. visszaúttal a filmmel együtt 3 óráról van szó. Ma viszont Édesanyám a szememre vetette, hogy képes vagyok egy film miatt 3 órára itthonhagyni a Picit, mert lehet, hogy a Párom mégsem tud majd úgy ellenni vele, mert mi lesz ha mégis rám lesz szüksége ... stb. ezzel lelkiismeret furdalást okozva nekem. Tényleg nem helyes, hogy egy ilyen picike babát magára hagyok 3 órára egy mozifilm kedvéért, ami igazából nem életbevágóan fontos, hogy el kelljen mennem otthonról. Ti mit gondoltok? Mert én nem így látom de valamiért mégis elkezdtem bűntudatot érezni.
2011. nov. 22. 13:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az apja is képes ellátni a babát és 3 óra nem olyan hosszú idő. menj nyugodtan moziba nem lesz semmi gond.
2011. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A férjem imád Vele lenni, Ő a mindene. Szívesen ringatja el este, ha nem hajlandó aludni, büfizteti, pelenkázza, gügyög Neki, stb. :) Tehát ezzel nincsen gond. Tudom, hogy szükségem van a kikapcsolódásra, most, hogy hidegebb az idő, néha egyedül megyek el haza látogatóba és 1-2 órát "egyedül" töltök el és érzem, hogy feltöltődöm, hogy jót tesz és így könnyebben ellátom a feladataimat. Viszont most 3 óráról van szó, ez lesz az első alkalom, remélem nem lesz semmi gond. :)
2011. nov. 22. 14:08
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj siman! Az en anyukam orulne neki, ha a babat "megkapna" igy egy kis idore! Nem fel naprol van szo, es nem is arrol, hogy bulizni mennel, es ezert hagynad otthon!!! Szerintem nem felelotlenseg, foleg, hogy utana jobban erzed magad! Hajra :)
2011. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi rossz abban, hogy szeretnél kikapcsolódni. Főleg, hogy a legjobb kezekben hagyod a babát. Nagy az esélye, hogy egyébként is átalussza pont azt a 3 órát a baba, és az apuka csak 1 órát lesz vele élesben. Menj nyugodtan szerintem.
2011. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az anyukád inkább azt mondtam volna hogy menjetek inkább kettesben.Az én anyósom ilyen volt(sajnos nem él,meghalt mikor 6 hetes volt a fiam)szivesen vigyázott az unokákra bármikor.És mivel felnevelt 2 gyereket simán ráhagytam.De menj nyugodtan egyedül is,apa bizti jól ellesz.Ha meg nem aludja át majd szórakoztatja.
2011. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

MÁsodik babával én már két hónapos korában elmentem tornázni. Ráadásul hetente. :o) Kb. 3 óra volt az is.

Az a kérdés, hogy elfogadja-e a lefejt tejet cumisüvegből, ezt célszerű akkor kipróbálni, amikor Te is otthon vagy. Ha igen, akkor minden további nélkül mehetsz. :o)

2011. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Menj és érezd jól magad! Utána legalább 1 hétig kiegyensúlyozott és mosolygós anya leszel egy mozitól, hidd el! Megéri!!
2011. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom neked, hogy én a múlt héten voltam fodrásznál, amikor 5 hetes volt a kislányom, satírozták, vágták a hajamat, majdnem 3 órát tartott, a férjem volt a picivel és a 2,5 éves kisfiammal. Neki ez természetes. Már az első babámra is sokat vigyázott, de most meg már rutinosabb is, simán bevállalja. Én nem hagytam otthon lefejt tejet, alapjáraton is 3 óránként szopizik, addigra hazaérek, mire megéhezne.

Nehogy már ne lehessen semmi mást csinálni egy kisbaba mellett, nekünk is ki kell mozdulni itthonról, különben becsavarodunk....

Anyukád meg ne szóljon bele az életetekbe, a Ti dolgotok!

Nyugodtan menj és ne törődj a rosszindulatú megjegyzésekkel! Neked is kell egy kis szórakozás, hogy boldog kiegyensúlyozott anyuka lehess!

2011. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Édesanyám azért nem vállalja be a Picit, mert Neki is van egy Picije, aki 3 éves. Ő nagyon kései gyermek a családban és mivel elég rizikós is volt az Édesanyám terhessége ezért Ő nagyon félti a legkisebb tesómat méga kósza szellőtől is, sosem hagyná magára, mindig Rajta jár az esze ha elmegy otthonról. Épp ezért fura Neki, hogy én szívesen elmennék megnézni egy filmet.
2011. nov. 22. 15:08
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj..apuka is profi:)!!!

Menj és érezd nagyon jól magad,ha van lehetőséged rá:)

Majd írd meg mit néztél:)!!

Jó mozizást...és ne kattogd végig a filmet,h jajj milehetotthon:DD

2011. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!