Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg harapni?...

Hogyan tanítsam meg harapni? Eléggé elrontottam a dolgokat.

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom, 8 hónapos kora óta eszik darabosat is, de külön-külön szereti.Ha pl. veszek darabos bébiételt, 30 g után köszöni szépen.De ha szedek neki a levesből, és villával összetöröm neki benne a répát, simán megeszi.A zsömlét falatonként adom a szájába, az is a gondom, hogy keveset eszik kenyér féléből, mert reggel tápszer után kap valami tejterméket, és utána már nem olyan éhes.Vagy felcsippenti ő magának, de inkább csak játszik az étellel, engem meg kiborít, ha hajigálja.8 foga van, nincs mindegyik teljesen kint, szóval elvileg tudna harapni.De akárhányszor a kezébe adtam a kiflit vagy babapiskótát, mindig akkorát leharapott, hogy fel kellett kapnom, mert öklendezett.Vasárnap a sógorom egy hónappal fiatalabb fia csak úgy harapta a sós perecet, a túró rudit, öröm volt nézni.Igaz, nekik 3. gyerek, már nem paráznak semmin.Mivel kezdjem megtanítani harapni?Hogyan lehet ezt szabályozni, hogy mekkorát harap?Próbálom elkerülni, hogy a szájába kelljen nyúlnom, vagy fulladozzon.A másik: baj, hogy az én gyerekem nem nassol?Se kekszet, se babapiskótát, se kölesgolyót, semmit? Napi 5 étkezése van, és ha evett, mindig kap néhány falat finomságot, mikor mit, de már kezdem megsajnálni, mert nem rágcsál.Bevallom, eddig szándékosan nem tömtem ilyenekkel, mert eleve egy kis étkű baba, ha még nassolna is, még ennyit se enne a rendes kajából.Káosz az etetési rendszerem!Mit csináljak?
2011. nov. 23. 14:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Most a babapiskótával próbálkozunk újra.Nagyon élvezi, és büszke is voltam rá, mert leharapott egy nagyobb darabot, és automatikusan köpte ki.Nem is tudom, mitől féltem ennyire.Okos az én lányom! És a tápszerről is kezdi magát leszoktatni, alig ivott most este, de a főzelék nagyon csúszott.Az alma nem túl kemény neki? Köszi a válaszokat!
2011. nov. 24. 19:44
 12/16 anonim ***** válasza:
pont az a jó, minél keményebb (de azért harapható) nekem azt mondták. Mert így nem a nyelvével nyomja a szájpadlására (mint a kiflit is, ami aztán csak összetapad). Ha nem kénytelen "lerágni" és mivel olyan kemény, csak kicsi darabokat tud levenni róla, amitől nem öklendezik. Próbáld ki nyugodtan, de állj mellette, mert először kieshet a kezéből, vagy labdának nézheti. Esetleg időnként harapj bele kicsiket, hogy lássa mit kell vele csinálni. Bár már nagy a gyermeked és okos is.
2011. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi, most már kíváncsi vagyok.Kipróbáljuk!
2011. nov. 25. 14:05
 14/16 anonim ***** válasza:

Úgy add a kis kezébe a kiflit,h picit tudjon csak harapni belőle...de próbálhatnátok vmivel ami nem száraz, pl: banán...:)

Ne aggódj nem rontasz el semmit, rendes anyuka vagy:)

2011. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy! Az almával egyelőre nem boldogult, mert felül csak 2 kis foga van, érdekes módon, alul meg 6.De a vajas lekváros kenyeret szépen harapja.Próbáltuk a túró rudit is, de annál nagyon mohó.Most főleg az apukája tanítja, mert nagyon rossz emlékeim vannak, neki meg nincsenek:)
2011. dec. 17. 16:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Csak az igazat mondtam...:)

annyi..már elnézést a kifejezésért de buta,oda nem figyelő anyuka,szülő van...

én személy szerint felháborítónak érzem ha pl.: van egy anyuka,tűsarkú miniszoknya hat kg smink, a gyerek meg egy szakadt babakocsiba,koszos ruhába...

és rengeteget tudnék mesélni...:( elszomorító...

a túrórudival azért mohó mert nagyon ízlik neki...:)

tudom tesóim a milkywayel csinálták..:D

azért gondoltam a banánra..csak óvatosan mert székrekedést csinálhat...

2011. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!