Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A maszast meg lehet tanitani?

A maszast meg lehet tanitani?

Figyelt kérdés
8 hos a kislanyom es meg mindig csak kuszik azt is hatra.mikent segithetnek neki megtanulni maszni?
2011. nov. 24. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem leszek népszerű a válaszommal, de vidd el egy Dévényeshez. Kb két alkalom alatt berakja a mászást, ha nincs más gond. Bár nálatok a mászással is probléma van.

Tudnod kell, hogy azok a gyerekek is megtanulnak járni, akiknél kimaradnak ezek a mozgásformák, de sokkal gyakoribb közöttük a részképességzavaros, esetleg figyelemzavaros gyerek. Ugyanis az idegrendszernek át kell mennie minden érési folyamaton, és ennek fontos része a mászás.

Ne keseredj el, nem vagytok elkésve, de ne várj tovább. Sokan mondják, hogy nincs két egyforma gyerek, de nem árt az óvatosság.

2011. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Persze, nem ártasz vele neki, ha elviszed egy Dévényeshez,ezt egyébként eddig nem mondta sem a doki, sem a védőnő? Nekem rágta a fülem, amikor 3 hónaposan háton fekve ülésbe húzáskor nem emelte a fejét, addig nyaggatott, míg végül meguntam, és elvittem. Igaz, akkor már emelte, csak épp percre pontosan 3 hónaposan nem, csak rá 2(!) napra. 8 hónapos koráig jártunk Dévény tornára, 6 hónaposan kezdett el kúszni a kislányom. Mászni egyáltalán nem mászott, még csak mászásra utaló jeleket sem mutatott(kutyázás, stb.) Azt mondták, nem baj, a lényeg hogy a kúszás-mászás közül az egyik legalább megvan, a kúszás, így nem is kellett tovább mennünk. 1 évesen nem mászott. Az 1 éves vizsgálaton azt mondták, nem jó ez, hogy nem mászik, menjünk el a korai fejlesztő központba. Rá 2 napra elkezdett mászni, azóta is mászik. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd az én példámon is, hogy mennyire különbözőek a babák, nem lehet rájuk erőltetni semmit. Persze, mint ahogyan azt már írtam is, nem árt megmutatnod egy-két szakembernek, már csak a saját magad megnyugtatása érdekében is. Mióta kúszik?Váltott kéz-láb mozgással?
2011. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajos kulfoldon elek es itt nincs ilyesmi:((
2011. nov. 24. 16:21
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

En nem vittem el Devenyeshez, mert nem az en gyerekem volt, hanem a dajkaja voltam a babanak. 8.5 honaposan csak az agyban volt hajlando kuszni meg kutyazni (ekkor kerultem oda). Fogtam magam es kihasaltattam a szonyegre a jatekokhoz. Jott a siras, de minden nap egyre kevesebb es ket het mulva maszott megint ket het es maszasbol ulesbe tudott valtani. 10.5 honaposan allt fel a kisagyban. 14 honaposan tette meg az elso lepeseit. (o az egyik gyerek volt a parbol, akit gondoztam)

Devenyeshez inkabb csak igen indokolt esetben vidd, mert eleg tortura az. Egy egeszseges gyereknek inkabb ne kelljen szenvedni.

Ja, csak megsugom, h a legegeszsegesebb gyerekeknek is kitalalnak a Devenyesek vmi "rendellenesseget", mert ok abbol kapnak penzt (ez belso info). Ha a gyerekorvos es a vedono nem latja ertelmet, akkor nem kell elvinni.

2011. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
hatra kuszik ugy hogy a ket kezevel nyomja magat es korbe is hasonloan a felso testet tartja es a pocija lent van labbal nem nagyon segit.Van olyan,hogy ha a talpa eleri a falat es nincs tovabb hatra akkor negykezlab hintazik.
2011. nov. 24. 16:26
 6/20 A kérdező kommentje:
jajj kifelejtettem gurul is.Kedves utolso o eleg sokat van szonyegen bar hamar megunja es sir.
2011. nov. 24. 16:29
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 4. válaszadó!

Mindig kiakaszt, ha valaki azt írja, a Dévényes minden gyereket kezel, mert abból van a pénze.

Hát szerintem nem így van. Ahová mi járunk, szó szerint várólista van, és sok gyereket el is kell utasítania, annyi a sérült gyerek. Miért kezelné akkor az egészségeset is?

A szenvedésről meg annyit, hogy a gyerek csak akkor kínlódik, ha tényleg baja van. Mi kötött izomzattal kezdtünk el járni. A lányom ordított, mintha nyúznák, amikor masszírozta a gázos részt, mert nagyon feszült neki közben. Ahogy lazultak az izmai, egyre kevesebbet sírt. Amint egy izomcsoport rendbe jött, élvezte a masszázst. Nemcsak onnan tudtam, hogy javul, hogy javult a mozgása, hanem a reakcióiból is. Az otthonra kiírt tornával ugyanez volt a helyzet.

Szóval én a mi Dévényesünk nevében kikérem magamnak az ilyen gyanúsítgatást. Ők elhivatott emberek. Olyannyira, hogy amikor a lányom hétvégén felvett egy rendellenes tartást, és telefonon felhívtam, behívott, hogy ne tudjon rögzülni, pedig vendégség volt náluk. Azért azt nem hiszem, hogy ennyire szüksége volt az én párezer forintomra. És én eddig más Dévényesekről is ezt hallottam az ismeretségi körömben.

2011. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Ők elhivatottak... Ne haragudj, de nevetnem kell...hangosan. :D Ők csak a pénz szolgálatában állnak. Amennyi nyavalyát összesorolt a gyerekemnek, szegény előbb utóbb tolókocsiban végezné. Arról nem is beszélve, hogy szégyen, ahogy más gyógymódokról nyilatkoznak... Pedig ősi a mondás Jó bornak nem kell cégér ;)))))))

Tehát attól, hogy minden másról azt állítják, hogy sz.r, attól még az ővék nem lesz jó. Erről ennyit

2011. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Jó sz@r Dévényeseket láttál eddig, ha így gondolod. Amúgy örülj neki, hogy nem volt szükségetek a segítségükre. Mi mindkét gyerekünk normális mozgásfejlődését neki köszönhetjük, mert a gyerekorvos csak a vállát vonogatta, nem tudta, mit kéne kezdeni velük.
2011. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
:) jo kis vita alakult ki de en nem ezt akartam es mint irtam mi nem tudunk Devenyeshez menni mert kulfoldon elunk:)Viszont ha valaki tud esetleg tippet adni mivel segithetek akkor kerem tegye!
2011. nov. 24. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!