Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A maszast meg lehet tanitani?

A maszast meg lehet tanitani?

Figyelt kérdés
8 hos a kislanyom es meg mindig csak kuszik azt is hatra.mikent segithetnek neki megtanulni maszni?
2011. nov. 24. 16:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha van baba-mama torna, babamasszazs a kozeledben az egy jo dolog. De hidd elnekem, h nem vagytok lemaradva. A kislany total ugyanazt csinalta, mint a tied most es gyonyoru, egeszseges 7 eves lett most belole, aki balettra jar.

Egyebken en is kulfoldon vagyok :)

2011. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, csak az elsőt, és én sem leszek népszerű... Én is külföldön élek, ezért a következőket csináltam:

- gyakran négykézlábra tettem

- mikor már ez ment, a lábait előre kicsit, persze mindig megdícsértem

- kezeit is kicsit előre, hogy ne essen el

- sokat másztam előtte, sőt hülyén hangzik, de hintáztam, énekeltem a hinta-palintát, és beraktam őt is kutyába, és hintáztattam


A csípőjénél volt egy kis letapadás, háton fekve a lábait körkörösen tornáztattam, feltolva a hasához, és onnan kifelé lefelé. Ez nagyon sokat segített. (Gyógytornász mondta.)

2011. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 évesen kezdett mászni, de már felállt, ezért féltünk, hogy ki ne hagyja a mászást. Most pont nincs lehetőségetek rá, mi kiraktuk a fűre, ott nem volt már kedve kúszni, mert nem látott volna ki, bent pedig henger párnákból akadályokat csináltam, amit át kellett másznia, mire időpontot kaptam volna gyógytornára, már mászott.
2011. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam, hogy nem fog mászni. Amikor mondtam a védőnőnek, hogy 8 hónaposan felállt, felült, lépeget kapaszkodva, de nem mászik, akkor csúnyán nézett. Mondta, hogy menjünk gyógytornászhoz.

Aztán szó szerint egyik napról a másikra gondolt egyet, és mászik. Na nem megy messzire, mert a szőnyegről nem mászna le semmi pénzért, de legalább már mászik.

Szerintem elkésve még nem vagytok vele.

2011. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!En inkabb azert aggodom,hogy o nem akar semmi ujat csinalni nem ul,nem all fel sot ha maszo pozba rakom lenyoja a pocakjat es csunyan nez.Utalja ha tornaztatom hiba eneklek kozbe vagy barmi nem szereti a maszirozast sem este apukaja a hatat szokta kicsit maszirozni de gyuloli azt is!Nnagyon kivancsi de meg vannak a eszkozei ,hogy ha nagyon nem er el valamit orditani kezd tudja akkor oda adom neki.Nem igazan birom elviselni ha ordit.Nem tudom mivel inspiralhatnam,hogy akarjon mast is csinalni gurulason es hatrafele kuszason kivul.
2011. nov. 25. 10:04
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó kommented alapján én tuti megmutatnám szakembernek, akár külföld, akár nem. A mi Dévényesünknél van olyan anyuka, aki néhány havonta hazajön a babájával Németországból. Kap néhány kezelést, betanulja a tornát, és visszamennek.
2011. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Lehet, hogy nem dévényes, de gyógytornász minden országban van. Keress egyet a neten, kérj időpontot és menjetek el. Max. azt mondja, minden rendben, de lehet, hogy fog vele gyakorlatokat csinálni párszor, vagy mutat, miket csinálj otthon.

2011. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem kell még dévényes: "Mikor kezd el mászni a baba?

A legtöbb baba 6 -10 hónapos kora között sajátítja el a mászás tudományát. Előfordulhat, hogy a baba a "klasszikus" négykézláb mászás helyett például a popsiján kezd csúszni, vagy fél térden csúszva halad előre, esetleg hason "fókázik". Néhány kicsi teljesen kihagyja a mászást, és egyből a felállással és a járással próbálkozik. Nem szabad tehát aggódni, ha a baba nem a megszokott sorrendben, nem a megszokott módon és időpontban jut el a mozgásfejlődés egyes állomásaira. A lényeg, hogy mobilizálódjon."

"Ami aggodalomra adhat okot

Mint tudjuk, a babák fejlődése különböző módon és időben megy végbe. Viszont, ha a kicsi egyéves koráig semmilyen módon nem próbálkozik a helyváltoztatással, vagy ha nem tudja összehangoltan mozgatni a kezét és a lábát, esetleg a jobb és bal kezek és lábak mozgása nem fejlődik egyformán, konzultáljunk a gyermekorvossal!"

Innen van: [link]

2011. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2011. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

11:31


Csak megerősíteni tudlak!

Az én babám is "későn" kezdett mászni, már elmúlt 10 hónapos. Viszont úgy közlekedett, mint a fóka, vagy gurult hason-háton amíg el nem érte, amit akart.

Egyébként én is azt hallottam többektől, hogy mindenféle felkapott (szándékosan nem írok neveket) babatorna nagyon jó üzlet, remek marketinggel... Na mindegy, én úgy voltam vele, hogy majd akkor viszem akármilyen gyógytornára, ha a védőnő és a gyerekorvos meg magam is úgy látom, hogy nem oké.

Mikor a mászást vagyis annak hiányát megkérdeztem, annyit tett a védőnéni ott a rendelőben, hogy megmutatta a babának, hogy mit kell csinálnia, tehát a kis combjait fogva pakolta egymás után a lábait. Otthon gyakoroltuk ezt, és egy hét múlva már alig bírtam utolérni, olyan sebességgel mászott :). Aláírom, nagy szerencsénk van a lelkiismeretes és hozzáértő védőnénivel, de azért szerintem 8 hónaposan még EGYÁLTALÁN nincs elkésve meg lemaradva, de nyugodtan segíthetsz neki játékokkal is.

2011. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!