Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 500 ml tej alapú táplálék...

Napi 500 ml tej alapú táplálék-hogyan?

Figyelt kérdés
Ha már 1-2-3 étkezést kiváltottatok, hogyan oldjátok meg, hogy meg legyen a napi min. 500ml tej alapú táplálék?
2011. nov. 25. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
reggel este 2,5 dl, tápszer vagy tejital, vagy tej
2011. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
reggelire és vacsorára anyatej vagy tápszer!
2011. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nehezen, mert nem issza meg a tápszert. Így kap joghurtot, sajtot, natúr túrót, tejpépet; ezekből azért összejön majdnem fél liter.
2011. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

16:16-os válaszoló, megkérdezhetem, mennyi idős a babád?

Nekünk is az a problémánk, hogy a tápszert nem nagyon akarja elfogadni.

2011. nov. 25. 16:20
 5/18 anonim ***** válasza:
9 hónapos. 8 hónapos kora óta nem issza meg a tápszert.
2011. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor nekünk messze van még a sajt,túró, mert csak 6 hónapos .
2011. nov. 25. 16:42
 7/18 anonim ***** válasza:
reggel tápszer, uzsonna tápszer, vacsora pép. És még utána elalvás előtt kis tápszer.
2011. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Reggel, este anyatej, tízórai joghurt, vagy vajas kenyér, uzsi tejpép. Tápszert soha nem itta meg a kislányom, pedig sokszor próbálkoztam. Most 13 hónapos.
2011. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez egy nagyon jó kérdés!! Én ezzel küzdök már hónapok óta. Nos, csak anyatejes volt a babám, most már reggel és este szopik, de tuti, hogy nem 500 ml-t. Csak komfort, és persze mondjuk egy kevés anyatej jut, de ugye ez nem elég. Tápszert nem issza, meg aztán cumisüveget sem ismeri, tanulópohárból isik.

Én így csinálom.

Reggel felkel és szopik, ez 7 körül van. 8,30-9 között kapja a tízórait, ez 100 ml tápszer és alma-körte keverék, nagyon pépes tud lenni, nem folyós. (néha banánnal keverem)

Ebéd, tejpépet szoktam adni, de időnként húsos főzeléket, ha mondjuk előzőleg két napig elég tejalapút tudtam beletömni. :)

Uzsonna, tejpép, ha ebéd húsos főzelék volt, ha viszont az ebéd tejpép volt, akkor joghurt keverve gyümölccsel, túróval, ilyesmi. Vacsi, húsos főzelék, ez fix, ezt kapja 17:30-kor. Este 8 előtt, fürdetés utána kap még joghurtot és utána szopi, alvás.


szerintem nem mindig van meg a napi 500 ml. sőt..

2011. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sok anyuka hülyeségnek tartja a babajoghurtokat és pudingokat, pedig pont erre jók.

Az én lányom 11 hónapos lesz, így néz ki egy napunk.

Reggel 150 ml 3-as tápszer.Tízórait nem igényel, inkább korán ebédel, így ebédre főzeléket kap és desszertnek egy pohár joghurtot vagy pudingot, ami 100 gramm.

Uzsonnára valamilyen gyümölcsös kaját eszik, amibe pl van keksz vagy piskóta esetleg túró vagy joghurt.(Üveges bébidesszerteket eszik többnyire).Desszertnek babajoghurt vagy puding, újbúl 100 gramm.Vacsira megeszik 150-200 gramm tejpépet és utána még egy joghurtot, ami megintcsak 100 gramm.Ez így összesen napi 500-550 gramm tejalapú táplálék.Nekünk így jött össze, bár nem bánnám, ha tízóraizna is.Szerencsére mindig kapok olcsón joghurtokat és pudingokat.Ha akciós a Jogobella, akkor már azt is ehet, így azt kap.

A gyerekkosar.hu-ról most betankoltam kb 2 havi adag joghurtot neki fillérekért :)

2011. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!