Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 500 ml tej alapú táplálék...

Napi 500 ml tej alapú táplálék-hogyan?

Figyelt kérdés
Ha már 1-2-3 étkezést kiváltottatok, hogyan oldjátok meg, hogy meg legyen a napi min. 500ml tej alapú táplálék?
2011. nov. 25. 16:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

17:31, 17:49 köszönöm a részletes válaszokat.

Hetek óta ezzel küzdünk. Bármit megeszik, csak tápszert ne kelljen... A védőnő már azt is mondta, hogy adjak neki kevesebb gyümölcsöt, főzeléket, hogy még éhes maradjon, és elfogadja a tápszert, de így sem nagyon kell neki:( Uzsonnára tejpépet kap, de úgy tudom, azt egy nap csak egyszer lehet.

Babajoghurtot mennyi idős korától kaphatja?

2011. nov. 25. 17:56
 12/18 anonim ***** válasza:

Lehet másfajta tápszerrel kellene próbálkoznod? Eddig anyatejes volt és cumisüvegből evett-e? Én vagyok az első részletes anyuka, én a tápszert csak keverve tudom adni.

Ha mondjuk tízóraira kevernél 100 ml tápszert gyümölccsel és uzsira is ezt kapná, az már 200 ml tápszer és enne még 200 ml tejpépet, az akkor már 400 ml lenne.

Csak próbálok segíteni.

És akkor nem is tudom, fürdetés után nem tudom, hogy akkor van-e a vacsitok, vagy az esti evésetek, kapna babajoghurtot, amit az utolsó válaszoló is ajánlott, ami ugye 100 ml. Vannak olyan babajoghurtok, amik 6.hónapos kortól vannak. De ha nincs meg a napi 500 l, csak 300-400, az sem baj, semmivel nem lesz hátrányban a gyermeked.

2011. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:) Anyatejet és tápszert is kap 2 hónapos kora óta... A tápszer+gyümölcs jó ötlet. Nem lesz nagyon híg? Egyébként azt vettem észre, hogy a pépeset jobban szereti enni:) Fél 6 közül uzsonnázik tejpépet, 8 kor fürdés, negyed kilenckor vacsi-tápszer.
2011. nov. 25. 19:11
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónapos kisfiam így eszik egy nap: reggelire tápszer, kb 250ml. Tízórai egyik nap joghurt keksszel, más nap gyümölcs keksszel 220ml+keksz. Ebéd főzelék husival. Vacsora tejpép banánnal, még sose mértem mennyi, de ez is lehet kb.200ml. Többet nem eszik, beállt a napi 4 étkezésre, pont így jó neki, egyszerűen nem bírok belenyomni többet, tápszert meg pláne nem :) Örülök, hogy még reggelire megissza, szerintem nem sokáig lesz így...
2011. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Babajoghurtot én már adtam 6 hónaposan neki. Vannak a Nestlének 6 hónapos kortól adhat termékei. Pl. babjoghurt illetve túró desszert. 4x100 grammos kiszerelés.

Vagy szintén van a Nestlének folyékony tejpépje. 250 ml egy doboz, és nagyon sok ízben kapható. Sokszor volt nálunk uzsi, mert szerette a lányom.

2011. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Babajoghurtos anyuka vagyok, akinek sokszor eszik azt a babája:)

Van olyan amit 6, van amit 8 és van amit 10 hós kortól lehet adni.Az én lánykám mindet majd' egy hónappal hamarabb kapta.Mi Humanat szoktunk venni, azokat nagyon szereti, de vettünk már Nestlét és Milupát is.

Azért mertem neki hamarabb adni, mert többnyire nem teljes tejből vannak, hanem tejsavóból.Ha nem bírja, úgyis látni fogod rajta.Nálunk sosem volt gond ebből.

Most meg is néztem neked, a joghurtokat 6 hós kortól lehet(sárgabarack-alma, őszibarack, banán), a grízpudingokat 8 hós kortól és a csoki illetve vanília pudingokat lehet 10 hós kortól.De márkája válogatja.

Ha van a közeletekben Rossmann, érdemes napi szinten elzarándokolni.Mi is ezt tesszük és sokszor veszem őket 250 ft-ért, vagy 125 ft-ért vagy éppen 99 ft-ért.Mindig van közeli lejáratú, de úgy, hogy addig van még legalább egy hónap, addig meg bőven elfogy:)

Ja és az egyik válaszoló írt a folyékony tejpépekről, na az is nagyon jó.Én akkor szerettem, mikor mentünk valahová és nem tudtam volna kanállal megetetni a lányomat.Uzsinak, tízórainak kitűnő.

Remélem segítettem!

2011. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Babajoghurtos Anyuka, köszönöm, sokat segítettél. Feltétlenül kipróbálom a joghurtot. Folyékony tejpépet próbáltam, de nagyon nem ízlett neki :-( lehet, hogy butaság, de azt mivel kell adni? Èn az Avent variábilis cumijával próbáltam-lehet, hogy ez volt a baj?
2011. nov. 26. 14:42
 18/18 xStefix ***** válasza:
Pépest ne adj cumival, mert ha sokáig csócsálja, rongálja a fogát. Ezeket csakis kanállal!
2011. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!