Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig adtál...

Mennyi idős koráig adtál rugdalózót a babádra?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos, én jobbnak érzem a rugit, mert nem csúszik el, nem nyomja, nincs kint a háta. De ahogy nézem sokan ilyenkor már pólót, pulcsit, kisnadrágot adnak a babaára.
2011. nov. 26. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik augusztusi, másik szeptemberi. Az biztos, hogy rá következő tavasz/nyártól már nem.

viszont éjjelre másfél-két éves korig.

2011. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább éjszakára adtam, vagy bundazsák alá, mert szerintem is a legtöbb (nem minden fazon) kényelmesebb nekik. Az biztos, hogy mikor az első felállás megvolt, már nem kapott a lányom ilyet nappalra, de ebben altattam sokáig. Nekem is ekkora a kicsi egyébként, vele is így fogom csinálni.
2011. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kb. 3 hetes koráig. Mindig kihúzta a lábát belőle, és csak lógott rajta. Onnantól hosszú ujjú body kisnadrággal volt rajta. Később rövid ujjúval, aztán csak body, amikor már nyár volt. :)

Most 9 hónapos, éjjelre 2 hete vettem neki rugit, mert mindig levette a zoknit, és fázott a lába. De meg kell fogni neki egy zoknival fürdés után, mert ugyanúgy kihúzza a lábát, és úgy nem tud mászni. (Fürdés után még vacsoráig kicsit játszik.)

2011. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is már rendes ruhát adtam rá ilyenkor. Sokkal jobban tetszik így és láthatóan nem kényelmetlen neki. Termeszetesen body mindig van alatta, így a dereka nem lóg ki. Rugit csak estére adok rá pizsinek, de sajnos sokszor kihúzza a lábát belőle és nem tudja visszadugni...
2011. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pár napja nem adok rá rugit, csak ha megyünk vhová akkor. Itthon egy kis naci, póló, zokni van rajta. Este pedig hosszú ujjú body és zokni, régen hálózsákba raktam, de már simán betakarom.
2011. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kb. 3 hónapos koráig. Márciusi születésű, így akkorra már tombolt a nyár, csak body v. napozó volt rajta, ha már hűlt a levegő, akkor kis pamutnadrág került rá.

6 hónapos kora óta mászik, nem is lenne praktikus a rugi, így már csak éjszakára kapja. Nappal body, macinaci és csúszásgátlós zokni van rajta.

2011. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 5-6hósan is sokszor rugit adtam rá, pont azért amit Te írsz :) Nekem is fura volt, hogy "rendes" ruhában vannak akkora babák. Body+rugi duplán védi a hátát. Aztán jobb idők jöttek, sokszor elég volt a hosszú újjú body+nadrág.
2011. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposom még abban alszik. Márciusi, nyáron a melegben egy kis bodyban volt, de ahogy jött a hűvös, visszatértünk a rugihoz. Nappal póló és nadrág, mert nem tud benne mászni, de aludni még mindig a rugi jó. Elég sokáig tervezem ebben altatni, mert a takarót nem szereti a takarót és így nincs kinn a háta.
2011. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami kényelmes a babának, azt add rá.

Én szerintem 3-4 hónapos korban álltam át a nadrág-poló változatra, mert akkor már rá tudtam adni. Addig valahogy minden lötyögött rajta.

Ha kényelmes neki a rugi, akkor nem baj, ha abban van.


Estére amúgy még mindig abban alszik a lányom. 14 hónapos.

2011. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!