Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az hogy a 9 napos...

Anita0802 kérdése:

Normális az hogy a 9 napos kisbabám reggelre a hátára fordul és elvándorol a helyéről? Nem korai-ez még kicsit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A vándorlás az teljesen normális (reflexszerű), viszont hogy hogyan fordul hasáról hátára, az nekem is rejtély.:) Esetleg ha oldalt fekteted, akkor át tud fordulni, így érthető lehet... Nekem a stabil oldalfekvőből forgott vissza mindig a hátára, úgy jobban szeretett aludni. Jól el is feküdte a fejecskéjét.
2011. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
oldalt fektetném ha hagyná. oldalfekvésből fordul hátra + elfordul a kiságyban keresztbe a 30fokban megemelt párnája közelében sincs reggelre stb. nagyon félek hogy megfullad mert tegnap is doki kellett neki annyira fuldoklott a bukástól erre most levándorol és még a hátára is fordul. valami tanács amivel nyugodtan alhatnánk hogy nem fullad bele a csóréba???
2011. nov. 27. 10:01
 3/17 anonim ***** válasza:

Az oldalfekvés nagyon nem tesz jót a csípőnek, főleg, ha kislány!

Hason próbáltad már? Az is nagyon jó, ha bukós. Ha a hasa is fájdogál, fel tudja húzni a lábacskáját és jobban tud pukizni is. És ha lány a csípőnek is jobbat tesz a hason béka pozíció.

2011. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy ennyire mozgékony a kicsid, az meglep, és ezen változtatni nem tudsz. Amit tehetsz, h mellözöd a párna használatát. Újszülötteknél nem ajánlott, (3 gyerekem van, de csak 1 éves kortól használtam), söt meleg hálózsákba rakod, azonkívül semmi, még plüssmaci se legyen az ágyába.
2011. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Hason meg nem altatunk éjszaka újszülöttet, mert megfulladhat!
2011. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
az utolsóval egyetértek a dokim is ezt mondta sőt a csecsemő halálozásoknál a nagy részük pont a hason fekvés miatt alakul ki. a párnát meg ő rendelte el hogy ha bukik akkor ne tudja lenyelni ezért kellett 30 fokban megemelni a feje alját.egyébként fiú. én pólyára gondoltam abban csak nem tud el mászkálni.a hálózsák volt kipróbálva az éjszaka mert előzőleg a takarót már lerugdosta magáról.de ez sem akadályozta meg a vándorlásban és a forgásban. ugy hogy valami más ötlet??
2011. nov. 27. 11:02
 7/17 A kérdező kommentje:
sőt a háta mögött összecsavart takaró volt támasztéknak.
2011. nov. 27. 11:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem az 1 hetes babám fordult a hasára. Minket is meglepett akkor nagyon. De azóta csak mostanában forog.De elmászni mindig elmászik, pedig csak háton alszik. 4 hónapos lesz egy hét múlva.
2011. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég buta napjaink tévhite, hogy a hason alvás a csecsemőhalálozás oka... :(

Nem a kisujjamból szívtam, egészségügyis vagyok...

De ebben a témában is megoszlanak a vélemények, úgy, mint másban...

Kérdés, hogy a mérleg oldalain hol van több negatív és pozitív érv.

A bölcsőhalálban óriási szerepet játszik, hogy a kismama milyen életvitellel hordja ki a magzatát és a születés utáni életvitel is számít, azaz pl. a dohányzás. Magzati állapotnál a dohányzás mellet az ivás, kábszerezés, stb.

Hanyatt fekvésnél óriási a fulladásveszély bukás miatt, lassabban fejlődik az izomzata, sokkal később lesz erős a nyaka, ami ugye nem utolsó szempont, hiszen ez az egyik legfélelmetesebb az újszülötteknél, hogy egy rossz fogás és annyi... És azért csak ott van az esztétika is, hogy egy repülő leszállhat a fején, olyan lapos lesz, de nem véletlenül ezt írtam utoljára, hiszen az egészség sokkal fontosabb.

Hason nem kell párna (mert ugye az TILOS is a babáknál) és nyugodt lehet a kismama, hogy tuti nem fullad meg bukásnál. Mondjuk a Tied eleve mozgolódós, de hason még jobban tudja magát fejleszteni, emelgetni a fejét, így a nyaka, háta nagyon erős lesz, ami ugye az egyik leglényegesebb szempont. Továbbá, ha fáj a hasa jobban tud helyezkedni, hogy kényelmesebb legyen neki. Akkor ott a csípőprobléma, amit már írtam. Ha mégsem döntesz a hason alvásnál, az oldalfekvést egyáltalán nem ajánlom a csípő miatt. Azt végül nem írtad, hogy kislány-e, de ha igen, akkor ugye pláne nem. Szerintem Te sem akarsz kengyelt a babádnak.

Na nem akarlak meggyőzni, csak gondoltam leírok 1-2 pro és kontrát. :)

Az orvosokról annyit, hogy ők sem hibátlanok, mindegyik tud valamilyen hülyeséget mondani egyéb témában. Csak ajánlani tudom, hogy ha komolyabb gondod van, a három orvos a minimum, így tudsz majd dönteni, hogy talán az a helyes, amit a többség mond.

Mindig elmondom, hogy én vak lennék fél szememre (amúgy végül egyáltalán nem kellett szemüveg), tesóm egyik lába rövid lenne, ha anyukám nem gondolja át a dolgokat és más orvos nem néz meg minket.

Na ezt nem erre az esetre írtam, csak a jövőre nézve. :)

2011. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
11:02-kor írtam hogy egyébként fiú. és nem 3 hanem már kb. 33 ember véleményét kikértem de hál istennek mindenki mást mond. tiszta öröm az élet. így legyen az ember jó anya,hogy mindenki homlok egyenest mást mond( ez már a kórházban is gond volt ott is minden nővér tök ellentétes véleményen volt pl. szoptatás ügyben.
2011. nov. 27. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!