Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye hogy nagyon fontos a...

Ugye hogy nagyon fontos a babáknak a napirend? Mint hogy mindig egy időbe legyen a fürdetés és hasonlók.

Figyelt kérdés
Persze Ő alakítja ki a többit, de ezek az apróságok fontosak ugye? A férjemmel azon "vitáztunk" hogy tegnap anyósnál voltunk. Mondta hogy nem rohanunk haza, majd 7-kor elindulunk. Mi 7-kor fürdetünk! Én mondtam Neki hogy 7-re már legyünk itthon, mert első a gyerek és ezt szokta meg. Persze volt kivétel, mikor pl bealudt előtte és azért fürdettük később, de akárhol is vagyok (anyukáméknál, barátnőmnél) mindig elindulok időben (6-kor), de volt hogy ott is fél 7-ig aludt a lányom. Persze ilyenkor nem keltem fel, de csak azért később fürdetni hogy másnak jó legyen, és lesz.rni azt hogy a gyerek fáradt, álmos, nyűgös...???
2010. márc. 21. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból fontos, hogy ha megszokja követelni fogja. Kisfiam ha már késik a fürcsi, akkor nyűgösködik.
2010. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is nyűgösködik, ha egy fél órával később fürdetjük. Meg van szokva, hogy pancsi, vacsi, aztán alvás.
2010. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon fontos. A napi többi feladattal lehet csúszni, de nálunk is fürdetésre odafigyelünk. A kisfiamnak nagy megnyugvást okoz ez. Ha csúszás van már nyűgös. Kettő éves lesz.
2010. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én babám is nyűgös ha késik a pancsi.
2010. márc. 21. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
FONTOS! Ha van napirend tudsz tervezni. Kiegyensúlyozott lesz a babád. Számára biztonságérzetet nyújt ha tudja mi után mi következik. Tiszteletben kell tartani ezt a dolgot: fürdetés, alvás stb...
2010. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk ilyen nincs. Minden 1-2-3 óra eltéréssel zajlik. Pl. tegnap kimaradt a fürdés, mert későn értünk vissza. (Anyóséknál voltunk). Van, hogy reggel 6-kor kel, van, hogy fél8-kor. És ehhez képest tolódik minden. Pl. este 7-10 -között fürdetjük vmikor, de ez meg attól függ, hogy mikor alszik el. Bonyolult. Mondjuk mi magunkat sem tudjuk "beszabályozni". És nekünk nem úgy tűnik, mintha ez bármennyire is megviselné. De Ő meg ezt szokta meg.

*L*

2010. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. A babám sem kel mindig ugyan akkor, de általában 7-kor (+/- fél óra). Igyekszem tartani magam a napirendhez, pl 10-kor kap gyümit (ha nagyon éhes fél 10-kor), utána alszik 1-2 órát. És az esti fürdetést is már az elejétől 7-kor ejtjük meg (kivéve ha bealszik előtte).

Igen, így tudok tervezni, most pl másfél órája alszik, és ha felkelt indulunk is.

2010. márc. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!