Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy ne hányjon...

Mit tehetnék, hogy ne hányjon rendszeresen a darabos ételektől?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Mostanra már szinte mindent eszik, de csak pürésítve. A 8 hónapos kortól adható bébiételeket rendszeresen turmixolnom kell, mert öklendezik.

Ha kaja után (nem közvetlenül) kap valami darabosat, pl. kenyérhéj, vagy keksz, akkor szinte mindig elkezd öklendezni, többször pedig hányt is már. Legutóbb éppen ma. Adtam neki a levesemből egy icipici karfiolt, és visszajött egy kisebb adag az ebédjéből.

Meddig lesz ez még így, hogy teljesen pürésíteni kell mindent?


2011. nov. 28. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy aggódnod kellene, hiszen még csak 9 hónapos. Lehet a szomszéd babája 6 hónaposan megette a kerítést is öklendezés nélkül, de ne ehhez hasonlítsunk minden babát. :)

Lányom olyan 10-11 hónaposan kezdett megenni több darabosat, de még volt, hogy 1 évesen is öklendezett egyes dolgoktól.

Szerintem nyugodtan turmixold, esetleg hagyj nagyon-nagyon apró darabkákat az ételben. Meg fog rá érni, nem kell erőltetni és nem is kell aggódnod még!

Lányom most már a pépeset utasítja el, mert rágni akar. 14 hónapos.

2011. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is írhattam volna!

Az én lányom is 9 hós, és nekem is mindent krémere kell turmixolni mert képes hányásig öklendezni... Pedig amúgy a kezébe adott babapiskótát, vagy a túró rudi darabkákat szépen elnyammogja,csak kanalasban nem fogadja el csakis a krémmé pépesített ennivalót.

Szerintem se aggódj, én sem erőltetem. Várok még, aztán később újra megpróbálkozom én is a darabossal.

2011. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak az a "bosszantó", hogy este, amikor a férjem vacsorázik, akkor odamegy a kisasszony, és kunyerál. És eszi a felvágottat meg a kenyeret is.

De ha én adtam reggelire virslit, akkor attól öklendezett, és nem kellett.

Meg pl. a Kecskeméti bébiételek közül az alma-barack-pulyka kombinációt szó nélkül eszi, pedig abban is vannak darabok.

2011. nov. 28. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiam ugyanezt csinálta! Aztán a védőnő tanácsára adtam neki kukoricapelyhet, vagyis "futyikukit" :-) Imádja egyedül rágcsálni. Azóta nincs baj a darabos kajákkal.

Viszont az egyik fajta bébiételtől a mai napig öklendezik. Ami le van pürésítve, de vannak benne darabok is. Na,ezt nem szereti.

2011. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!