Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák! Ahol 3...

Többgyerekes anyukák! Ahol 3 és/vagy 5 év van a gyermekeitek között és a kicsi minimum másfél, kétéves?

Figyelt kérdés

Játszanak együtt a gyerekitek? Vagy nagyon más az érdeklődésük a koruk miatt?

3 éves a nagyfiam,14 hónapos a kislányom, köztük 22 hónap a korkülönbség. Egész jól eljátszanak már együtt, úgy látom szoros kötelék alakul ki náluk.

A harmadik babán gondolkozunk, de nem bírnék el velük ha megint két év lenne a korkülönbség, így inkább 3 év körül gondolkozunk. Akkor viszont a nagyobbal már 5 év lesz a korkülönbség. És ha a harmadik majd 2 lesz, a középső 5 a nagy 7, vajon a kicsivel is kialakul majd az együtt játszás, kötődés?

Tapasztalatok? Köszi!


2011. nov. 28. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
hát igaz az én picim még csak két hónapos de mivel a nagy 5 és fél éves bátorkodtam válaszolni. Ami nagyon jó, hogy nincs féltékenység a nagyban egyáltalán. Imádja a kisöcsit reggeltől estig babusgatná ha hagynám, mindenben segíteni akar körülötte pedig nem erőltetem rá, és alig várja hogy játszanak együtt. szerintem fognak azért együtt játszani is. Van a fiamnak másfél éves unokatesója vele is szívesen játszik, már megérti hogy mit tud vele játszani. De pl ha 10 éves lesz a kicsi meg 5 szerintem simán tudnak legózni, társasozni kirakózni együtt.
2011. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Úgy látszik a több gyerekesek nem nagyon érnek rá, vagy nincsenek itt. Én is tettem fel már ilyen megszólítással kérdést, de nem sok válasz jött.

Hát én sem az vagyok akit keresel, igaz 3 gyerekem van, de még kicsik, 3 éves a nagylányom és 15 hósak az ikerfiaim. Nálunk se volt féltékenység a fiúk 3-4 hós koráig, onnan hullámokban. Most tetőzik egy éppen, szerintem mert a fiúk nemrég indultak el.

Játszanak együtt, de a nagylány még azért elég gyorsan megunja hogy amit ő felépít, semmi perc alatt szétszedik az öcsik, így néha nem is kezdenek ilyenbe. Szerintem ha majd ők is építenek, (már kezdenek), akkor jobb lesz a helyzet.

Arra kell nagyon figyelni, (de már ha kettő van úgyis tapasztalod) hogy a nagy ne érezze hogy ő a pótanyuka, hogy ő a felelős, mert az szerintem az ő viszonyukra hat ki.

Én is gondolkodom a negyediken, ha a fiúk 3 évesek lesznek, de nem tudom mi lesz a vége, bár én inkább amiatt gondolkodom, hogy nem fogom bírni, párom meg alig van itthon.

2011. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából azt hittem sok válasz érkezik, mert más kérdésekből az jött le, hogy sok többgyerekes anyuka jár erre. Remélem még lesz aki ír!

Köszi!

2011. nov. 29. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Na, akkor én kellek nektek, vagyis a válaszom :)

2 hónap híján 3 év van a fiaim között, a nagy jan-ban lesz 5, a kicsi nemrég volt 2.

Igen, játszanak együtt, sőt hiányolják is egymást, ha valamiért úgy jön ki, hogy külön vannak itthon. Én is azt hittem, hogy ez a korkülönbség már sok ilyen szempontból, de nem. Persze, voltak és biztosan lesznek is olyan percek, amikor egymás agyára mennek :) A kicsi még olyan esetlen és amikor a nagy épít valami szépet, a kicsi meg véletlenül szétrombolja, na akkor van balhé rendesen :)

De amúgy együtt autóznak, sínpályát építenek, Legoznak, főznek, sőt a nagy szokott mesét is "olvasni" neki, olyan édesek :) Ja meg persze fogócskáznak, bújócskáznak, motoroznak együtt, stb.

Szóval mondhatom, hogy igazi testvérek :)

Lehet, hogy ha ellenkező neműek lennének, akkor nem így lenne...

2011. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zkriszti3 ***** válasza:
77%

Gyerekeim 18,11,7 évesek .Sokat veszekednek,de a két kisebb ha akar játszanak együtt. Annyira más dolgok érdeklik őket,hogy ritka ha összehoznak egy óra játékot.

Nővérem lányai között 1,5 év van és még most is ölik egymást,így telt el a gyerekkoruk már 24, 22,5 évesek. Mindkettőnk gyerekei erős egyéniségek ezért alakul ki konfliktus .

2011. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!