Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van! Más is érez így?

Elegem van! Más is érez így?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van a babámmal. 15hós és legalább 3ördög költözött belé, vagy elrabolták az UFÓk, vagy front van, vagy jön a foga, vagy ez az összes egyszerre. 1hete hisztizik minden miatt, sír ha nem fogom a kezét, szinte egész nap rajtam (vagy a cicimen) lógna -de úgy hogy közben a másikat tekergeti, harap, csapkod, ha lerakom akkor eljátsza a hattyú halálát (ha hagyom, képes egész nap ordítani, könny nélkül)

Persze próbálok vele dűlőre jutni, elmagyarázni neki amit még nem ért, finoman, szépen, határozottan, keményen. Ráütni a fenekére nem akarok.

MagneB6ot szedek, Apa amikor itthon van, akkor nem csinálja.

Ötleteket, tanácsokat várnék, hogy mi lehet vele, hogy kezeljem, vagy elmúlik? Remélem...

Köszönöm a segítségeteket!


2011. nov. 30. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
oltást kapott? mert az ujfajtátol sokkal nyügösebbek
2011. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
januárban kapja meg
2011. nov. 30. 15:33
 3/13 anonim ***** válasza:
ohh akkor üdv a dackorszkban barátnömnél is detto ez van én még nem tom mert nekem még nem daccol. de ha kezdi is néha néha "kitör" akkor azt szoktam csinálni hogy 3 szor elmondom amennyiben nem érti meg akkor az adott helyzetböl elviszem és mutatok neki mást játsszon azzal, vagy ha nem olyan a helyzet akkor otthagyom és megmondom neki ha abbahagytad gyere utánam . nem kell mondanom hogy perc se kell és már a lábamnál sertepertél
2011. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát ezt én is mondom, hogy:szólj, hogyha abbahagytad és gyere utánam. Na, akkor sírva jön utánam...:) aranyos, de nem tudom mi "fáj" neki ennyire.

Nem túl korai ez dackorszaknak? És ez 4éves koráig fog tartani? jesszus...:D

2011. nov. 30. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Fejlődik az öntudata,máris kezdi próbálgatni a határokat :-) ,nekem azt mondta a szintén 15 hónapos kislányomra a gyógypedagógus,hogy örüljek neki ha már van akarata,mert ha nem lenne az bajra utalhatna.

Ahogy írod,a te kisfiad egy igen nagy játékos :-D ,ha könnyek nélkül ordít órákig...aztán várja,hogy beválik anyánál.

Le tudja magát foglalni legalább egy rövid időre amíg te a házimunkát végzed,vagy az ilyen üresjáratokban is igényelné az állandó foglalkozást?


Milyen baba volt egészen picinek,minden rendben zajlott idáig a fejlődésében?


Azért vittem gyógypedagógushoz a kislányomat,mert a nagyobb testvére hiperaktív.

Ahogy visszagondolok arra amikor ő (hiperaktívom)volt 15 hónapos még semmi rendkívűli nem volt a viselkedésében,15 hónapos korában még a legtöbb gyermekkel nincsen túl nagy gond a viselkedés terén,későb általában fokozódnak a gondok.


Szerintem a legfontosabb ,hogy te is juss egy kis kikapcsolódáshoz ,feltöltődéshez,akkor könnyebben veszed az akadályokat ,legalábbis nekem ez szokott segíteni.

2011. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kislány...és nagy színésznő...:)

Ki tudok kapcsolódni, amikor a férjem itthon van, de vele nem próbálkozik így...:) jó neki :D

Akkor ez így normális? hát jó.

Terhességgel, szüléssel rendben ment minden. Pici kora óta ilyen, még fürdetés után is fogócskázni akar, meg rámolni, aztán ha megfogom hogy pelusoznám akkor meg megy a hiszti.

Azt hittem front. Őszíntén szólva jobban örültem volna ennek a verziónak :D

2011. nov. 30. 15:54
 7/13 A kérdező kommentje:

ja igen, előbb csinált mindent, lehet ez is a nagy akarat miatt.

Vagy lehet ő is hiperaktív?

2011. nov. 30. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:
:D dackorszak szerinetm csak pár Hónap.....remeljük én nem várom nekünk majd késöbb jön el
2011. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Vagy lehet ő is hiperaktív?"


Dehogyis!!!

2011. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szinten udv. a klubba. :) Kisfiam 22 honapos. Az altalad leirtakat kb. 15 honaposan kezdte es nallunk meg javaban tombol. Vannak jobb napok de vannak nehezebbek.


Ujabban nem lehet tolle kimenni a konyhaba. :) Ha eszreveszi, hogy veletelnul megkavarom a levest, zoldseget pucolok, kavet fozok vagy csak vizet iszom akkor be akar ulni az eteto szekbe mert azt hiszi kaja van. :)) Hiaba van meg 2 ora eves idoig es a kaja meg nyers o akkor is beul az eteto szekbe es kepes 1 oran keresztul nezni, hogy fo a kaja, meg bamulj a sutot ahogy sul a benne levo akkarmi. Persze ha elhagyom a konyhat jon az orditas es toporzekolas mert az mar nem jo, hogy en kimenjek o meg ottmarad. Igy mar feladtam es kiulok vele a konyhaba, olvasok, netezek... o meg nezi ahogyan fo meg sul a kaja. Sajnos nincs mit tenni. A szekbol ha megprobalom kivenni, hogy menjuk jatszani akkor kitor a 3-dik vilaghaboru. Szoval nallunk csak sunyiba lehet kiossonni a konyhaba leves kavarni meg vizet inni mert ha eszreveszi akkor szamuzve vagyunk oda orakig amig el nem keszul a kaja. :)))

2011. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!