Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha az 1 éves...

Mi van akkor ha az 1 éves babám se a tápszert se a tejitalt se a tejet nem hajlandó meginni?

Figyelt kérdés
Csak a tejpép ami bejön.Hogyan kísérletezzek?Kakaóval sem issza meg.
2011. dec. 5. 09:25
 1/4 xStefix ***** válasza:

Akkor adj neki tejpépet és egyéb tejtermékeket, amit szeret: joghurt, kefír, túró, sajt. Változatosan elkészítve, napi többször akár. Ne centizd annyira ki a napi fél literes mennyiséget, mert általában a gyerkőcök is be tudják lőni, mennyire van szükségük.

Kakaón kívül próbálhatod a karobot, a macikávét, a vaníliaport. Ha pedig nem vagytok érzékenyek, akkor 1 év után a mézes tejet vagy karammelás tejet is.

2011. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Valójában fél éves kora óta nem fogadta el sem az anyatejet a tápszert meg aztán egyántalán max álmában amikor felébredt.Mikor elmúlt 1 éves akkor megprobáltuk az összes létező tejitalt minden ízűt de nem.Aztán a házitejet simán illetve kakaóval de az sem.Sajt tejföl joghurt túrókrém viszont jöhet neki minden mennyiségben.

Már arra gondoltam, hogy a cumisüveggel van a baj mert ha már meglátja akkor menekül.Csörösből sem volt jobb a helyzet:(

2011. dec. 5. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 eves kora ota nem issza meg sem a tejitalt, sema tapszert, sem a tehen tejet sot a tejpepet sem szereti. Probaltam mar kakaot, vanilias nesquicket, epreset stb. de sehogy sem issza meg. Egyedul ugy tudom megitatni vele a tehentejet, hogy ha reggelire muzlit vagy zabpelyehet adok neki. Igy ahogy kanalazza a muzlit vagy a zabpelyhet megeszi a tejet is. :) Kb 1 eves kora ota adtam neki zabpelyhet mert ez eleg jol felazott a tejbe amig kanalzgatta. 17 honapos kora ota adok neki muzlit is ami ugye nem azik fel es vannak benne magok meg mazsola... Az utobbit nem mertem meg 1 evesen adni.

A masik trukkom az, hogy uzsonara szoktam kesziteni milk shake-et. 1 gomboc vanillia fagyi, jo sok gyumolcs es egy pohar tej. Jol osszeturmixolom es szivoszallal megissza vagy ha vastagabbra sikerul akkor kikanalazza. :) Kedvence az epres, szereti nagyon a malnasat, barackosat es a bananosat is. A gyumiket lehet kombinalni. Neha csinalok neki csokisat is ha jo napom van, de a gyumolcsost jobban szeretem mert ugye egeszsegesebb valamivel.

Ezen kivul sok joghurtot kap, tejdeszerte, szoktam neki felvagni sajt csikokat, uborka csikokat meg repa csikokat amit marthat foghagymas tejfolbe vagy humuszba. Ugyhogy szerintem eleg kalciumot kap.

22 honapos.

2011. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Na, ezek tényleg jó tippek, meg is jegyzem őket én is. :)
2011. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!