Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hipotónia csak a gyerek...

A hipotónia csak a gyerek mozgásában jelent visszamaradottságot vagy a szellemi fejlődésére is kihat?

Figyelt kérdés

2011. dec. 6. 17:20
1 2
 11/20 xStefix ***** válasza:
85%
Az enyém középsúlyos volt, összesen 13 hónapig jártunk Dévényre. Nála már van más hatása is, de ő sem értelmi sérült.
2011. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
a fiamnak enyhe hypotóniája volt.későn kezdett mozogni.szellemileg messze magasan az átlag fölött van.nem én mondom,bár én is látom,láttam,hanem a neurológus és a gyógypedagógus.tehát a válasz nem.biztos vannak olyan esetek is
2011. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lányom erősen hypoton volt,és mondhatom hogy mindent kicsit később csinál!20 hónapos és most indult el önállóan,stabilan jár!Érdekes mert azóta mintha mindenre jobban rákapcsolt volna:)Biztos hogy van összefüggés!
2011. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kisfiammal csecsemőkorában járni kellett fejlődésneurológiára. Ott megállapították, leletre ráírták: testszerte hypoton.

Mindent időben, illetve előbb csinált. Ez hogy lehet?

11, 5 hónaposan önállóan járt. Tévedtek volna?

2011. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xStefix ***** válasza:
100%

Az újszülöttek általában vagy laza vagy kötött izmokkal, ízületekkel születnek (lásd csípő). Akik kevésbé hipotonak, akár testszerte is, sokszor mindenféle torna nélkül is behozzák a lemaradásukat.

Akik már súlyosabbak, ott Dévényre is szükség lehet, de ez is egyéni, hogy hány alkalom.

Nálunk központi idegrendszeri oxigénhiány (is) volt, ezért lett hipoton, úgyhogy nem csoda, ha egyéb tünet is van.

2011. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14-esnek: nem hiszem, hogy tévedtek volna, mert lányomnál is ez volt, és nem kellett plusz tornákra járni vagy bármit is csinálni, hanem magától megerősödött és nem maradt le a többi babához képest.

Nem mindegy milyen mértékű a hipotónia.

2011. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És mi az egyéb tünet? (Amúgy nem tudom ki pontoz lefele, amikor valóban tanulságos válaszok jönnek...)
2011. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, engem kérdeztél-e, de leírom:

Nálunk a motoros idegrendszeri központ (is) sérült, ezért nemcsak a mozgások kivitelezése, hanem a beszédkészség is lemaradásban van (a beszédértés kb. rendben van, de a beszéd kivitelezése már megkésett). De mivel a mozgás és a beszéd alapvető motorja a gyerekkori fejlődésnek, ha ezekben késés van, úgy az egész fejlődési ütem lelassulhat és idővel a gyerek viselkedése is módosulhat ezek miatt. Pl. nagyon sokan azt hiszik, hogy a lányom elég hisztis, holott ezeknek a sírásoknak a legnagyobb része abból származik, hogy nem képes megfelelően kifejezni magát és nem értjük meg egymást eléggé. Mivel a kis önérzete azért rendben van, tudja, hogy valami baj van, érzi a köztünk lévő feszültséget és emiatt viselkedik így, mérgében, csalódottságában. Persze aki nem tudja, mi a helyzet, könnyen rávágja, hogy hú, de hisztis vagy el van kapatva... :-S


Egyébként engem is meglepett, hogy itt le lettem pontozva. Vagy ez már egyeseknél rutin, ha meglátják a nevemet? :)

2011. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, tőled kérdeztem. Elméletben én is pont ezt próbáltam elmagyarázni, de úgy tűnik a gyakorlatban is igaz.

Nem tudom, mi ez a lepontozás. Inkább talán arra gondolnék, hogy lepontozza a másikat, aki leírja a nem túl vidám valóságot és ezzel elhiteti magával, hogy az akkor nincs úgy. Be fogja hozni a kislányod is a lemaradást. Nagyon jól tud a gyerekek szervezete ilyesmiket kompenzálni.

2011. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Dévény Anna alapítvány.... a húgom kisfia 13 éve született így...... ma jól van, kitűnő tanuló, és hihetetlen mit jelent az anyai, apai törődés :)
2014. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!