Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 15 hetes...

Mit csináljak? 15 hetes kisfiam ferdén tartja a nyakát sőt ha fekszik az egész tartása ferde, hasra nem tudom tenni mert sír, mindig a jobb felére fordul a bal oldalára nem akar nézni csak ritkán. Várom tanácsotok!

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gyerekorvos, majd szerintem gyógytorna. nálunk az első 3-4 hónapban csak balra nézett a babó, és az egész bal oldala picit gyengébb volt, elkezdtünk gyógytornára járni, azóta semmi baja, igazi erős lányka lett(1 éves és szalad), és mindent hamarabb kezdett el csinálni mint az átlag(mászás, felállás), szóval sokat segített nagyon a gyógytorna.én csak ajánlani tudom.de a lényeg hogy kell kezdeni vele valamit. hasra meg KELL tenni, én sem tettem anno, mert nagyon sírt, de muszáj hasra tenni, így erősödik, háton fekve nem erősödik semmilye.mihamarabbi gyógyulást.
2009. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi.hagytad sírni hason és meddig?kézbe tudom hasra tenni sőt szeret is ha úgy mászkálok vele de ágyon nem.egyébként erős baba.
2009. máj. 15. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. El kellett vinni konduktorhoz, aki megállapította, hogy nincs letapadva az izma szerencsére, így nem kell gyógytornára járnunk. Sokat kell hasra feküdnie, ennyi. Szóval csak akkor kell gyógytornáztatni, ha az izma le van tapadva és az orvos javasolja. 4. hónap óta elkezdett mindenfelé nézni, nem csak jobboldalra. Persze a fejecskéje azóta is lapos azon az oldalon.
2009. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
minden nap napi 5-10 percre kb. hasra tettem,aztán egyre többet, egy idő után, már nem sírt annyira, logikus mert akkor már úgyahogy elbírta a fejecskéjét, a gyógytornász mindig azt mondta, hogy akkor lenne baj, ha nem sírna...a kezeléseket is végig üvöltötte.és ő is nagyon erős baba volt az elején is,csak hát kicsit lusta volt szerintem, + én nem tettem hasra.aztán kellett itthon is tornáztatni picit. NAGYON JÓT TETT.Stramm kiscsaj lett.
2009. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja, és földön tedd harsa, kézben nem nagyon ér semmit.
2009. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen beszélj az orvossal, hogy adjon beutalót gyógytornászhoz szerintem. Dévény torna segíthet sokat. Nálunk ugyanilyen gond volt, 2-3 hónapos korában. egyik oldalra fordította afejét csak, de azt is úgy, hogy nem középről, hanem eltolta jobbra egy kicsit, és úgy fordította balra. az egész gerince C vonalat írt le, hason pedig ordított, mert nem tudta a fejét megemelni egyáltalán. csak egyik oldalára tudta letenni a fejét. ha ölben volt, akkor is csak egyik irányba nézett. Mi járunk Dévényre, nyaki hypotónia a diagnózis. Már a 3. alkalom után elfordította a fejét, de minden mozgást lassabban csinált meg, mint az átlag baba. az egész jobb oldalát nem akarta használni eleinte. most már használja rendesen, de még mindig a bal felét preferálja!

Ha a doki ad beutalót, akkor ingyenes, még utiköltségtérítést is fizet a tb!

2009. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Biztos jó a Dévényi is, de előbb szertintem érdeklőd meg a sima gyógytornát, hátha az is segít, persze függ a gyógytornásztól is. Mi Gödöllőre jártunk egy nagyon profi nőhöz, ingyen volt az egész.
2009. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocsi, Dévény
2009. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
persze, a gyógytornász fogja tudni, hogy ő tud-e segíteni a dolgon. ha csak születési beidegződés nála, mert úgy feküdt a pocidban, akkor a sima gyógytornász is tud segíteni! a dokitól kérj tanácsot, beutalót!
2009. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,


szerintem Dévény-terápiára vidd. az én kislányomnak (most 5 hónapos) pontosan ugyanezek a tünetei voltak, ápr. 1 óta járunk, és nagyon sokat fejlődött, hason már jól elvan (mondjuk szeretni nem szereti, de elvan), és megszűnt a C betű is. Tkp minden egyes kezelés után csinál valamit, amit előtte nem. Csak ajánlani tudom. ja, és fontos, hogy azelőtt elkezdjétek, hogy 5 hónapos lesz, mert azután a terápia már nem olyan hatásos. Azután is jó, de nem 100%-os a hatása.

2009. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!