Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen uvegbe teszitek a...

Milyen uvegbe teszitek a foziket a babanak ha nem akar kanallal enni?

Figyelt kérdés
8honaposak vagyunk,nem akar nagyon enni,50ml tobbet.sokszor olvasom itt,hogy ilyenkor uvegbe djak az anyukak.atfojik az ilyen suru etel?milyen uvegek,ha konkret markat mondanatok.
2009. máj. 15. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a márka mindegy,a cumi amit beleteszel az a lényeg!Főzelékes legyen,így lehet kapni.
2009. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
MAM-nak van főzelékes cumija. ez jó pl az aventes üvegekhez is. illetve az aventes variábilis /vagy mi a fene/ cumi 3-as részén is átfolyik. én ilyenkor kicsit hígabbra próbálom csinálni a főzelékét /tápszerrel higítom/ és úgy átfolyik rajta.
2009. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Én nem tudom, hogy miért jó üvegből etetni FŐZELÉKkel a gyereket?! A főzeléknek pont az a lényege, hogy megtanuljon kanállal enni. Nyilván fontos az is, hogy kipótoljuk a táplálkozását, sőt talán ez a legfonotosab. Ennek ellenére én azt mondom, add a kezébe a kanalat, tedd a babucit olyan helyre, ahol maszatolhat, és hagyd, hogy élvezze a "játékot". A legtöbb gyerek amint rájön, hogy milyen klassz dolog a kanállal csapkodni, belenyúlni az ételbe, amit addig csak anyuci gyömöszölt a szájába, esetleg mellette te is eszel valamit kanállal, szóval ezek rávezetik a picit, hogy kanállal egyen. Persze mindez idő és sok türelem kérdése, de inkább ez, mint a csőrös üvegből való főzelékcumizás.
2009. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Kedves utolsó! Senki nem mondta, hogy jó üvegből adni a főzeléket. ez lehet egy átmeneti megoldás. pl mikor jön a foga a babának, gyakori, hogy nem fogadja el a kanalat. ilyenkor is csak kell ennie valamit! Az én fiam 8 hós, már a 7.8. foga bújik. én minden fognál szenvedtem vele 3-4 napig, mert egyszerűen nem volt hajlandó kanállal enni, pedig ezen napok kivételével gyönyörűen eszik vele. Ilyenkor bizony cumisüvegből kapja a főzeléket, a tejpépet, mindent amit lehet. Aztán mihelyt helyre áll a rend, újból jön a kanál!
2009. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen en is inkabb kanal parti vagyok,de hat muszxaly ennie,es gondoltam hatha,persze attol meg kanalazunk.kezebe szoktam adni kanalat,de csak pufol vele,es hagynemondjam hogy nez ki a lakas;)koszonom nektek.
2009. máj. 15. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egy 8 hónapos gyerek, ha igazán éhes, elfogadja kanállal is az ételt. A lányomnak is voltak olyan napjai, amikor a fogzás miatt nem nagyon akart enni, de ezért nem vettem volna főzelékes cumit. Teljesen leromboljátok, amit felépítettetek! Tessék óránként, két óránként kínálgatni az ételt kanállal, és meg fogja enni! Lassan az egyedül való kanalazgatásra kellene szoktatni, és nem cumisüvegből való etetésre.
2009. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszi
2009. máj. 16. 03:19
 8/9 anonim ***** válasza:

ok. én nem akarok vitát generálni, de az utolsó válaszolónak: próbáld a fiamat ilyenkor óránként kanalázzal evésre bírni... szerinted nem próbálja meg az ember általában ezt a lehetőséget? az én fiam ordít ilyenkor, ha meglátja már csak a tányért is. kifeszíti magát hátra és sír. amúgy is egész nap sír szinte ha jön a foga. hát nem fogom még azzal is terhelni szegényt, hogy a kanalat a szájába nyomkodom, nekinyomva esetleg az ínyének, mikor fáj neki! én nem vettem észre, hogy azzal, hogy három napig cumisüvegből eszik, bármit lerombolnék. mihelyt túl vagyunk a fogfájáson, elfogadja ugyanúgy a kanalt, mint előtte.

mindegy, mindenki másképp csinálja, én nem terrorizálom óránként valami kajával a gyereket, ha egyszer nincsen étvágya!

2009. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs étvágya, akkor a cumisüveggel miért terrorizálod? Saját magad ellen beszélsz. A gyereked ordít, megfeszíti magát? Csinálja csak! Akkor sem kell buta eszközökhöz folyamodni, mivel csak 1-2 napig tart. Nálunk aznap, nyűglődve kevesebbet eszik a gyerek, ÉS AKKOR MI VAN? Majd másnap már többet eszik.
2009. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!