Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom elég...

4 hónapos kislányom elég rossz alvó este. Mi lehet az oka? Tanácsokat, megoldásokat várok.

Figyelt kérdés

Mindegy,hogy mennyit alszik napközben,hogy mennyit eszik elalvás előtt(kb.140ml tápszeres),vagy egész nap.

A fáradtságtól már üvölt a fürdésnél,a cumisüvegen elalszik(de az adagját megeszi).Leteszem a kiságyba és kb.fél óra múlva megébred és sír.Hason alszik,fejét forgatja,cumiját elveszti(ezt visszaadogatom),popsiját tolja felfelé(kúszik).Hol könnyebb,hol nehezebb visszaltatni.

Mitől lehet ez?

Teljesen tanácstalan vagyok.


2009. máj. 15. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
én ha sír mindig adok neki enni nekem be vált szereti a repetát ,este már adhatsz neki sürü pépet én sinlacot adok cumisüvegböl (a fözelékes cumilyukát még ki tágitottam forró tűvel) és így alszik reggelig.
2009. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy 2x eszünk az éjszaka folyamán,és ezt egy éjszaka többször is eljátsza.Van,hogy csak rajtam alszik vissza,ami már kezd nagyon fárasztóvá válni.
2009. máj. 15. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Hátonfekve nem próbáltad? Esetleg bufi? Fogzás miatt is gyakran felriadhatnak :(

Az én babámmmal is vaoltak ilyen gondok, végül kiderült, hogy szomjas :S Nem gondoltam rá, hisz 250-270 gramm tápszer után ki a frász lenne szomjas?! :D Tehát felveszem, megitatom és alszik :)


Kb fél órával elalvás után kezdődik a babáknál a mélyalvás fázis és ha valami gondjuk van, akkor a REM alvásból nehezen lépnek át ebbe. Próbáld meg azt is, hogy nem veszed ki ilyenkor, hanem csak megsimogatod a hátát, suttogva énekelsz neki!


Kitartás!

2009. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elsö vok. nekem is tápszeres tuti hogy a péptöl helyre áll a rend nekem is így volt mi most 6.hósak vagyunk nekem már az 5.hónap után váltani kellet a 2-es tápra mert 3 órára vissza állt.
2009. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A popsi nyomogatás, sírás hasfájásra utal!Böfizik evés után?Ha nem, akkor addig ne tedd le aludni.Ha böfi rendben van,akkor próbáld ki az Infacol szirupot.Evés előtt egy tele cseppentővel adj neki-így ha nyel is levegőt, nem okoz görcsöt.Ha ez sem használ pár nap alatt, akkor lehet, hogy tápszert kell váltani...
2009. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.Lehet hogy kevés neki a 140 ml. A fiam is szokott repetázni , olyankor jön egy bonusz 30ml.:)


2.Lehet hogy hideg a lepedő és ezért felébred .Én egy kis takarót tettem a fiam alá azóta nem ébred fel.

3.Viszont az elalvás fürdés- vacsi után nehezen megy . Extra nyűgös. Általában a pocija fáj.

A nagy ágyra fektettem én mellé, simogatom és dúdolok neki .Nála ez bejött.

Fürdést esetleg hozd előrébb amikor még nem olyan fáradt :)

2009. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elsö vok. ja a sinlacbol nem volt elég a 150ml alappép mert utána még nekem nyafizott így akkor még meg kínáltam táppal be is huzzta .Így én 200ml pépet adók és így már nem sírt kaja után de nekem 180ml tápot evett 4 hónaposan is.Nem mindig ürült ki az üveg az igaz.Most este ébredt 19-kor gyors adtam neki tápit,és párperc után nyügösködött így elkezdtem fürdetni majd 20 órakkor be húzta a 200ml pépet pedig 19-kor evett!! Na ilyeneket csinálnak!De csend is van .
2009. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!