Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy mérgesen...

Van olyan, hogy mérgesen rákiáltasz a gyerkőcödre, mert annyira nem fogad szót, és utána lelkiismeret furdalásod van miatta?

Figyelt kérdés
Mostanában egy éves babám próbálgatja, meddig tud elmenni a rosszaságban! Rosszalkodik, és közben néz rám, hogy figyelem-e, és mit reagálok, és mikor szólok rá! Meg tudnám zabálni, ahogy a nagy szemeivel rám néz, viszont olyan rosszcsont, hogy muszáj rászólnom! És próbálgat a kis zsivány, addig nem hagyja abba, míg erélyesebben nem szólok rá! Utána meg lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem vagyok türelmesebb! Van valaki még így?
2011. dec. 9. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én babám 14hós, ugyanezt csinálja :D Írtó cukik! Néz, de hátul a kezével szedegetné le a könyveket és mikor mondom hogy: nem szabad. Akkor meg rázza a fejét, hogy nem. Én az esetek 80%ban elterelem a figyelmét és nem emelem fel a hangom, van olyan is hogy annyira édesen rosszcsontkodik, hogy nem bírom ki hogy ne dajkáljam meg. Viszont amikor benne vagyok valamiben, akkor szólok neki kb 10szer hogy nem szabad, ha nem érti akkor rászólok erélyesebben. Azt érdekes megérti...nincs lelkiismeret-furdalásom, hisz meg kell tanulnia hogy mit szabad és mit nem.
2011. dec. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos. Konkrét rosszalkodásért nem szoktam rákiabálni, maximum, ha valami veszélyeset csinál (pl. kimegyek egy pillanatra, és mire visszaérek, az asztal tetején ül), akkor volt már, hogy ijedtemben rákiabáltam, emiatt nincs lelkifurdalásom. Ha már nagyon nem szörnyű, inkább fojtott hangon elmondom, hogy ezt meg ne lássam még egyszer, esetleg a fenekére csapok (ilyen egyszer volt), emiatt sem érzem rosszul magam, valahogy kezelni kell a szófogadatlanságot.

Ami lelkiismeret-furdalást okoz, az az, amikor nem rosszalkodik, csak "idegesít." Például főznék vagy tanulnék, ő meg a visítva a nadrágomat rángatja. Olyankor sajnos rá szoktam kiabálni, és ezután tényleg rosszul érzem magam, hiszen csak játszani szeretne, nem ő tehet róla szegény, hogy nem érek rá. Én meg tudom, hogy ha békén hagyna, hamar végeznék, és tudnék vele foglalkozni, de olyan pici még, ő még nem fogja fel.

De tényleg nagyon édesek tudnak lenni! Neki is van pár direkt figyelemfelkeltő rosszalkodása, olyankor nem szidom meg, hanem csak elvezetem, és leülök vele játszani, hiszen látszik a szemén, hogy csak azért csinálja, hogy vele legyek.

2011. dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Sajnos keménynek kell lenni. Ebből tudsz engedni, de ha mindig csak kedves vagy és türelmes, akkor a fejedre nő és utólag sokkal nehezebb lesz féken tartanod és megtanítani neki a határokat.


Én is azt hittem, hogy csak szeretettel, öleléssel, kedvességgel lehet nevelni egy gyereket. De sajnos ez nem így van. Mire 4-5 éves lesz már nem lesz lelkiismeretfurdalásod miatta.

2011. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Ez a dackorszag eleje és ez egészen korapubertás korig kitarthat.


Ne mondj neki nemet. A nem pont a dacolást hozza benne, de van ezer másik szó, kifejezés dolog amivel elérheted azt amit akarsz.


Vagy is polc pakolás. Olyan polc ahol veszélyes fontos dolgok vannak el kell tüntetni. De adjunk teret a gyereknek a pakoláshoz és pl a szobájában vagy máshol nevezz ki egy könyvespolcot ami az övé és pakolgathatja kedvére. Ilyenkor ha másikhoz nyul én egyszerüen nem nemet mondok hanem megmutatom mi az amit pakolhat. Már is azt pakolja. Ha nagyon nem akarok hogy pakoljon valahonnan elzárom, lepakolom, de folyamatos fegyelmezés semmit nem ér.


èn elöször nemet mondok, mert van hogy simán segít. ha nem segít akkor jönnek ezek a dolgok. pl fiókjai is vannak amit lehet kipakolni, újjat odacsípni stb...


pl van egy terráriumunk, amit nem lehet elpakolni és elkezdte az üveget ütögetni. ami veszélyes. elöször jött a nem, de nem segített (ekkor hallottam erröl a másik variációról), és elkezdtem neki mondani, hogy simogassa a terráriumot. ha oda megy, simítsavégig. és habár pár hétbe bele tellett, már egyáltalán nem ütögeti, ha esetleg oda is megy csak simít egyet rajta meg megnézi az állatokat benne.


kitartónak kell lenned. és a nem helyett egy alternatívát adni neki.


a nevelési tanácsadó aki adta az ötletet így fogalmazott:

a kisgyerekeket könnyü kordában tartani ha megtaláljuk a megfelelö szavakat hozzájuk. Ha egy gyermek ebéd elött csokit akar, és mi nemet mondunk rá, csak jobban fog ordítani, hogy de ö még is akarja. De ha egyszerüen azt mondjuk, hogy ebédután lesz csoki akkor elfogadja az alternatívát. ha nem fogadja el, akkor ott nincs következetesség a háttérben, vagy is hiába van másik dolog beigérve a szülö nem tartja azt be.

2011. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem rosszalkodik, hanem figyeli a reakciódat, és abból tanul. De abban igazad van, hogy extra türelemre van szükség ebben az időszakban. Nálunk 1 évesen folyton a konnektoroknál álldogált a lányunk, ha látta, hogy valaki figyeli, és várta, hogy mit szólunk hozzá. Most, 15 hónaposan már ha konnektor közelébe téved, ő mutatja, hogy "nem-nem". Az a lényeg, hogy nem elég azt mondani, hogy nem szabad, hanem röviden meg kell magyarázni. Ugyanígy megtanulta a lányunk, hogy a radiátorhoz sem szabad hozzányúlni, ugyanúgy mint a konnektornál, megáll előtte, nyújtja a kezét a radiátor felé és magyaráz babanyelven. Ilyenkor mondjuk neki, hogy "igen, ahhoz nem szabad hozzányúlni, mert forró, nagyon okos vagy". És akkor megy tovább.

Lehet, hogy ha nem rosszaságnak, hanem tanulási folyamatnak fogod fel, akkor több türelmed lesz hozzá. :-)


A csokis példához kapcsolódva: onnantól működik, amikor már van időérzéke a gyereknek. Amíg csak a "most" van neki, addig nem érdemes bevetni olyat, hogy majd ebéd után kap csokit, mert csak a csokit fogja megérteni belőle, és onnantól kezdve csak azt akarja.

2011. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van sajnos. Mikor kinyitja a szemetest, és abban akar turkálni. Vagy a macskaalomban. Vagy ha kiveri a kaját a kezemből, szépen szólok, a következőt izomból kirúgja.
2011. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. 2 éves lesz, kislány, kisöccse 7 hetes. Már a tesó születése előtt is ilyen volt, szóval szerintem nem a kisfiúnk érkezése váltotta ki ezt belőle, egyszerűen ebben a korszakában van: kedvenc szava járása a "NEM!!!!!!" valamint a "NEEEEEEEM!" Volt, hogy szoptatás közben elkezdte hozzám vágni a játékait, mert nem tudtam vele menni játszani - mérgesen rászóltam és mondtam neki, hogy ez anyának fáj. Odajött és annyira édesen az arcomra nyomott egy puszit, majd átölelt. Rosszul éreztem magam amiatt, mert kiabáltam vele, de ha nem szólók rá, akkor meddig dobál a játékaival? na, és persze azóta nem fordult elő ilyen eset, talán volt hatása :) Sokszor pedig inkább nem is szólok a rosszaságáért, mert tudom, hogy akkor még jobban csinálná, ha nem szólok, megúnja hamar és befejezi (pl: dobálja a száradó ruhákat a szárítóról) Tényleg sok rosszaságot csinál, gondolom, majd kinövi :) sajnos, tőlem örökölte, anyum mindig mondja, ha én lettem volna az első gyerek, többet nem vállaltak volna. Apum szerint 3 fiúval felértem. Ezek után, mit várhatnék???? :)
2011. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad gyengének lenni! Én is majd' megzabálom, mikor hosszú szempilláit rebegtetve ártatlanul néz rám, és közben folytatja a rosszaságot! Akkor sem hagyom a kisasszonynak!

16-án tölti a 16 hót, most ott tartunk, hogy ha nem a bece-, hanem a teljes (vezeték+kereszt) nevén szólítom, akkor döbbenten néz, mint aki azt mondja: "Ééén? Dehát nem csináltam semmit!!!"

2011. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, Manókám is a pakolós korszakát éli. Egy szekrény van, ami direkt erre van "berendezve" csupa érdekes dologgal (játékok, kinőtt, foltos stb. ruhái). Abból pakolhat. De ha más szekrényhez nyúl, akkor nincs apelláta!!! Először ilyen esetben láttam ülve, a "pelenkáján ugrálni"!! :D
2011. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!