Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2011 júliusi babák és anyukái,...

2011 júliusi babák és anyukái, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2011. 08.09-én született és köszönjük szépen jól vagyunk. Első babám. Mire vagy kíváncsi kedves kérdező?
2011. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Júli 8-ra voltunk kiírva, de júni 29-én bújt ki a picike...vagyis 7 óra vajúdás után, leesett a szívhang és kivették...szóval császáros baba lett.

A szoptatással 3 hónapig küszködtem, ő nagyon ügyes volt, nem rajta múlt. Kezdettől kellett kis pótlás. Majd miután nem állt el a vérzésem (tehát 3 hónapig folyamatosan véreztem, és nem csak épphogy, hanem rendesen)gyógyszereket kellett szednem és nem szoptathattam. Nem is fejhettem. A vérzés elmúlt, a tej elapadt.

Azóta tápszeres. De egészséges, jól fejlődő, és hatalmas :D baba. (70cm és 9200g:))

A hátán kicsit kötött az izomzat, ezzel járunk tornára, de szépen forog, próbál kúszni, már halad is---> egyelőre csak hátra:)))

Most kezdjük a hozzátáplálást, eddig még mindent megevett, szóval jó étvágyú.:)

Nyugodt, mosolygós baba, kétszer is meggondolja, hogy sírjon-e vagy várjon még, szóval tök jófej velem:))

Éjszaka alszik, napirendünk szépen kialakult.


Mire vagy még kíváncsi?? :)))))))))


És ti hogy vagytok??:)))

2011. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De jó mi is júl 8-ra voltunk kiírva és júl 1-én elfolyt a magzatvizem és császároztak. Mi is jól vagyunk nálunk még azért van fennakadás a napirenddel de alakulunk.:)
2011. dec. 9. 21:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Június 24.-én érkezett a kislányunk egy hidegfront hatására. Első babásként sikerült 3 óra alatt megszülni,de kihasználtam jó 4 hét gyermekágyat. A babám szépen fejlődik,huncut,vidám, igazi csaj! Szerencsére anyuka és apuka is hamar túltette magát az első 8 hét hasfájós korszakán! Szentestén már fél éves lesz! Alig várom az első közös Karácsonyt! :)))
2011. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Júli 12-én született a kisfiam, császármetszéssel. Nekünk ő második baba :) Sajnos vele az egész terhességet végigizgultuk, mert ciszta volt a fejében, mindkét veséjében tágulat volt, plusz a jobb oldali veséje kétüregű. Magzatvizet is vettek tőlünk.

De szerencsére a ciszta felszívódott, a tágulatok kezdenek rendeződni, a kétüregűség fejlődési rendellenesség, az örökre megmarad.

Amúgy nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott baba, nincsen ölben, jókat dumálgat, már 1 hónapja forog, most már pillanatok alatt végiggurul a szőnyegen. A napirendje teljesen kialakult, de muszáj is volt, mert a tesója 27 hónapos, és azért az ő napirendjét is figyelembe kellett vennünk.

4 hónapos kora óta hozzátáplálom, szereti az új ízeket.

Így néz ki egy napunk:

Hajnalban kel cicizni, ez változó 3-5 között.

Reggeli ébredés 7 körül, 8kor szopizik.

10 körül gyümölcsöt eszik.

11-12 között ha jó idő van kimegyünk, akkor alszik egy nagyot a babakocsiban, kb fél 3ig (közben bejövünk a tesó miatt, őt is behozom, kicsit levetkőztetem, de marad a babakocsiban)

Ha felébredt akkor kap egy kis főzeléket (ezt pár napja kezdtük) + szopizik.

5 fele alszik egy fél órát, utána kb 6 körül tejpépet kap.

Este 8kor fürdünk, szopizik meg egy kis tápszert is kap.9 körül már alszik.

Amúgy minden nagyon érdekli, ahogy tud rögtön a kezébe kaparint valamit, és tömi a szájába. De nem hinném, h a foga miatt, még nem duzzadt az ínye.egyszerűen csak ismerkedik.

A te babád milyen?

2011. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 alaszka ***** válasza:
Júni 18-án született a kislányom,két héttel hamarabb. Jól vagyunk, kislányom jó étvágyú, majdnem 9 kg már, kis duci, eddig csak szopizott, nemrég kezdtünk kóstolgatni püréket, gyümölcsöt, eddig minden ízlik neki szinte, bár a pocija elég érzékeny, sokáig hasfájós volt. Az alvással küszködünk kicsit, illetve az elalvással, mert van egy nagyobb lányom is és sehogy se lehet az alvásukat összehangolni. Éjjel még legalább 2x szopizik, és este nagyon soká alszik el, 11 után. Nappal elég jól beállt a napirend, 9 körül kel, szopizik, játszunk, kimegyünk levegőzni, alszik, ebédidőben kóstolgat gyümölcsöt vagy pürét, aztán szopizás, majd játszás, megint alvás.
2011. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 alaszka ***** válasza:
6. vagyok. Elfelejtettem hogy a hasáról a hátára néhányszor fordult, de vissza még nem. És van már alul két fogacskánk. :)
2011. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére most már jól vagyunk :]]]

Pont ma van egy hónapja, hogy hazajöttünk a kórházból!


A mi történetünk egy picikét hosszú, de a lényeg, hogy élünk mind a ketten!

2011. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Baranka ***** válasza:
Július 8-án lett meg a picurkánk (2850g és 47 cm).Kicsit hasfájósak voltunk. De kinőttük hál istennek. Azóta jó kedélyű, boldog babává nőtt a nagy lány. Sokat sikitozik (doktornénink szereti hallgatni a hangját:-) ). Hátról hasra és vissza is fordulunk már. Esszük a bébi ételt (imádja az almás-sütőtököset).
2011. dec. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Júli 21-re voltam kiírva, de más 11-én megszületett a kislányom. Most 6kg és 62cm. Az első 3 hónapot végigordította szegénykém a hasfájás miatt, de már minden rendben. Kb 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, de szopizást még nem váltottunk ki. Úgyesen fordul a hasáról a hátára, de vissza még nem. Sokat dumál és nagyokat tud sikongatni. Gyönyörű kisbaba!
2011. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!