Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A c vitamin hosszú távú adása...

A c vitamin hosszú távú adása tényleg ártalmas?

Figyelt kérdés
Cebion cseppet adok a babámnak már 2 hónapja és most itt írta valaki, hogy hosszú távon ártalmas lehet.Szerintetek ez igaz?
2011. dec. 10. 13:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Előttem válaszoló ! Akkor mit adsz a gyerekednek ? Csak gyümölcsöt, zöldséget, savanyú káposztát ? A mai gyümölcsökben, zöldségekben nyomokban vannak már csak meg a vitaminok, ennyi amennyi bennük van egyszerűen nem elég a szervezetnek ! Ezt is mindenki tudja, nem csak azt, hogy a gyógyszeripar az egyik legnagyobb üzletág !
2011. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Semmi féle mesterséges szirupot, tablettát stb. CSak a Wellstar Alga termékre esküszöm.

Ki is akadtam vmelyik nap, mert a kedves védőnénink olyan aranyos volt, hogy hozott nekünk vitamint, mert ők is úgy kapták és szétosztják a gyerekek között! És, hogy a gyerekek hogy szeretik, mert narancsos íze van...Tudjátok mi van ráírva? Multivitamin szirup vassal Speciális- gyógyászati célra szánt tápszer...

És a környezetemben hányan odaadták a gyereknek... Atya Ég és csodálkoznak, hogy a gyereknek allergiája van, vesebeteg, 2 évesen inzulinozni kell stb. ŰPersze nem mondom, h csak ettől, de annyi károsító tényezők vannak, csak gondoljunk az E betűkre, műanyag vackokra, amik bennünket körül vesznek és amiket meg is eszünk: pl. virsli, felvágott a jó kis vegeta a levesbe stb. Mi rontjuk el a gyereket, mert hagyjuk, hogy elronthassanak!! Mikor ébredtek fel, Kedves Anyukák?? És le lehet nyugodtan pontozni, majd idővel megemlegedtek...

2011. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell kétségbeesni.Mégis mivel kéne etetni a gyereket, ezekkel a csoda algákkal, na persze, majd te is felébredsz, használtam, az eredménye 0. Én nem hiszem, hogy a csúnya gyógyszergyártók arra mennének, hogy gyerekek millióit mérgezzék.Mivel a mai gyümölcsök, zöldségek nem tartalmazzák a megfelelő vitamin szükségletet valamivel pótolni kell. Én inkább pótolom egy bevizsgált és gyógyszerészek által elismert készítménnyel, mint az ilyen alga félékkel.Én sok anyukánál tapasztalom, hogy teljesen belemerülnek, hogy mit nem adnak a gyereknek, húst stb., és látom a gyerekeiken, hogy állandóan betegek. Egyébként később mit csinálnak, külön étkeztetik őket a suliba és oviba?
2011. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Valamelyik pletykalapon és étrendkiegészítő szórólapon nevelkedett zseni mondja már el nekem, hogy mitől van a mai növényekben kevesebb vitamin, mint régen???


Háááát persze, hogy csak a marketingduma miatt!!! Akkora üzlet ez a piszok nagy vitamin és táplálékkiegészítősdi, hogy megéri félrevezetni a népet, a sok unatkozó naív meg be is veszi.


Az említett E számoknak meg megint akkora rémhíre van, hogy hihetetlen, és ez csupán töredékükre, pár %-ra igaz. Az E számozás csak egy egységes elnevezése a dolgoknak, mert például a C-vitamin lehet:


C-vitamin (a legtöbb nyelven is hasonlóan írják ezzel pont kevés lenne a gond)

aszkorbinsav

ascorbic acid angolul

(R)-3,4-dihydroxy-5-((S)- 1,2-dihydroxyethyl)furan-2(5H)-one "kémiaiul"

C6H8O6 vegyjellel leírva

stb.


vagy a világ minden táján E300!!!!!!!!!! És mindenki tudja miről van szó, mert az (R)-3,4-dihydroxy-5-((S)- 1,2-dihydroxyethyl)furan-2(5H)-one általában senkinek sem ugrik be...


Nem kell tőlük betegesen rettegni. Utóbbi időben megfigyelhető, hogy sok termékben már "nincs E szám". Van, csak az E számok rossz híre miatt nem azt használják, hanem kiírják, hogy mondjuk gumiarábikum, amit egyébként E414-el jelölnek... Vannak természetes és nélkülözhetetlen, "jó E számok" is. Például a vitaminok!


De mondhatnék egy másik példát is:


Ebben a pillanatban, hogy ezt olvasod is éppen körülvesz egy rakás E948, E941, E938, E290, stb, sőt ezeket be is lélegzed, majd kilélegzésnél valamivel kevesebb E948-cat, de jóval több E290-et fújsz ki.


Igen.... A levegőről van szó, és az ő fő alkotóelemeiről:

E948 oxigén

E941 Nitrogén

E938 Argon

E290 Szén-dioxid

2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt egy példa arra, hog

[link]

2011. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Itt egy példa arra, hogy mennyire csökkent a tápanyagtartalom. Aki nem hiszi, ne velem, hanem Márai Géza professzorral vitatkozzon! Szerintetek hamis információkat állít?? Szerintem nem...mert tudom, hogy igaza van. [link]
2011. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!