Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orrszívó porszívótól...

Az orrszívó porszívótól tényleg AGYKÁROSODOTT lehet a gyerek? Vagy megsüketülhet, megvakulhat?

Figyelt kérdés
Nagyanyám mindig ezzel riogat. Rendszeresen felhív, hogy ne tegyem tönkre a saját gyermekemet, kidobtam-e már az orrszívót??? Hiába mondom neki, hogy sokkal több szövődménye lehet, ha bent marad a sok váladék, amitől mellesleg nem kap levegőt. Erre azzal jön, hogy felnevelt ő már több gyereket ilyen kínzás nélkül is! Hát komolyan mondom, lassan kiborulok ettől! Nyugtassatok már meg, hogy ugye nem káros????
2011. dec. 11. 12:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbek közül sokan hivatkoznak arra, hogy felneveltek x gyereket orrszívó nélkül, és lám...

Csak egyet nem tudnak, amit azóta már statisztikák is kimutattak: amióta orrszívóval szabadítják meg a gyerekeket a váladéktól, azóta sokkal kevesebb szövődményes felső és alsó légúti beteg van, hoppá! Bizony, bizony, a szüleink idejében, de még az én gyerekkoromban is (37 vagyok), sokkal több volt a fülfelszúrás, arcüreggyulladás, homloküreg gyulladás, stb. Nekem is volt anno. Ugyanis a kicsi gyerek nem fújja ki az orrát, a váladék lerakodik, és kész a baj! Ettől óvjuk meg mi a babáinkat!:) Meséld el a maminak!:D

2011. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
jaj.
2011. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
én bmivel érvelek anyósomnak,olyan elborzadós fejeket vág mintha minimum szikével tisztítanám a gyerek orrát,és nem kérem a segítségét,mégis hozzá kell tegye:"én ebben nem vagyok hajlandó részt venni" és tüntetőleg elfordul.Pedig a Manó amint végeztünk felpattan és virgonckodik tovább.Szerintem klassz találmány és konfrontálódások árán is érdemes használni.
2011. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Dehogy káros! Én kb. 1 hetes kora óta használom, 5 hónapos, és olyan boldog utána, mikor rendesen kap levegőt. Hozzáteszem, imádja a porszívó hangját. :)
2011. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!