Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mennyiségeket eszik a...

Milyen mennyiségeket eszik a 7 hónapos babátok? Azért kérdezem, mert a kisfiam gyümiből max.60-80ml, főziből is kb. ennyiket eszik. Ez normális?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7 hónapos a kisfiam. Főzelékből általában egy üvegnyi, ill. egy kis tálkányi (kb. 190-200 g) az adagja, gyümölcsből hasonló mennyiség, ma pl. egy almát és egy banánt reszeltem neki tízóraira. Gondolom, tápszert vagy anytejet kap még a kisfiad kiegészítésképp? Szerintem fölösleges aggódni, vannak időszakok, amikor kevesebbet, máskor többet esznek. Lehet a fogzástól is. Fontos, hogy türelmes légy. Fiacskámat gyakran minden más érdekli, ami körülötte van, csak az evés nem, így 20-25 percig is eltart, míg végre sikerül megetetnem.
2009. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem hat honapos a fiam es o (szerintem) eleg nagy mennyisegeket igenyel, ahhoz kepest, hogy nemreg kezdtuk a hozzataplalast. Mindent szeret, amit eddig kapott, napjaban otszor eszik. Zoldsegbol, gyumolcsbol kb 120-150 ml-nyit. Ma peldaul uzsonnara egy vekonykabb banant es egy nagyobb szilvat evett meg 2 kaveskanalnyi rizspeppel keverve. Ebedre ma ceklat kapott edesburgonyaval es ceklaval, nem mertem le, de tobb volt mennyisegileg, mint az uzsi adagja.

Ha szopik mellette, vagy tobbszor eszik egy nap, akkor szerintem nem baj, hogy ennyi fogy, foleg, ha meg a sulya is no normalisan.

Mondjuk azt hozzateszem, hogy az en fiam eleg nagy (74 cm es 9 kg), szoval szerintem a meret is szamit, hogy mekkora testet kell taplalni.

2009. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem 10kg és 73cm a kisfiam, úgyhogy méretekkel és étvággyal nincs gond:) Igen tápszerrel pótlom a mennyiségeket. Türelmes vagyok, csak kicsit aggódtam hogy 7 hónaposan nem eszik normál mennyiségeket gyümiből és főziből. Pedig igyekszem neki főzni v. üveges bébiételt kap. Nálunk is eltart egy kajcsizás 15-20percig is. Remélem hamarosan többet fog enni:)
2009. máj. 16. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont ugyanez a gondom nekem is, mint a kérdezőnek. Pár kanál után nem nyitja ki a száját és még sír is. Én a kanálra gyanakszom, meg a bedagadt fogínyére. Gyanítom, nem csípik egymást. Szerintem se aggódj, annyit eszik, amennyit igényel. Nekem legalábbis ezt mondta a védőnő.
2009. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök normális! Kislányom 9 hónapos és kb. annyit eszik, mint a Te babád. Folyamatosan jönnek a fogak és duzzadt fogíny nagyon nem barátja a kanálnak.

Sztem ne aggódj, fog többet is enni ahogy egyre ügyessebbek lesztek.

1-2 hete látom én is, hogy szívesen enne a mi kajánkból, de amint megpróbálom, néhány falat esetleg kanál (ha éppen nyugi van a fogzás terén) után nem hajlandó kinyitni a száját. Mivel van már 4 foga elé rakom a darabkákat és ő majszolja el, ha van kedve hozzá, így nem is okoz magának fájdalmat és eszik is valamennyit.

Még csak szórakozásnak, játéknak veszi az evést. Ha van kedve eszik, ha nincs akkor semmit nem lehet letuszkolni a szájába. Ez van, majd esznek, ha egyre idősebbek lesznek.

Jó babázást. :)

2009. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok:)
2009. máj. 17. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!