Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan csak az alma-répa...

7 hónaposan csak az alma-répa kombinációt eszi meg, baj?

Figyelt kérdés
Ott tartunk, hogy a tízórait és az uzsonnát kiváltottam már, a reggeli, ebéd és vacsora még tápszer. Viszont csak az alma-répa megy, amit én főzök otthon. De ha már mondjuk rizst turmixolnék bele, az már nem kell. Sőt, krumplit sem tudok beletenni, az sem kell. Mindenféle pelyheket próbáltam....egyszerűen nem tudok semmit hozzátenni, hogy jobban eltelítse vagy jól lakjon vele. Banánt utálja, sütőtök sem kell, körte sem.....nem baj, ha minden nap ua eszi tízóraira és uzsonnára? Elég egyhangú és jó lenne sűríteni valamivel. Tejpép kilőve, a bátyja tejallergiás volt, itt is vigyáznom kell 1 éves koráig orvos szerint.
2011. dec. 12. 14:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy éjjel még kel 1x enni, ezért is gondolom, hogy laktatóbb ételeket kellene adnom neki, hátha akkor nem kelne fel éjjel már. És tápszerből 160-200 körüli adagokat eszik egy evésre. Mit gondoltok?
2011. dec. 12. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, a babáknak nem probléma az egyhangúság.

Viszont tápérték miatt érdemes mást is adni neki. Az én babám csak az őszibarit fogadta el sokáig, és a hús bevezetése csúszott, mire rájöttem, hogy a kiskanál elejére rakok őszibarit, a kiskanál végére meg a húsos pépet - és így megette! De vigyázni kell az arányokra, mert rájön a csalásra, és aztán nem kell neki több.

2011. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
Nem baj, megtömni úgysem lehet és nem is kell. Ha neki most még csak ez kell, add ezt. Kínálgasd néha mással is, hátha idővel rá fog kapni.
2011. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 7 hónaposan próbáltam bevezetni a húst. Ma 9 hós, és még mindig csalnom kell... bár egyre több minden ízlik neki, de a hús nem.
2011. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7 hónaposan szerintem jó ez így. Mikor kezdted a hozzátáplálást? Én 7 hónaposan még tuti nem adtam krumplit, rizst, stb. Csak a gyümik mentek. Igaz, mi anyatejesek voltunk.
2011. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!