Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a kisbabája (anyatejes)...

Akinek a kisbabája (anyatejes) átalussza az éjjelt az szoktatta rá valahogy vagy egyszercsak magától átaludta?

Figyelt kérdés
Ha szoktatta, akkor hogyan? Olvastam hogy Kovács Ági leszoktatta az éjjeli ébredésről a gyereket, de HOGY??? Hagyta sírni?
2011. dec. 13. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia, a lányom 2 hetes kora óta este 7-től reggel 7-8-ig alszik egy huzamban. Nem szoktattam rá, magától csinálta, én meg örültem. Egyébként szerintem számít a külön szoba (első naptól külön szobában volt, így a nyöszörgésre nem ébredtem és nem éreztem késztetést, hogy odamenjek), este - ahogy már valaki előttem is írta - sokszor szoptattam, amíg már nem tudott megmozdulni. Reggelig aludt, megszokta. Most már 7 hós, már nem szopizik, de most is 7-től 8-ig alszik, mindig. A nagyobbik gyermekem nem nagyon szopizott, csak pár hétig, de nála tápszerrel csináltam ugyanezt a "tömést", ennek ellenére hajnal 4 körül még hónapokig felkelt, aztán 8-9 hós kora körül elmúlt az is.

Szerintem lehet kicsit szoktatni, de én nem hagynék egy újszülöttet sírni éhesen, vannak babák, akik eleve jó alvók és nekik lehet segíteni külön szobával, csenddel, esti sok etetéssel.

2011. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Aha köszi akkor ez vmi alkati dolog lehet :( mert ugyanígy csinálom mint ti, este gyakorlatilag 10-11ig szinte óránként cicin van. Egyedül teszem le, nem kapcsolok villanyt, sose beszélek hozzá, pelust se cserélek éjjel, büfiztetek és kész. Mégis ébred ugyanúgy :(
2011. dec. 13. 12:14
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez gyerkőc függő, és egyáltalán nem TErontassz elvalamit!:)


A lányom 10 hetes korától alussza át az éjjelt, este 9-től reggel 8-9-ig!Csak anyatejes,de nekem úgy tudott csak szopizni, ha én fejtem előtte 70-100ml-it,így Ő csak a zsírosabb tejet kapta!5* szopott napközben!De olyan erős volt a tejladóreflexem,hogy ha nem fejtem előakkor fuldoklott és kiköpte!5 hós kotáig minden szopi előtt fejtem.... :(


6 hós koráig aludta átaz éjjelt...Utánanem!Most 2 éves még szopik,de már csak pisilni kelünk éjjel!

2011. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyerektől függ. Én úgy "szoktattam le", hogy éjjel nem kapcsoltam lámpát, csak résnyire kinyitottam az ajtót, hogy lássak és suttogva beszéltem. De mindkét gyerekem jó alvó, és csak egyszer keltek éjjel már pici babaként is. 1-2 hét után egyszer se, és sosem hagytam őket sírni.
2011. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor van aki mázlista :(((
2011. dec. 13. 16:10
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia, nem feltétlenül alkati, itt többen próbálják ezt a módszert:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


az enyém konkrétan most már este 8tól reggel 8-9ig alszik.

2011. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Én nem szerettem volna ölben húzgálni, ringatni fölöslegesen,babakocsihoz kötni az altatást, kb 4hónapos korában vettem egy nagy levegőt és beraktam a kiságyába egy szundikendővel, cumival, bekapcsoltam vmi zenét és kimentem. 20percig sírt, én kint az ajtó előtt sírtam, majd elaludt.Délutáni alváskor már csak 5percig sírt, este már nem is sírt, megölelte a szundikendőt és aludt és ez azóta így megy. Nekem és azt gondolom neki is megérte az a 25perc beszoktatás. Ha nem éhes nem szomjas, alvásidő van és megmutatod betartod a rituálét, meg fogja tanulni."


Erre gondolsz?? gyakorlatilag ez a hagyjuk sírni módszer...

azt hiszem ezt inkább nem választom...

2011. dec. 13. 22:28
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az ottani válaszokat, de a kérdésben egy egyéves kisfiúról van szó, aki már nem csecsemő, és szinte biztos, hogy nem azért kel éjjel, mert éhes. Ilyenkor szerintem már nem bűn leszoktatni, persze csak kíméletesen, nem sírni hagyással. Szerintem.
2011. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam kb. 3-4 hónapos korától átalussza az éjszakát. Nem volt tudatos "rászoktatás". Kb. 2 hónapos koráig 2-3 óránként felkelt szopizni, ami nem volt gáz, mert mellettem aludt mózeskosárban. Szinte az első nyöszörgésre kivettem, cicizett és már aludt is tovább, sokszor én is :)

Aztán egyre nyúltak a szünetek, míg végül, amikor már 1-2 hete csak 4-5 körül ébredt fel először, akkor áttettük a tesójához a gyerekszobába, aki persze nagyon örült neki :)

Egy ideig ezt csináltuk, hogy 4-5-ig aludt, majd átvittem a hálóba szopizni és utána már legtöbbször nem is vittem vissza, majd elmaradt a hajnali evés is és reggel 7-kor kelt először!

Én sem hittem el eleinte, hogy ilyen van, mert a nagy meg 1,5 éves koráig min. 2-3x felkelt éjszaka...

Szóval ez nagyrészt gyerekfüggő, de azért szerintem számít a szülők hozzáállása is. Pl. van, aki éjszaka felkapcsolja a villanyt, meg nekiáll énekelni vagy játszani a babával. Nála nem lehet csodálkozni, ha nem alszik éjjel rendesen az a gyerek...

2011. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!