Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyukák, ti vágytok...

Első babás anyukák, ti vágytok már a következőre?

Figyelt kérdés

Nekem a párom emlegeti, de én még most jól elvagyok az egyszem kis paszulyommal, ez most bőven elég (egyedül vagyok itthon vele). 6 hónapos kisfiú, és mindig úgy szerettem volna, ha lesz 2 fiam, majd később pedig egy lányom.....De most azt hiszem, pihentetném még a gondolatot :)

Rémes terhességem volt és a szülésről mai napig nem szeretek beszélni, a szoptatás meg?? Na az is csak küszködelem volt. Most így mindenen túlvagyunk, nagyon jó babám van,, mégsem vágyok még a következő akcióra...

Fog ez változni, vagy van, aki "így maradt", hogy nem változott a hozzáállása? Párom egyke gyerek, ezért szeretne többet, de -amit otthon is látott- semmiben sem segít és mivel ő egyke, persze minden elé volt téve mindig. Az anyukája kiszolgálja mindkettőjüket (apukát és gyereket). Én nem ilyen családban nőttem fel. Többen vagyunk testvérek és minden feladat meg volt osztva. Ez konfliktusforrás nálunk...


2011. dec. 13. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia gratulálok a babádhoz!


A kérdésedre a válasz NEEEEM!!!!!


Annak ellenére,hogy csodálatosan jó babám van!

2011. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok, ahogy te. Terhesség, szülés és szoptatásban is.. ettől függetlenül vágyom még egy kislányra! Jelenleg is 5 hónapos lányunk van.

Viszont még túl friss minden és addig még (2 év múlva) sok minden lefolyik azon a bizonyoson!

2011. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem. Bár az én kisfiam már 3 éves, de még mindig nem érzem, hogy kellene még egy.

Csak az eszemmel tudom, hogy kellene neki testvér, de a szívemmel azt érzem, hogy nem tudom mégegyszer végigcsinálni. Talán majd 2-3-4 év múlva.

2011. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Valaki hamar azt tudja mondani, hogy jöhet a következő baba, de szerintem most még ne fájjon ezen a fejed. Ha úgy érzed most még nem kell másik gyerek, akkor hagyd hogy megérjen a fejedben a gondolat. Még csak 6 hónapos a babád, és ahogy múlik az idő még annyi minden változhat. A hozzáállásod még lehet teljesen megfordul.

Én szülés után 10 hónappal mondtam azt, hogy talán majd pár év múlva lesz még egy babám, de még akkor sem voltam benne biztos, és most sem vagyok az (14 hónapos a lányom). Viszont érzem magamon a változást, és tudom, hogy az idő múlásával mindent másképp látok majd.

Jelenleg el sem tudom képzelni a kis korkülönbséget vagy azt, hogy újra éjszakázzak, szoptassak stb. Most örülök, hogy az egy szem lánykámmal tudok foglalkozni. De tudom ez változhat.

Szerintem idővel majd letisztul bennünk mit akarunk (akár egyke gyereket, akár tesókat). Csak meg kell, hogy érjen a gondolat, addig meg felesleges erőltetni. Párodat kérd meg, hogy legyen türelmes, és majd elválik, mi lesz.

2011. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
mikor szültem úgy voltam vele 4-5 év múlva mikor kisfiam 5 hónapos lett akkor kezdtem el vágyni arra,hogy legyen jó lenne most még egy egy kislány akit csinosan öltöztethetek,még akkor is ha az első 3 hónap nem volt leány álom,és a kisfiam bár nagyon értelmes,aranyos,erős kisbaba,az alvást nagyon utálja így napközben nehéz elaltatni,mindig is több gyereket szerettem volna legalább 3at,kisfiam most 7,5 hónapos és szívesen bevállalnám a következőt,csak még van félévem a fősuliból így nem lehet
2011. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, aztán mikor a kicsim 8 hónapos lett, jelentkezett a pici :). De nem bánom, mert máskülönben könnyen lehet, hogy egyke maradt volna, azt pedig nem tartom jó dolognak. Viszont ha nem sikerül így, akkor fogalmam sincs mikor határoztam volna el magam újra. Talán soha többé.
2011. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ikreim vannak 7,5 hónaposak. Ők fiúk, és nagyon szeretnék még lányokat is. Persze azért várnék még kb. 2 évet, de ha teherbe esnék, örülnék neki. Mi nagy családod szeretnénk, 4-5 gyerekkel.:-)
2011. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nekem most lesz januárba 2 éves a fiam.nagyon eleven,huncut kisfiú,babakorban is siros,hasfájos volt,de ennek ellenére imádom,és nagyon szeretnék meg eggyet,akár fiu is lehetne,csak az a baj,hogy nálunk az apukája nem akar még eggyet.meg a másik hogy anyagilag is rosszul állunk,sajnos csak tescoba dolgozik,85 ezer ft-ért,na meg mindjárt a gyes.a harmadik hogy segitségem sincs,mamák tojnak rá,másikok piálnak,ugyhogy egyedül talán nem is bizti,hogy elbirnák,kettövel.
2011. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

Én olyan 1 éves kora körül éreztem,hogy bevállalnék még egyet!csak sajna nállunk meg Apa nem akarja,azt mondja,hogy ő nagyon fél a jövőtől,hogy majd elbírjuk-e őket tartani,kiiskoláztatni stb!pedig ő is egyke gyerek volt de azt mondja nem érezte a hiányát a tesónak!Én meg erre azt szoktam mondani,hogy persze hogy nem érezte hisz nem is tudta milyen lett volna az élet tesóval!

Nállam meg fordítva van a dolog mint nállad Kedves Kérdező!Én a szívemmel nagyon de rettentően vágyok még egy babára viszont az eszem azt diktálja,hogy ne!Hogy miért???Hát nállunk se sokat segít Apa!Sokszor nem látja meg,hogy mibe tudna segíteni!Én meg nem az a típus vagyok aki állandóan könyörögjön,hogy fürdesd már le a gyereket légyszíves!!Inkább megcsinálom én!csak sajna így a kettővel nembiztos hogy bírnék ha segítségem nem túl sok!

De azért nem tettem le róla!Hátha idővel Apa is változik!Bár most 19 hós a fiunk nemtudom mikor jön el ez az időszak??

Szóval Kérdező!6 hónap még nagyon kevés!Hidd el ahogy telik az idő egyre jobb és könnyebb lesz minden és te is egyre szebben fogod látni a dolgokat!

2011. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nekem most lesz januárba 2 éves a fiam.nagyon eleven,huncut kisfiú,babakorban is siros,hasfájos volt,de ennek ellenére imádom,és nagyon szeretnék meg eggyet,akár fiu is lehetne,csak az a baj,hogy nálunk az apukája nem akar még eggyet.meg a másik hogy anyagilag is rosszul állunk,sajnos csak tescoba dolgozik,85 ezer ft-ért,na meg mindjárt a gyes.a harmadik hogy segitségem sincs,mamák tojnak rá,másikok piálnak,ugyhogy egyedül talán nem is bizti,hogy elbirnák,kettövel.
2011. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!